U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Teoria łączona z praktyką

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Markiem Urbańskim, kanclerzem  Europejskiej Szkoły Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości - Szkoły Wyższej w Sopocie


- Ilu studentów rozpocznie w tym roku naukę w Europejskiej Szkoły Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości - Szkole Wyższej w Sopocie?
Marek Urbański: Rekrutacja na naszej uczelni trwała do 30 września. Naukę w nowym roku akademickim rozpocznie około 1000 studentów.

- Jak przedstawia się oferta dydatktyczna dla studentów?
Marek Urbański: Nasza uczelnia oferuje studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne. Kształcimy na kierunku Turystyka i Rekreacka. Nasi absolwenci otrzymują zawodowy tytuł "licencjata turystyki i rekreacji".  Dajemy wiedzę teoretyczną, ale również zapoznajemy z praktycznymi aspektami przyszłej pracy. Duży nacisk kładziemy na proces praktyk zawodowych i ścisłą współpracę z podmiotami gospodarki turystycznej. Już podczas studiowania studenci zetkną się z menedżerami branży turystycznej, organizacji rządowych i pozarządowych działających na rzecz turystyki oraz przedstawicielami instytucji branżowych. Kształcimy w czterech sepcjalnościach: hotelarstwie, turystyce międzynarodowej, wellenes i spa oraz turystyce aktywnej.

- Nie samą nauką żyją studenci, co oprócz studiów oferuje uczelnia?
Marek Urbański: Na naszej uczelni prężnie działa Studenckie Koło Naukowe Turystyki. To organizacja, która daje możliwość zdobycia wiedzy nie tylko w murach uczelni. W trakcie organizowanych przez nas przedsięwzięć można poznać biznes turystyczny „od kuchni”. Zobaczysz jak funkcjonują sieci hotelowe, linie pasażerskie, czy organizacje turystyczne. Koło daje możliwość nauki w praktyce organizowania różnego rodzaju imprezy turystyczno-krajoznawcze. Kilka razy w roku organizowane są wyprawy w różne strony świata.
- Szkoła corocznie organizuje wiele imprez i akcji. W minionym roku między innymi było wspólne zdjęcie maturzystów na sopockim molo, Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe.

- Jakie są plany na ten rok akademicki?
Marek Urbański: Nie zamierzamy zawiesić rozpoczętych przez nas akcji, które mają już swoją tradycję. Na wiosnę planujemy zorganizować kolejny festyn na molo. Po raz kolejny, wspólnie z Polskim Klubem Przygody, będziemy organizować Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe. Podczas czternastej edycji tej imprezy uczestnicy będą się ścigać prawdopodobnie do Budapesztu.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież