Realizacja inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - założe... » 23 września 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie któ... Piotr Gierszewski: Teren Gedanii to wielki gdański wstyd » Z Piotrem Gierszewskim, gdańskim radnym z Klubu Radnych PiS rozmawia Artur S. Górski- Za rok będzie ... Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu? » Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego wartość historyczna, społeczna, znaczeni... Zielone inicjatywy MIIWŚ » „Kultura wielu wymiarów” to hasło przewodnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Realizując liczne ... SYBILLA 2020 - wyróżnienie dla MIIWŚ za „Interdyscyplinarny projekt na... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej dla uczniów szkół podstawowych ... » Do 11 października 2021 r. można nadsyłać prace graficzne na konkurs #ObrońcyNiepodległej organizowa... Zatrudnianie osób osadzonych w Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Las... » Na mocy porozumienia zawartego w dniu 15 września 2021 r. pomiędzy szefami Służby Więziennej (Jacek ... Konferencja “Etnopomorze” » Fundacja „Wiem i Umiem” we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersyt... Ulica Pokoleń Gedanii » Jest w Gdańsku ulica Pokoleń Lechii Gdańsk. Nie byłoby tej ulicy gdyby nie było pokoleń Gedanii Pols... Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere...
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
czwartek, 23 września 2021 18:13
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
piątek, 24 września 2021 18:24
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Bez problemów Lechia zdobyła trzy punkty. Biało-zieloni w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
wtorek, 14 września 2021 08:12
U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
Pracownia malarska Henryka Berlewiego znajdowała się przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Włosy Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 czerwca 2019 18:30

altPrezydent Jacek Karnowski marzy, że płynie na fali, która go wyniesie na wyżyny polskiej polityki. Czuje, że nareszcie nadszedł jego czas. Teraz albo nigdy zostanie mężem stanu, uratuje Polskę przed niecnymi zakusami PiSu, stanie na czele wielkich przemian. Nie tylko w Sopocie, ale w całej Polsce, a może nawet Europie zaprowadzi porządki z kurortu, betonując place, wpuszczając potoki w rury i budując mariny. Deweloperzy będą mieli jeszcze jednego oddanego człowieka w sejmie albo senacie.


Jacek Karnowski ćwierć wieku czekał na tę chwilę, która według niego musiała nadejść. Stał się niezbędny, partia nie ma nikogo lepszego, nic go już nie powstrzyma. Na pewno nie Sopot. Tu już zakończył swoje dzieło.


Być może spełni się sen Karnowskiego o potędze i zamiast na mieszkańców Sopotu będzie pokrzykiwał z ekranów TVN24 na widzów w całej Polsce. Ostatnio mieliśmy przedsmak jego stylu, kiedy do krytyków jego programu zawartego w "21 Tezach Samorządowych" powiedział żeby nie "opowiadali bzdur".


Zwolennicy PO, szczególnie w Sopocie i Gdańsku postrzegają prezydenta Karnowskiego jako antidotum na PiS. Cokolwiek by się nie działo, ile hektarów sopockich lasów nie zostałoby wykarczowanych, parków zamienionych w parkingi, czy zabetonowanych to nie ma dla wyborców PO znaczenia. Karnowski zdołał ich przekonać, że jest liberałem, który daje patronat marszowi równości (z którego potem chyłkiem się wycofuje), opowiada się za rozdziałem kościoła od państwa (oddając kościołowi zarządzającemu cmentarzem za 24 tysiące rozłożone na raty, blisko 2 hektary lasu do całkowitego wykarczowania) i proponuje przyjęcie w Sopocie sierot z Aleppo wbrew zaleceniom Janiny Ochojskiej, czy organizacji międzynarodowych (prawdopodobnie z góry wiedząc, że to nierealne).


Dodatkowej atrakcyjności dla przeciwników PiS dodaje postaci prezydenta fakt, iż Jacek Karnowski stworzył legendę wokół swoich włosów. Podobno nie będzie ich skracał do czasu gdy w Polsce rządzi PiS. Interesujące, że prawdopodobnie podświadomie, prezydent hołduje obyczajom związanym z włosami, rodem z dawnej Polski. "Włosy ścinano w chwilach przełomowych: na znak (..) dorastania, małżeństwa; ścinano je w ramach wymierzania kary: przy przedwczesnej utracie dziewictwa czy narodzinach nieślubnego dziecka; (...) - czytamy w niedawno wydanej książce "Cięcie. Włosy ludu polskiego". (https://kobieta.onet.pl/uroda/wlosy/)


A co właściwie chciał przekazać Jacek Karnowski swoim buńczucznym postanowieniem? Na pewno zdobył już sobie serce wielu mieszkańców Sopotu, którym gest ten zaimponował. A może staroświecki rytuał doprowadzi go nawet do sejmu lub senatu? Już wkrótce się przekonamy.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież