Wernisaż wystawy „Spojrzeć ludziom prosto w oczy…” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 4. rocznicę śmierci Jana Olszewskiego odbył się wernisaż wys... ZŁOTE płyną z gdańskich kranów... » To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich kranów do niektórych gdańskich portfeli. Z... Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap...
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
wtorek, 07 lutego 2023 15:37
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
wtorek, 07 lutego 2023 09:13
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
To będzie lekkoatletyczne wydarzenie zimy w Polsce! 8 lutego w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Śmichy-chichy Prezesa

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 20 lipca 2018 18:26

altMundial 2018 za nami. Wyjście z grupy to minimum, a finał możliwy? Polska i Senegal to faworyci grupy, a Kolumbia i Japonia wracają do domu po fazie eliminacji grupowych. Rzeczywistość ujawniła fikcję potęgi naszej drużyny, obnażyła jej słabości i okryła śmiesznością. Drużyna Senegalu po pięknej grze spakowała walizki wskutek postanowień regulaminowych, a drużyny Kolumbii i Japonii, po zachwycającej nowoczesnej grze. My, po grze i postawie zawodników dla której określenia słowo kompromitacja wydaje się być określeniem zbyt łagodnym i nieadekwatnym do rzeczywistości, którą przyszło nam oglądać. Blamaż, obciach, poruta, wstyd.


Obwinianie za klęskę reprezentacji wyłącznie trenera jest jednak nieuprawnionym uproszczeniem krzywdzącym człowieka, dzięki któremu nasza reprezentacja zaistniała w rankingu FIFA, a chwile radości Polakom też w ostatnich latach przyniosła.


Nie wyszło, szkoda. Ale pamiętajmy, że to tylko sport, a narody na co dzień przeżywają większe nieszczęścia niż upokorzenie.


To nieprawda, że sukces ma wielu autorów, a porażka tylko jednego. Autorów porażki jest wielu czego nie raczą dostrzegać działacze i komentatorzy sportowi. Ktoś opracował i ktoś zatwierdził program przygotowań, do Mundialu. Ktoś zatwierdził „występy” w reklamach telewizyjnych, które teraz trącają groteską, ktoś zgodził się na reklamę piwa, ktoś uznał, że trzy piwa po treningu to wzór do naśladowania przez młodzież piłkarską. Ktoś uznał, że reklamowanie zakładów bookmacherskich przez funkcyjnego działacza piłkarskiego to nic takiego. Bez analizy klęski mamy już nowego selekcjonera kadry. Jest super.


W każdej firmie jest szef odpowiedzialny za wyniki jej działalności. Szefem PZPN jest Zbigniew Boniek. Zauważmy, że reprezentacja narodowa, to drużyna kierowanej przez niego firmy i że to jej występy przyniosły Polsce więcej wstydu na cały świat niż reforma sądownictwa czy ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej razem wzięte.


Mamy totalną klęskę i kompromitację. A co robi prezes? Zamiast okazać pokorę i przeprosić Polaków słusznie broni Nawałki, bo całokształt jego pracy z reprezentacja jest pozytywny… Ale też dowcipkuje na facebooku z posłanką, z uśmiechem na twarzy śle gawiedzi sportowej zatęchłą anegdotkę o Deschampsie i bezcenną ripostą ze słowem „magik” trafia w Citkę , który popełnił lapsus w komentarzu na temat rozbiegania skurczów w finale mistrzostw świata. A dziennikarze i media się zachwycają jaki to prezes rezolutny. Ani słowa o swojej roli w tym żenującym widowisku jakie pokazała reprezentacja na boiskach w Rosji, żadnego frasunku, żadnej skruchy. Tylko nieprzekonująca chandra o jakiej nam ostatnio oznajmił.


Strategia odwrócenia uwagi od własnego udziału w tej klęsce i kompromitacji sprawdziła się, a naiwni dziennikarze i kibice ją przyjęli. A może nie chcą podejmować tematu?


Ktoś złośliwy, jak w filmie „Pół żartem, pół serio” powiedziałby, ”czego się czepiać przecież mamy sukces”. Wreszcie Polska reprezentacja gra na poziomie Niemców tyle, że oni - na poziomie kan...ł u.


A może na czele PZPN stoi „magik „zamiast fachowca? Może warto tę myśl zgłębić, bowiem tylko radykalne zmiany w firmie Pana Prezesa mogą uzdrowić polską piłkę.


Ludzie honoru podają się do dymisji.

Sylwester Wysocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież