Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Komitet Wyborczy „Koryto”: Chcemy się dochrapać

altRozmowa z Bartoszem Kantorczykiem, członkiem Komitetu Wyborczego „Komitetu Rywalizacji Totalnej” („Koryto”) (ex-Gdańska Unia Wybitnie Normalnych Obywateli” (G.U.W.N.O.).

- Skąd pomysł żeby kandydować?
Bartosz Kantorczyk: Chcemy się dochrapać, mieć kasę, pracować łatwo szybko i przyjemnie. Widzieliśmy jak to wygląda w Radzie Miasta: kawka, ciastko i romanse na korytarzu. Chcemy się w to włączyć. Będziemy, tak jak radni teraz, wbiegać na salę i pytać kolegów czy głosować „na tak”, czy „na nie”. Chcemy przecinać wstęgi w nowo otwieranych  przedszkolach, żłobkach i przy nowych 200-metrowych ścieżkach rowerowych. Chcemy, żeby nic się nie zmieniło, bo system działa świetnie. Ludzie są potrzebni tylko do postawienia krzyżyka na karcie. My chcemy, żeby dalej robienie w mieście czegokolwiek polegało na tym, że pokazujemy mieszkańcom gotowy projekt, który i tak zostanie zrealizowany i nazywamy to konsultacjami społecznymi. Przecież mieszkańcy nie są kompetentni, by o czymkolwiek decydować. Bardzo chętnie będziemy zasiadać w radach nadzorczych miejskich spółek, gdzie można się dorobić. Jesteśmy dosyć szczupli, chcielibyśmy nabrać tkanki tłuszczowej.

- Czym jest Komitet Wyborczy „Koryto”?

Bartosz Kantorczyk: To skrót pełnej nazwy: „Komitetu Rywalizacji Totalnej”. Odmówiono nam rejestracji, jako Komitetowi Wyborczemu „Gdańska Unia Wybitnie Normalnych Obywateli” (G.U.W.N.O.). Osobiście byłem w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie odmówiono rejestracji nie podając konkretnych przepisów, a jedynie uznając określenie G.U.W.N.O. za wyraz powszechnie uważany za wulgarny. Z powodu użycia „U” otwartego oraz kropek uważamy za oczywiste, że chodzi o inne słowo. Odbieramy to jako celowe działanie mające utrudnić nasz start w wyborach. Nie mogliśmy promować G.U.W.N.O., mieliśmy związane ręce, stąd „Koryto”.


alt


- Jak konkretnie planujecie swój udział w wyborach?
Bartosz Kantorczyk: Planujemy wystawić swoich kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Już mamy ponad 30 kandydatów. Mamy także kandydata na prezydenta miasta, ale wciąż trzymamy go w tajemnicy, bo jesteśmy w trakcie negocjacji. Ponieważ oferujemy sławę i duże pieniądze oraz mało pracy, liczymy na to, że uda nam się go przekonać.

- A program wyborczy?
Bartosz Kantorczyk: Nie mamy i nie potrzebujemy programu wyborczego. Nie mamy ochoty kłamać, że zmienimy to, czy tamto. Uważamy, że system działa idealnie. Ludzie mają na radnych po prostu głosować, nie mogą ich odwoływać i nie mają nad nimi żadnej kontroli. Będziemy mogli poobsadzać urzędy i stanowiska swoimi kolegami. Do tej pory było tak, że politycy coś obiecywali, a później i tak nic albo niewiele z tego robili. Skończmy z tą praktyką, spójrzmy prawdzie w oczy: tak wygląda nasza demokracja.
Rozmawiał Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież