Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

P. Adamowicz oderwał się od ziemi?

PDF
Drukuj
Email

altRozmowa z Władysławem Łęczkowskim, b. gdańskim radnym, kandydatem SLD-Porozumienie Społeczne na radnego z Przymorza i Zaspy.


- Dlaczego gdańska opozycja jest taka wyciszona?
Władysław Łęczkowski: Lewica na skutek, jak sie potem okazało, niezgodnego z prawem blokowania list znalazła się poza organami samorządu, mimo zupełnie dobrych wyników liderów naszych list w gdańskich okręgach. A poza lokalnym parlamentem partia zwiędła, nie znalazła sposobu na polityczną aktywność, zamknęła się i odizolowała.

- PiS miał w radzie 13 osobowy klub...
Władysław Łęczkowski: Mam wrażenie, że PiS mówił wyłącznie głosem radnego Koralewskiego. Inni członkowie klubu tylko formalnie byli opozycją albo sporadycznie sobie przypominali swoją sytuację. Niewytłumaczalne było na przykład ubiegłoroczne milczenie w sprawie procedur podwyżki cen wody. Pisowska opozycja nie chciała parzyć sobie rąk gorącym kartoflem i schowała się za uprawnieniami prezydenta zamiast stanąć po stronie mieszkańców i patrzeć administracji i spółce na ręce. Dobrze w roli jednoosobowej opozycji spisywał się Sylwester Wysocki, radny niezależny, ale to za mało by mówić o skutecznej kontroli monolitu PO.

- Z danych Dziennika-Gazety Prawnej wynika, że zadłużenie Gdańska przekracza 2 miliardy złotych...
Władysław Łęczkowski: ...z tego 1,2 miliarda to zadłużenie spółek komunalnych, czyli w dużej mierze koszty hali, stadionu, wymagań UEEF-a, całego tego szaleństwa inwestycyjnego, które w żaden sposób nie ma cech roztropności komunalnej, nie służy codziennej jakości życia. Niebędzie służyć też uczestnictwu gdańszczan w imprezie, skoro Gdańsk dostanie tylko 4000 biletów za kilkaset milionów nakładów!!! Z kolei hala Ergo-Arena nie ma normalnego dojazdu i mieszkańcy Żabianki muszą odbierać przepustki, żeby dojechać do domu, bo akurat ktoś na hali gra w piłkę. Ten sposób na wyprowadzanie długów z budżetu jest rozwiązaniem, które prezydent opanował do prefekcji, bo zapewnia mu utrzymanie zadłużenia budżetu poniżej ustawowego progu 60 procent dochodów gminy.

- Ponad rok temu w wywiadzie dla Radia Gdańsk prezydent ogłosił ostre oszczędności w zwiazku z prognozą spadku dochodów budżetu...
Władysław Łęczkowski: I wtedy okazłao się, że prezesom spółki BIEG przyznał wysokie nagrody. Dziś prezes tej spółki zarabia blisko 400 tysięcy złotych, otoczenie prezydenta zarabia niemal 300 tysięcy złotych, sam prezydent bierze pieniądze z dwóch rad nadzorczyh, co da mu łącznie w tym roku 270 tysięcy złotych. Służbowym volvo jeździ na spotkania partyjne, a fundamentalne dla poziomu życia gdańszczan ceny wody negocjuje nie wiadomo kto, nie wiadomo jak, a sczegóły prezydent ustala telefonicznie. Czy w Gdańsku został już tylko ciemny lud, czy PO nie widzi, że jej partyjny funkcjonariusz Paweł Adamowicz oderwał się od ziemi?
Rozmawiał GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież