300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Daniel Weber dla
czwartek, 02 lutego 2023 20:21
Daniel Weber dla
Z menadżerem Danielem Weberem, eks zawodnikiem Lechii, wychowankiem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szczukowski poświęcony dla koalicji lewicowej w Gdańsku?

altSLD i SDPL w Gdańsku wchodzą w ostatni zakręt rozmów koalicyjnych na rzecz kształtu wspólnego komitetu wyborczego w mieście. Poważnie brana pod uwagę jest możliwość poparcia SDPL dla kandydatury Krzysztofa Andruszkiewicza na prezydenta Gdańska, w zamian za wystawianie Jolanty Banach na pierwsze miejsce wspólnej listy w wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Ofiarą tych rozgrywek może paść Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na wyborczej liście SLD do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.


Mimo decyzji Rady Wojewódzkiej SLD o utworzeniu samodzielnego komitetu partyjnego SLD w Gdańsku i w całym województwie, Jolanta Banach, jak i Krzysztof Andruszkiewicz ciągle mówili o możliwości powołania wspólnej koalicji w mieście. W ramach zabezpieczenia SDPL razem z Jolantą Banach postanowili jednak zarejestrować oddzielny komitet wyborczy.
- Cały czas prowadzimy i chcemy prowadzić rozmowy z władzami SLD. Powołanie wspólnego komitetu w Gdańsku jest ważne zarówno dla nas, jak i samego SLD. Razem jesteśmy silni, jeżeli wystartujemy oddzielnie to wyborcy nas rozliczą i pogonią! – mówiła na naszym portalu Jolanta Banach.


W podobnym tonie wypowiadał się również szef Gdańskiego SLD Krzysztof Andruszkiewicz. To głównie on popiera w Sojuszu pomysł oddania Jolancie Banach „jedynki” na liście partii do Sejmiku Wojewódzkiego w zamian za poparcie SDPL dla swojej kandydatury na prezydenta Gdańska. Ostatni głos będzie jednak należał do Zarządu Krajowego SLD, który dzisiaj obraduje nad ewentualnymi zmianami na listach.


Ofiarą koalicji lewicowej w Gdańsku może być były przewodniczący pomorskiego SLD Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na listach partii do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.
- Liczę na to, że SLD jest wierne demokratycznym procedurom. Decyzja władz wojewódzkich partii była w sprawie ułożenia list jednoznaczna. Wiem o porozumieniu jakie Krzysztof Andruszkiewicz próbuje powołać w Gdańsku, ale jest ono uformowane na szczeblu miejskim. Nie może oczekiwać, że będzie ono rozszerzone na szczebel wojewódzki. Uważam, że decyzja zarządu krajowego może być tutaj tylko jedna – powiedział w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Jarosław Szczukowski.


Na ile wiara Szczukowskiego w ustalenie wojewódzkie okażę się słuszna, dowiemy się po dzisiejszych obradach Zarządu Krajowego SLD, który ma możliwość przeprowadzenia zmian na listach. Od decyzji Zarządu może zależeć nie tylko kształt listy wyborczej Sojuszu na Pomorzu, ale przede wszystkim to czy w Gdańsku lewica pójdzie do wyborów pod wspólnym sztandarem.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież