PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska » Gdańskie Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swoje listy wyborcze. Czekano z tym do ostatniej możliw... Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel...
PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska
wtorek, 05 marca 2024 13:38
PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska
Gdańskie Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swoje listy
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Szczukowski poświęcony dla koalicji lewicowej w Gdańsku?

altSLD i SDPL w Gdańsku wchodzą w ostatni zakręt rozmów koalicyjnych na rzecz kształtu wspólnego komitetu wyborczego w mieście. Poważnie brana pod uwagę jest możliwość poparcia SDPL dla kandydatury Krzysztofa Andruszkiewicza na prezydenta Gdańska, w zamian za wystawianie Jolanty Banach na pierwsze miejsce wspólnej listy w wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Ofiarą tych rozgrywek może paść Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na wyborczej liście SLD do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.


Mimo decyzji Rady Wojewódzkiej SLD o utworzeniu samodzielnego komitetu partyjnego SLD w Gdańsku i w całym województwie, Jolanta Banach, jak i Krzysztof Andruszkiewicz ciągle mówili o możliwości powołania wspólnej koalicji w mieście. W ramach zabezpieczenia SDPL razem z Jolantą Banach postanowili jednak zarejestrować oddzielny komitet wyborczy.
- Cały czas prowadzimy i chcemy prowadzić rozmowy z władzami SLD. Powołanie wspólnego komitetu w Gdańsku jest ważne zarówno dla nas, jak i samego SLD. Razem jesteśmy silni, jeżeli wystartujemy oddzielnie to wyborcy nas rozliczą i pogonią! – mówiła na naszym portalu Jolanta Banach.


W podobnym tonie wypowiadał się również szef Gdańskiego SLD Krzysztof Andruszkiewicz. To głównie on popiera w Sojuszu pomysł oddania Jolancie Banach „jedynki” na liście partii do Sejmiku Wojewódzkiego w zamian za poparcie SDPL dla swojej kandydatury na prezydenta Gdańska. Ostatni głos będzie jednak należał do Zarządu Krajowego SLD, który dzisiaj obraduje nad ewentualnymi zmianami na listach.


Ofiarą koalicji lewicowej w Gdańsku może być były przewodniczący pomorskiego SLD Jarosław Szczukowski, który jest póki co „jedynką” na listach partii do Sejmiku Wojewódzkiego z Gdańska.
- Liczę na to, że SLD jest wierne demokratycznym procedurom. Decyzja władz wojewódzkich partii była w sprawie ułożenia list jednoznaczna. Wiem o porozumieniu jakie Krzysztof Andruszkiewicz próbuje powołać w Gdańsku, ale jest ono uformowane na szczeblu miejskim. Nie może oczekiwać, że będzie ono rozszerzone na szczebel wojewódzki. Uważam, że decyzja zarządu krajowego może być tutaj tylko jedna – powiedział w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Jarosław Szczukowski.


Na ile wiara Szczukowskiego w ustalenie wojewódzkie okażę się słuszna, dowiemy się po dzisiejszych obradach Zarządu Krajowego SLD, który ma możliwość przeprowadzenia zmian na listach. Od decyzji Zarządu może zależeć nie tylko kształt listy wyborczej Sojuszu na Pomorzu, ale przede wszystkim to czy w Gdańsku lewica pójdzie do wyborów pod wspólnym sztandarem.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież