Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Szczukowski poświęcony dla koalicji lewicowej w Gdańsku?

altSLD i SDPL w Gdańsku wchodzą w ostatni zakręt rozmów koalicyjnych na rzecz kształtu wspólnego komitetu wyborczego w mieście. Poważnie brana pod uwagę jest możliwość poparcia SDPL dla kandydatury Krzysztofa Andruszkiewicza na prezydenta Gdańska, w zamian za wystawianie Jolanty Banach na pierwsze miejsce wspólnej listy w wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Ofiarą tych rozgrywek może paść Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na wyborczej liście SLD do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.


Mimo decyzji Rady Wojewódzkiej SLD o utworzeniu samodzielnego komitetu partyjnego SLD w Gdańsku i w całym województwie, Jolanta Banach, jak i Krzysztof Andruszkiewicz ciągle mówili o możliwości powołania wspólnej koalicji w mieście. W ramach zabezpieczenia SDPL razem z Jolantą Banach postanowili jednak zarejestrować oddzielny komitet wyborczy.
- Cały czas prowadzimy i chcemy prowadzić rozmowy z władzami SLD. Powołanie wspólnego komitetu w Gdańsku jest ważne zarówno dla nas, jak i samego SLD. Razem jesteśmy silni, jeżeli wystartujemy oddzielnie to wyborcy nas rozliczą i pogonią! – mówiła na naszym portalu Jolanta Banach.


W podobnym tonie wypowiadał się również szef Gdańskiego SLD Krzysztof Andruszkiewicz. To głównie on popiera w Sojuszu pomysł oddania Jolancie Banach „jedynki” na liście partii do Sejmiku Wojewódzkiego w zamian za poparcie SDPL dla swojej kandydatury na prezydenta Gdańska. Ostatni głos będzie jednak należał do Zarządu Krajowego SLD, który dzisiaj obraduje nad ewentualnymi zmianami na listach.


Ofiarą koalicji lewicowej w Gdańsku może być były przewodniczący pomorskiego SLD Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na listach partii do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.
- Liczę na to, że SLD jest wierne demokratycznym procedurom. Decyzja władz wojewódzkich partii była w sprawie ułożenia list jednoznaczna. Wiem o porozumieniu jakie Krzysztof Andruszkiewicz próbuje powołać w Gdańsku, ale jest ono uformowane na szczeblu miejskim. Nie może oczekiwać, że będzie ono rozszerzone na szczebel wojewódzki. Uważam, że decyzja zarządu krajowego może być tutaj tylko jedna – powiedział w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Jarosław Szczukowski.


Na ile wiara Szczukowskiego w ustalenie wojewódzkie okażę się słuszna, dowiemy się po dzisiejszych obradach Zarządu Krajowego SLD, który ma możliwość przeprowadzenia zmian na listach. Od decyzji Zarządu może zależeć nie tylko kształt listy wyborczej Sojuszu na Pomorzu, ale przede wszystkim to czy w Gdańsku lewica pójdzie do wyborów pod wspólnym sztandarem.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież