Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Koncert muzyki filmowej w ERGO Arena

Słynny kompozytor, Hans Zimmer, rusza w trasę koncertową „Live On Tour” po Europie. Polska część trasy rozpocznie się 30 kwietnia (sobota) koncertem w gdańskiej Ergo Arenie o godz. 20:00.Hans Zimmer jest jednym z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej w Hollywood. Swój pierwszy sukces odniósł jako współzałożyciel brytyjskiego zespołu nowofalowego „The Buggles” z którym nagrał wielki przebój lat 80. "Video Killed the Radio Star".


Warto zauważyć, że pierwszą ścieżkę dźwiękową nagrał do filmu Fucha Jerzego Skolimowskiego w 1982 r., przedstawiającego historię czwórki polskich robotników pracujących nielegalnie w Londynie. W karierze Zimmera nastąpił wielki zwrot, kiedy w 1988 r. otrzymał pierwszą nominację do Oscara za ścieżkę dźwiękową do dramatu Rain Man w reżyserii Barry’ego Levinsona. Od tego momentu otrzymywał coraz więcej propozycji tworzenia muzyki do filmów. Nawiązał choćby współpracę z reżyserem Ridleyem Scottem przy tak znanych produkcjach jak Thelma i Louise, Gladiator czy Hannibal. Skomponował też muzykę do wielu innych hollywoodzkich przebojów m.in. Piraci z Karaibów, Cienka czerwona linia, Pearl Harbor, Ostatni samuraj, Incepcja czy Interstellar oraz filmów animowanych jak Król Lew, Książę Egiptu lub Madagaskar. Łącznie nagrał muzykę do ponad 120 filmów, otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. Oscara, Złote Globy i Nagrody Grammy.


W Ergo Arenie Hans Zimmer będzie występował przy udziale Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej oaz chóru. Osobiście zagra swoje najbardziej znane utwory na różnych instrumentach. Na ekranach zostaną wyświetlone odpowiednie sceny z filmów do których nagrywał muzykę. Bilety na koncert w przedziale cenowym od 179 do 499 zł, do nabycia m.in. w kasie nr 3 Ergo Areny.
Michał Zdunek


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież