Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Stoczniowcowi kibicuję od bardzo dawna

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Markiem Bumblisem, przewodniczącym komisji Kultury i Sportu gdańskiej rady miasta.


- Ostatnio pojawiło się sporo głosów, że miasto należycie nie wspiera gdańskiego Stoczniowca. Według włodarzy klubu miasto nie chce finansować drużyny.
Marek Bumblis: Przyznam szczerze, że dużo serca włożyłem, nawet narażając się niektórym ludziom, żeby te sekcje młodzieżowe w stowarzyszeniu „Stoczniowiec” działały. Jak widać one sobie bardzo dobrze radzą, zdobywają lawinowo mistrzostwo Polski, w różnych kategoriach wiekowych, cały czas są jakieś miejsca na podium. To jest bardzo bliskie mojemu sercu.  Natomiast zastanawia mnie to, że klub, który ma tyle sukcesów w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych, ma później problemy z aspektem kadrowym, że ci zawodnicy nie grają później dla Gdańska. Wydaje mi się, że system działania PZHL jest trochę wadliwy, nie ma tego co w piłce nożnej – jest przywiązanie do klubu, a jak nie to są transfery za konkretne pieniądze. Wydaje mi się, że taka skala szkolenia powinna także finansowo wzmacniać spółkę akcyjną i drużynę seniorów budowaną wokół niej. Sport zawodowy jest już dla speców od marketingu sportowego, i dla menadżerów, gdyż wymaga sporej ilości gotówki. Wiem, że miasto Gdańsk podejmowało różnego rodzaju działania. Umowa ze Stoczniowcem i liczne remonty jakie miały miejsce w tym obiekcie o tym świadczą. Natomiast my jako radni nie jesteśmy w stanie, poza systemem grantowym, zapewnić środków na działanie zespołów zawodowych, jakim w tej chwili jest Stoczniowiec.

- Jednak wszystkie praktycznie zespoły z Gdańska – Lechia piłkarska i rugby, Trefl, żużlowe Wybrzeże, „wygrały” przetargi organizowane przez miasto na „promocję” Gdańska przez każdą z tych dyscyplin. Taki „przetarg” nie został zorganizowany na „promocję” miasta poprzez hokej. I tutaj działacze Stoczniowca mogą się poczuć pokrzywdzeni przez włodarzy Gdańska.
Marek Bumblis: Jestem kibicem Stoczniowca od wielu lat, wykazałem wielokrotnie swoja sympatię nie tylko do hokeistów, wiem, że takie rozmowy trwają i ja nie chcę wchodzić pomiędzy prezydenta, a zarząd klubu zawodowego Stoczniowiec, bo to nie są moje kompetencje, to należy do organu wykonawczego i prezydenta. Tam się mogą narodzić jakieś nowe jakości. Najbardziej mi leży na sercu hokej dzieci i młodzieży. Nawet gdyby drużyna seniorów gdyby były jakieś trudności z funkcjonowaniem drużyny seniorów, to te sekcje młodzieżowe trzeba zachować za wszelką cenę, a także rozwijać nowe, jak short track, z którymi ja jako gdańszczanin wiąże spore nadzieje.

- Co pan myśli o samej procedurze przetargów, które z góry mają ustawionego zwycięzcę? Czy nie taniej byłoby pieniądze po prostu przekazywać, nie powołując komisji? Czy jest to konieczne, żeby ominąć prawo?
Marek Bumblis: Wydaje mi się, że trzeba próbować. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że przepisy idą w tym kierunku, ze radni mają być odsunięci od przetargów i konkursów grantowych, gdyż ustawodawca uważa, że my też mamy oceniać jak miejskie pieniądze są wydawane, przez co radni nie będą zasiadali już w komisjach grantowych, a to bardzo utrudni wpływ na finansowanie klubów.

- Na hali Olivii jest w tej chwili remont, ale jeszcze klubowi brakuje około miliona złotych na wymianę krzesełek. Czy miasto w jakiś sposób pomoże jeszcze przy tej inwestycji?
Marek Bumblis: Pieniądze wcześniej się znajdywały na remonty przed Eurobasketem, także na remont dachu, ale w tym przypadku nie wiem, ale się przyjrzę i uzyskam odpowiedź.
Rozmawiał Filip Albertowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież