Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stoczniowcowi kibicuję od bardzo dawna

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Markiem Bumblisem, przewodniczącym komisji Kultury i Sportu gdańskiej rady miasta.


- Ostatnio pojawiło się sporo głosów, że miasto należycie nie wspiera gdańskiego Stoczniowca. Według włodarzy klubu miasto nie chce finansować drużyny.
Marek Bumblis: Przyznam szczerze, że dużo serca włożyłem, nawet narażając się niektórym ludziom, żeby te sekcje młodzieżowe w stowarzyszeniu „Stoczniowiec” działały. Jak widać one sobie bardzo dobrze radzą, zdobywają lawinowo mistrzostwo Polski, w różnych kategoriach wiekowych, cały czas są jakieś miejsca na podium. To jest bardzo bliskie mojemu sercu.  Natomiast zastanawia mnie to, że klub, który ma tyle sukcesów w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych, ma później problemy z aspektem kadrowym, że ci zawodnicy nie grają później dla Gdańska. Wydaje mi się, że system działania PZHL jest trochę wadliwy, nie ma tego co w piłce nożnej – jest przywiązanie do klubu, a jak nie to są transfery za konkretne pieniądze. Wydaje mi się, że taka skala szkolenia powinna także finansowo wzmacniać spółkę akcyjną i drużynę seniorów budowaną wokół niej. Sport zawodowy jest już dla speców od marketingu sportowego, i dla menadżerów, gdyż wymaga sporej ilości gotówki. Wiem, że miasto Gdańsk podejmowało różnego rodzaju działania. Umowa ze Stoczniowcem i liczne remonty jakie miały miejsce w tym obiekcie o tym świadczą. Natomiast my jako radni nie jesteśmy w stanie, poza systemem grantowym, zapewnić środków na działanie zespołów zawodowych, jakim w tej chwili jest Stoczniowiec.

- Jednak wszystkie praktycznie zespoły z Gdańska – Lechia piłkarska i rugby, Trefl, żużlowe Wybrzeże, „wygrały” przetargi organizowane przez miasto na „promocję” Gdańska przez każdą z tych dyscyplin. Taki „przetarg” nie został zorganizowany na „promocję” miasta poprzez hokej. I tutaj działacze Stoczniowca mogą się poczuć pokrzywdzeni przez włodarzy Gdańska.
Marek Bumblis: Jestem kibicem Stoczniowca od wielu lat, wykazałem wielokrotnie swoja sympatię nie tylko do hokeistów, wiem, że takie rozmowy trwają i ja nie chcę wchodzić pomiędzy prezydenta, a zarząd klubu zawodowego Stoczniowiec, bo to nie są moje kompetencje, to należy do organu wykonawczego i prezydenta. Tam się mogą narodzić jakieś nowe jakości. Najbardziej mi leży na sercu hokej dzieci i młodzieży. Nawet gdyby drużyna seniorów gdyby były jakieś trudności z funkcjonowaniem drużyny seniorów, to te sekcje młodzieżowe trzeba zachować za wszelką cenę, a także rozwijać nowe, jak short track, z którymi ja jako gdańszczanin wiąże spore nadzieje.

- Co pan myśli o samej procedurze przetargów, które z góry mają ustawionego zwycięzcę? Czy nie taniej byłoby pieniądze po prostu przekazywać, nie powołując komisji? Czy jest to konieczne, żeby ominąć prawo?
Marek Bumblis: Wydaje mi się, że trzeba próbować. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że przepisy idą w tym kierunku, ze radni mają być odsunięci od przetargów i konkursów grantowych, gdyż ustawodawca uważa, że my też mamy oceniać jak miejskie pieniądze są wydawane, przez co radni nie będą zasiadali już w komisjach grantowych, a to bardzo utrudni wpływ na finansowanie klubów.

- Na hali Olivii jest w tej chwili remont, ale jeszcze klubowi brakuje około miliona złotych na wymianę krzesełek. Czy miasto w jakiś sposób pomoże jeszcze przy tej inwestycji?
Marek Bumblis: Pieniądze wcześniej się znajdywały na remonty przed Eurobasketem, także na remont dachu, ale w tym przypadku nie wiem, ale się przyjrzę i uzyskam odpowiedź.
Rozmawiał Filip Albertowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież