Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Platforma rusza do wyborów z poparciem... Koryta!

altW niedzielę oficjanie rozpoczęła się kampania samorządowa pomorskiej Platformy Obywatelskiej. PO przedstawiła swoje listy kandydatów do Rady Miasta oraz do Sejmiku Województwa. Głównym punktem programu była prezentacja, bo raczej trudno mówić tu o "przedstawianiu", kandydata PO na prezydenta miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, który w tym roku startuje z hasłem "Konsekwentnie dla Gdańska".

Na hucznej gali obecni byli sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta ds. kontaktów z Rządem i Parlamentem  – Sławomir Nowak, marszałek województwa Mieczysław Struk, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Gdańsku  Agnieszka Pomaska oraz niemal wszyscy kandydaci na radnych z przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Oleszkiem na czele. Gośćmi ubarwniającymi całą imprezę byli przedstawiciele komitetu wyborczego "Koryto", którzy jako, że nie udało im się zgłośić swoich list wyborczych postanowili przeksztalcić się w komitet wspierajacy PO i przekazać swoje poparcie ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi. Przedstawiciele Koryta przybyli na imprezę przebrani w maski ...świń.

Program Platformy na nadchodzące wybory właściwie skupia się na kontynuacji dotychczasowej polityki urzędującego magistratu. Przy żarliwym aplauzie członków Koryta wymieniony został cały szereg inwestycji, których realizacja będzie kontynuowana w przyszłej kadencji Rady Miasta, a więc budowa trazy W-Z, Węzła Karczemki, stadionu, nowe autobusy, nowe tramwaje, więcej mieszkań komunalnych oraz kontynuacja programu ich wykupienia "Rodzina na swoim". Działacze Platrofmy przekonani są, że ich partia w nadchodzacych wyborach osiągnie sukces – Pytanie tylko, jaka będzie skala tego sukcesu? - mówił Sławomir Nowak. 

- Skrót PO można rozwiajać w różny sposób, ale dla nas zawsze będzie oznaczało Pełną Odpowiedzialność i myślę, że się przed tą odpowiedzialnością nie uchylamy. Nadszedł czas by włączyć piąty bieg. Musimy zakotwiczyć Gdańsk w XXI wieku. Idźcie i wygrywajcie! - zachęcał Pawał Adamowicz.

Mimo radosnego happeningu komitetu poparcia "Koryto" atmosfera zjadu, jakby zgodnie z odgórną tendancją do temperowania emocji politycznych była wyjątkowo spokojna. Nie zabrakło jednak głosów krytyki. – Z całego serca popieramy pana Pawła Adamowicza. Uważamy , że jest to najlepszy kandydat, który w pełni realizauje nasz program wyborczy, który możemy streścić w dwóch słowach : Do koryta! Mamy wspólny program, więc zapraszamy PO do koalicji. Tworzymy społeczny komitet popacia Pawła Adamowicza na drodze do koryta - mówili organizatorzy happeningu.

Członowie Platformy jednak na polityczną prowokację wydawali się być obojętni, a zarzuty o zbytnie przywiązanie do posad odpierali na spokojnie.
- Powiem może sportowym językiem - zwycięskiej drużyny się nie zmienia. Oczywiście, że są rożne opinie na ten temat i też się z takimi dziś spotykamy, ale proszę zauważyć, nie mówi się o tym, że źle zarzadząmy miastem, lecz o tym czy nie należało by już nas zmienić dla "dobra sprawy" – mówił przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek

Sytuację skomentował również prezydent Paweł Adamowicz. – Chyba każdy kto mnie zna, a działam lokalnie od 20 lat, wie, że posługuję się językiem spokojnym, raczej merytorycznym. Mój język nigdy nie był agresywny, za to ja nie raz byłem obiektem agresji. Pamiętam ataki na mnie Jacka Kurskiego. Miał pan dzisiaj świetny przykład, na spotkanie przyszli anarchiści i spokojnie zdołali usiąść, przeprowadzić happening, a nawet się wypowiedzieć. Prezydentem można być tak długo jak wyborcy tego chcą i dają poparcie. Po za tym, jeśli ma się coś ważnego do powiedzenia i się coś ważnego robi to można to kontynuwać. Jak pan widzi po 12 latach wciąż mam nowe pomysły i mnóstwo energii. Daj boże żeby inni mieli tyle energii co ja to Polska byłaby drugą Szwajcarią - mówił Paweł Adamowicz.

RS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież