Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Śmichy-chichy Prezesa

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 20 lipca 2018 18:26

altMundial 2018 za nami. Wyjście z grupy to minimum, a finał możliwy? Polska i Senegal to faworyci grupy, a Kolumbia i Japonia wracają do domu po fazie eliminacji grupowych. Rzeczywistość ujawniła fikcję potęgi naszej drużyny, obnażyła jej słabości i okryła śmiesznością. Drużyna Senegalu po pięknej grze spakowała walizki wskutek postanowień regulaminowych, a drużyny Kolumbii i Japonii, po zachwycającej nowoczesnej grze. My, po grze i postawie zawodników dla której określenia słowo kompromitacja wydaje się być określeniem zbyt łagodnym i nieadekwatnym do rzeczywistości, którą przyszło nam oglądać. Blamaż, obciach, poruta, wstyd.


Obwinianie za klęskę reprezentacji wyłącznie trenera jest jednak nieuprawnionym uproszczeniem krzywdzącym człowieka, dzięki któremu nasza reprezentacja zaistniała w rankingu FIFA, a chwile radości Polakom też w ostatnich latach przyniosła.


Nie wyszło, szkoda. Ale pamiętajmy, że to tylko sport, a narody na co dzień przeżywają większe nieszczęścia niż upokorzenie.


To nieprawda, że sukces ma wielu autorów, a porażka tylko jednego. Autorów porażki jest wielu czego nie raczą dostrzegać działacze i komentatorzy sportowi. Ktoś opracował i ktoś zatwierdził program przygotowań, do Mundialu. Ktoś zatwierdził „występy” w reklamach telewizyjnych, które teraz trącają groteską, ktoś zgodził się na reklamę piwa, ktoś uznał, że trzy piwa po treningu to wzór do naśladowania przez młodzież piłkarską. Ktoś uznał, że reklamowanie zakładów bookmacherskich przez funkcyjnego działacza piłkarskiego to nic takiego. Bez analizy klęski mamy już nowego selekcjonera kadry. Jest super.


W każdej firmie jest szef odpowiedzialny za wyniki jej działalności. Szefem PZPN jest Zbigniew Boniek. Zauważmy, że reprezentacja narodowa, to drużyna kierowanej przez niego firmy i że to jej występy przyniosły Polsce więcej wstydu na cały świat niż reforma sądownictwa czy ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej razem wzięte.


Mamy totalną klęskę i kompromitację. A co robi prezes? Zamiast okazać pokorę i przeprosić Polaków słusznie broni Nawałki, bo całokształt jego pracy z reprezentacja jest pozytywny… Ale też dowcipkuje na facebooku z posłanką, z uśmiechem na twarzy śle gawiedzi sportowej zatęchłą anegdotkę o Deschampsie i bezcenną ripostą ze słowem „magik” trafia w Citkę , który popełnił lapsus w komentarzu na temat rozbiegania skurczów w finale mistrzostw świata. A dziennikarze i media się zachwycają jaki to prezes rezolutny. Ani słowa o swojej roli w tym żenującym widowisku jakie pokazała reprezentacja na boiskach w Rosji, żadnego frasunku, żadnej skruchy. Tylko nieprzekonująca chandra o jakiej nam ostatnio oznajmił.


Strategia odwrócenia uwagi od własnego udziału w tej klęsce i kompromitacji sprawdziła się, a naiwni dziennikarze i kibice ją przyjęli. A może nie chcą podejmować tematu?


Ktoś złośliwy, jak w filmie „Pół żartem, pół serio” powiedziałby, ”czego się czepiać przecież mamy sukces”. Wreszcie Polska reprezentacja gra na poziomie Niemców tyle, że oni - na poziomie kan...ł u.


A może na czele PZPN stoi „magik „zamiast fachowca? Może warto tę myśl zgłębić, bowiem tylko radykalne zmiany w firmie Pana Prezesa mogą uzdrowić polską piłkę.


Ludzie honoru podają się do dymisji.

Sylwester Wysocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież