Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Platforma rusza do wyborów z poparciem... Koryta!

altW niedzielę oficjanie rozpoczęła się kampania samorządowa pomorskiej Platformy Obywatelskiej. PO przedstawiła swoje listy kandydatów do Rady Miasta oraz do Sejmiku Województwa. Głównym punktem programu była prezentacja, bo raczej trudno mówić tu o "przedstawianiu", kandydata PO na prezydenta miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, który w tym roku startuje z hasłem "Konsekwentnie dla Gdańska".

Na hucznej gali obecni byli sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta ds. kontaktów z Rządem i Parlamentem  – Sławomir Nowak, marszałek województwa Mieczysław Struk, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Gdańsku  Agnieszka Pomaska oraz niemal wszyscy kandydaci na radnych z przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Oleszkiem na czele. Gośćmi ubarwniającymi całą imprezę byli przedstawiciele komitetu wyborczego "Koryto", którzy jako, że nie udało im się zgłośić swoich list wyborczych postanowili przeksztalcić się w komitet wspierajacy PO i przekazać swoje poparcie ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi. Przedstawiciele Koryta przybyli na imprezę przebrani w maski ...świń.

Program Platformy na nadchodzące wybory właściwie skupia się na kontynuacji dotychczasowej polityki urzędującego magistratu. Przy żarliwym aplauzie członków Koryta wymieniony został cały szereg inwestycji, których realizacja będzie kontynuowana w przyszłej kadencji Rady Miasta, a więc budowa trazy W-Z, Węzła Karczemki, stadionu, nowe autobusy, nowe tramwaje, więcej mieszkań komunalnych oraz kontynuacja programu ich wykupienia "Rodzina na swoim". Działacze Platrofmy przekonani są, że ich partia w nadchodzacych wyborach osiągnie sukces – Pytanie tylko, jaka będzie skala tego sukcesu? - mówił Sławomir Nowak. 

- Skrót PO można rozwiajać w różny sposób, ale dla nas zawsze będzie oznaczało Pełną Odpowiedzialność i myślę, że się przed tą odpowiedzialnością nie uchylamy. Nadszedł czas by włączyć piąty bieg. Musimy zakotwiczyć Gdańsk w XXI wieku. Idźcie i wygrywajcie! - zachęcał Pawał Adamowicz.

Mimo radosnego happeningu komitetu poparcia "Koryto" atmosfera zjadu, jakby zgodnie z odgórną tendancją do temperowania emocji politycznych była wyjątkowo spokojna. Nie zabrakło jednak głosów krytyki. – Z całego serca popieramy pana Pawła Adamowicza. Uważamy , że jest to najlepszy kandydat, który w pełni realizauje nasz program wyborczy, który możemy streścić w dwóch słowach : Do koryta! Mamy wspólny program, więc zapraszamy PO do koalicji. Tworzymy społeczny komitet popacia Pawła Adamowicza na drodze do koryta - mówili organizatorzy happeningu.

Członowie Platformy jednak na polityczną prowokację wydawali się być obojętni, a zarzuty o zbytnie przywiązanie do posad odpierali na spokojnie.
- Powiem może sportowym językiem - zwycięskiej drużyny się nie zmienia. Oczywiście, że są rożne opinie na ten temat i też się z takimi dziś spotykamy, ale proszę zauważyć, nie mówi się o tym, że źle zarzadząmy miastem, lecz o tym czy nie należało by już nas zmienić dla "dobra sprawy" – mówił przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek

Sytuację skomentował również prezydent Paweł Adamowicz. – Chyba każdy kto mnie zna, a działam lokalnie od 20 lat, wie, że posługuję się językiem spokojnym, raczej merytorycznym. Mój język nigdy nie był agresywny, za to ja nie raz byłem obiektem agresji. Pamiętam ataki na mnie Jacka Kurskiego. Miał pan dzisiaj świetny przykład, na spotkanie przyszli anarchiści i spokojnie zdołali usiąść, przeprowadzić happening, a nawet się wypowiedzieć. Prezydentem można być tak długo jak wyborcy tego chcą i dają poparcie. Po za tym, jeśli ma się coś ważnego do powiedzenia i się coś ważnego robi to można to kontynuwać. Jak pan widzi po 12 latach wciąż mam nowe pomysły i mnóstwo energii. Daj boże żeby inni mieli tyle energii co ja to Polska byłaby drugą Szwajcarią - mówił Paweł Adamowicz.

RS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież