Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

P. Adamowicz oderwał się od ziemi?

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Władysławem Łęczkowskim, b. gdańskim radnym, kandydatem SLD-Porozumienie Społeczne na radnego z Przymorza i Zaspy.


- Dlaczego gdańska opozycja jest taka wyciszona?
Władysław Łęczkowski: Lewica na skutek, jak sie potem okazało, niezgodnego z prawem blokowania list znalazła się poza organami samorządu, mimo zupełnie dobrych wyników liderów naszych list w gdańskich okręgach. A poza lokalnym parlamentem partia zwiędła, nie znalazła sposobu na polityczną aktywność, zamknęła się i odizolowała.

- PiS miał w radzie 13 osobowy klub...
Władysław Łęczkowski: Mam wrażenie, że PiS mówił wyłącznie głosem radnego Koralewskiego. Inni członkowie klubu tylko formalnie byli opozycją albo sporadycznie sobie przypominali swoją sytuację. Niewytłumaczalne było na przykład ubiegłoroczne milczenie w sprawie procedur podwyżki cen wody. Pisowska opozycja nie chciała parzyć sobie rąk gorącym kartoflem i schowała się za uprawnieniami prezydenta zamiast stanąć po stronie mieszkańców i patrzeć administracji i spółce na ręce. Dobrze w roli jednoosobowej opozycji spisywał się Sylwester Wysocki, radny niezależny, ale to za mało by mówić o skutecznej kontroli monolitu PO.

- Z danych Dziennika-Gazety Prawnej wynika, że zadłużenie Gdańska przekracza 2 miliardy złotych...
Władysław Łęczkowski: ...z tego 1,2 miliarda to zadłużenie spółek komunalnych, czyli w dużej mierze koszty hali, stadionu, wymagań UEEF-a, całego tego szaleństwa inwestycyjnego, które w żaden sposób nie ma cech roztropności komunalnej, nie służy codziennej jakości życia. Niebędzie służyć też uczestnictwu gdańszczan w imprezie, skoro Gdańsk dostanie tylko 4000 biletów za kilkaset milionów nakładów!!! Z kolei hala Ergo-Arena nie ma normalnego dojazdu i mieszkańcy Żabianki muszą odbierać przepustki, żeby dojechać do domu, bo akurat ktoś na hali gra w piłkę. Ten sposób na wyprowadzanie długów z budżetu jest rozwiązaniem, które prezydent opanował do prefekcji, bo zapewnia mu utrzymanie zadłużenia budżetu poniżej ustawowego progu 60 procent dochodów gminy.

- Ponad rok temu w wywiadzie dla Radia Gdańsk prezydent ogłosił ostre oszczędności w zwiazku z prognozą spadku dochodów budżetu...
Władysław Łęczkowski: I wtedy okazłao się, że prezesom spółki BIEG przyznał wysokie nagrody. Dziś prezes tej spółki zarabia blisko 400 tysięcy złotych, otoczenie prezydenta zarabia niemal 300 tysięcy złotych, sam prezydent bierze pieniądze z dwóch rad nadzorczyh, co da mu łącznie w tym roku 270 tysięcy złotych. Służbowym volvo jeździ na spotkania partyjne, a fundamentalne dla poziomu życia gdańszczan ceny wody negocjuje nie wiadomo kto, nie wiadomo jak, a sczegóły prezydent ustala telefonicznie. Czy w Gdańsku został już tylko ciemny lud, czy PO nie widzi, że jej partyjny funkcjonariusz Paweł Adamowicz oderwał się od ziemi?
Rozmawiał GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież