Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Teoria łączona z praktyką

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Markiem Urbańskim, kanclerzem  Europejskiej Szkoły Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości - Szkoły Wyższej w Sopocie


- Ilu studentów rozpocznie w tym roku naukę w Europejskiej Szkoły Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości - Szkole Wyższej w Sopocie?
Marek Urbański: Rekrutacja na naszej uczelni trwała do 30 września. Naukę w nowym roku akademickim rozpocznie około 1000 studentów.

- Jak przedstawia się oferta dydatktyczna dla studentów?
Marek Urbański: Nasza uczelnia oferuje studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne. Kształcimy na kierunku Turystyka i Rekreacka. Nasi absolwenci otrzymują zawodowy tytuł "licencjata turystyki i rekreacji".  Dajemy wiedzę teoretyczną, ale również zapoznajemy z praktycznymi aspektami przyszłej pracy. Duży nacisk kładziemy na proces praktyk zawodowych i ścisłą współpracę z podmiotami gospodarki turystycznej. Już podczas studiowania studenci zetkną się z menedżerami branży turystycznej, organizacji rządowych i pozarządowych działających na rzecz turystyki oraz przedstawicielami instytucji branżowych. Kształcimy w czterech sepcjalnościach: hotelarstwie, turystyce międzynarodowej, wellenes i spa oraz turystyce aktywnej.

- Nie samą nauką żyją studenci, co oprócz studiów oferuje uczelnia?
Marek Urbański: Na naszej uczelni prężnie działa Studenckie Koło Naukowe Turystyki. To organizacja, która daje możliwość zdobycia wiedzy nie tylko w murach uczelni. W trakcie organizowanych przez nas przedsięwzięć można poznać biznes turystyczny „od kuchni”. Zobaczysz jak funkcjonują sieci hotelowe, linie pasażerskie, czy organizacje turystyczne. Koło daje możliwość nauki w praktyce organizowania różnego rodzaju imprezy turystyczno-krajoznawcze. Kilka razy w roku organizowane są wyprawy w różne strony świata.
- Szkoła corocznie organizuje wiele imprez i akcji. W minionym roku między innymi było wspólne zdjęcie maturzystów na sopockim molo, Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe.

- Jakie są plany na ten rok akademicki?
Marek Urbański: Nie zamierzamy zawiesić rozpoczętych przez nas akcji, które mają już swoją tradycję. Na wiosnę planujemy zorganizować kolejny festyn na molo. Po raz kolejny, wspólnie z Polskim Klubem Przygody, będziemy organizować Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe. Podczas czternastej edycji tej imprezy uczestnicy będą się ścigać prawdopodobnie do Budapesztu.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież