Gorzkie spotkanie rad dzielnic z prezydent Gdańska » Miało być podsumowanie współpracy i rozmowa o usprawnieniach rad dzielnic. Zamiast tego pojawiło się... Kolejny bój o Gedanię... » Po przejęciu sterów rządu przez liberałów znów przyjdzie nam toczyć bój o Gedanię.Po 2022 roku kiedy... Deweloperka na historycznych terenach KS Gedanii w Gdańsku » Jak poinformował na konferencji poseł PiS Kacper Płażyński, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków... Spotkanie promocyjne książki "Wschodnie piętno" » 11 lutego 2026 r. w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku odbyła się promocja książki wydane... Pamięć Grudnia 70: kwiaty stoczniowców, sugestie SB, paraliż PZPR » W grudniu 1977 r. po raz pierwszy od 1971 r. zorganizowano niezależne zgromadzenie pod bramą nr 2 St... Oświadczenie "S" ws. sporu zbiorowego w IMGW » W dniu 26 stycznia 2026 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w IMGW-PIB weszła w spór zbiorow... Marta Nawrocka odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” » Małżonka Prezydenta RP Marta Nawrocka spotkała się z członkiniami i członkami Koła Gospodyń Wiejskic... Tłusty czwartek » Z marmoladą, powidłami, posypane cukrem pudrem lub z polewą czekoladową. Po pączka w tłusty czwartek... Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS » - Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym kształcie – mówi Grzegorz Ksepko, członek ... Kurierzy PISu » Po ostatniej konferencji Prawa i Sprawiedliwości lider partii Jarosław Kaczyński nakazał swoim wiern...
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
środa, 04 lutego 2026 15:23
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
- Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym
Gorączka derbów...
czwartek, 26 lutego 2026 19:37
Gorączka derbów...
Jeszcze przed tygodniem nastroje przedderbowe były bardziej
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Klęska Karnowskiego w Sądzie Najwyższym - SKT na swoim, b. prezydent na aucie

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 19 listopada 2025 18:47

Kolejna klęska sądową b. prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, dziś wiceministra w rządzie koalicji D. Tuska i W. Czarzastego. Izba Cywilna Sądu Najwyższego oddaliła jego skargę kasacyjną na prawomocne rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który w 2022 potwierdził prawo wpisu sopockich kortów do ksiąg wieczystych na rzecz użytkownika Sopockiego Klubu Tenisowego.


Od tego rozstrzygnięcia ówczesny prezydent Sopotu, nader osobiście zaangażowany w likwidację klubu z blisko 130.letnią tradycją, złożył do SN skargę kasacyjną. Domagał się uchylenia wyroku SA w Gdańsku, podnosząc, że prawo do uwzględnienia wpisu SKT uległo przedawnieniu.
- To jest jakiś ewenement w skali kraju, że polityk samorządowy uruchamia cały aparat urzędu do walki z obywatelami skupionymi w stowarzyszeniu, którego samodzielności i prawa do obrony swoich racji nie akceptuje. Obezwładnia przy tym opozycję, klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, która w milczeniu poza b. radnym Andrzejem Kałużnym, znosi jego postępowanie. Przykład Karnowskiego, który Sopot traktował jako dobro lenne, pokazuje jak w soczewce do czego prowadzi brak kadencyjności na stanowiskach, które jednej osobie dają taką władzę - mówi portalowi "wybrzeze24.pl" prezes SKT, Bartłomiej Białaszczyk.


Z kolei 2 lata temu Sąd Okręgowy w Gdańsku nie zostawił suchej nitki na postępowaniu J. Karnowskiego, który w istocie nie informując rzetelnie radnych o sytuacji prawnej sopockich kortów wyłudził zgodę na przewłaszczenie ich użytkowania na rzecz stowarzyszenia, któremu swoimi decyzjami nieustannie sprzyjał. W rezultacie uzyskanej w ten sposób zgody radnych, podpisano umowę fraudacyjną, czyli dopuszczono się oszustwa na niekorzyść wierzyciela czyli Sopockiego Klubu Tenisowego. A beneficjentem tej sztuczki miało być stowarzyszenie którego pierwszym prezesem był rekomendowany przez J. Karnowskiego kurator, który miał wyręczyć zarząd SKT w zarządzaniu kultowym sopockich obiektem. Co interesujące, poza radnym Wojciech Fułkiem żaden z radnych PiS na krętactwa J. Karnowskiego nie zareagował.


- To koniec batalii o sopockie korty, to rozstrzygnięcie powinno zmyć Karnowskiego z politycznego pokładu, pozostają ewentualnie wyprawy jachtem "Alf" do Kaliningradu i podtrzymywanie więzi z jego merem.


A na krytych kortach w Sopocie rusza w ten weekend kolejny turniej OTK dla 16.latków, do klubu dołączył też w ostatnich dniach Filip Pieczonka, 128 deblista w rankingu ATP grający obecnie z powodzeniem w challengerze w Bergamo.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież