Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Teoria łączona z praktyką

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Markiem Urbańskim, kanclerzem  Europejskiej Szkoły Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości - Szkoły Wyższej w Sopocie


- Ilu studentów rozpocznie w tym roku naukę w Europejskiej Szkoły Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości - Szkole Wyższej w Sopocie?
Marek Urbański: Rekrutacja na naszej uczelni trwała do 30 września. Naukę w nowym roku akademickim rozpocznie około 1000 studentów.

- Jak przedstawia się oferta dydatktyczna dla studentów?
Marek Urbański: Nasza uczelnia oferuje studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne. Kształcimy na kierunku Turystyka i Rekreacka. Nasi absolwenci otrzymują zawodowy tytuł "licencjata turystyki i rekreacji".  Dajemy wiedzę teoretyczną, ale również zapoznajemy z praktycznymi aspektami przyszłej pracy. Duży nacisk kładziemy na proces praktyk zawodowych i ścisłą współpracę z podmiotami gospodarki turystycznej. Już podczas studiowania studenci zetkną się z menedżerami branży turystycznej, organizacji rządowych i pozarządowych działających na rzecz turystyki oraz przedstawicielami instytucji branżowych. Kształcimy w czterech sepcjalnościach: hotelarstwie, turystyce międzynarodowej, wellenes i spa oraz turystyce aktywnej.

- Nie samą nauką żyją studenci, co oprócz studiów oferuje uczelnia?
Marek Urbański: Na naszej uczelni prężnie działa Studenckie Koło Naukowe Turystyki. To organizacja, która daje możliwość zdobycia wiedzy nie tylko w murach uczelni. W trakcie organizowanych przez nas przedsięwzięć można poznać biznes turystyczny „od kuchni”. Zobaczysz jak funkcjonują sieci hotelowe, linie pasażerskie, czy organizacje turystyczne. Koło daje możliwość nauki w praktyce organizowania różnego rodzaju imprezy turystyczno-krajoznawcze. Kilka razy w roku organizowane są wyprawy w różne strony świata.
- Szkoła corocznie organizuje wiele imprez i akcji. W minionym roku między innymi było wspólne zdjęcie maturzystów na sopockim molo, Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe.

- Jakie są plany na ten rok akademicki?
Marek Urbański: Nie zamierzamy zawiesić rozpoczętych przez nas akcji, które mają już swoją tradycję. Na wiosnę planujemy zorganizować kolejny festyn na molo. Po raz kolejny, wspólnie z Polskim Klubem Przygody, będziemy organizować Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe. Podczas czternastej edycji tej imprezy uczestnicy będą się ścigać prawdopodobnie do Budapesztu.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież