Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Szczyt w Davos, a przyszłość...?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
niedziela, 21 stycznia 2024 17:52

altSpada światowa pozycja gospodarcza Niemiec. Pożal się Boże rządowi koalicji SPD (lewica), Sojusz 90/Zieloni (lewica) i Wolna Partia Demokratyczna (liberałowie) notowania ciągle spadają. Z pracy Olafa Scholza zadowolonych jest tylko 20 procent ankietowanych sondażu ARD-Deutschlandtrend. To najniższy wynik dla kanclerza Niemiec w historii badania, czyli od 1997 roku. Do paraliżujących kraj protestów rolników dołączyli kolejarze. 80 % składów pociągów dalekobieżnych stanęło na torach. Efekty nadciągającego kryzysu (recesja już jest) widać było na ostatnim szczycie w Davos. Obecni byli tam minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock, szef resortu finansów Christian Lindner oraz minister ds. badań naukowych Bettina Stark-Watzinger. Ale to wystąpienie ministra gospodarki Roberta Habecka spotkało się z największym zainteresowaniem mediów za Odrą. Tygodnik „Der Spiegel” zarzucił ministrowi oderwanie od rzeczywistości - czyli protestów rolników oraz dziury budżetowej. Habeck podaje dosyć wątpliwą receptę na wyjście z kłopotów: „Kraje Europy nie powinny skupiać się na wzajemnej rywalizacji, lecz połączyć siły, aby móc lepiej dotrzymać kroku konkurentom z USA i Chin” – przekonywał. „Prawdziwa rywalizacja nie toczy się pomiędzy Hiszpanią i Francją, Niemcami i Polską, czy Danią i Szwecją” - dodał. Chwilę potem zaczął lansować koncepcję federalizacji i centralizacji Unii, jako jedyną receptę na nadchodzący kryzys.

Oczywiście minister manipuluje, albo jest kompletnym ignorantem gospodarczym. Kłopoty gospodarki niemieckiej wzięły się z następujących rzeczy. Pierwsza to wojna na Ukrainie, która spowodowała w efekcie zablokowanie importu taniego gazu z Moskwy. Ten nakręcał podstawową gałąź przemysłu niemieckiego – chemię pozwalając na osiągnięcie konkurencyjnych w stosunku do USA cen. Drugim powodem stało się ściągnięcie hord imigrantów, którzy zamiast pracować obciążają poważnie budżet pomocą socjalną. Stąd Pakt Migracyjny i wielce prawdopodobne wepchnięcie Polsce nadwyżek nierobów z Południa. Kolejnym błędem, który pogrąża Niemcy i Europę (tylko o tym głośno się nie mówi) jest tzw. zielona energia i histeria z emisją CO 2. Likwidacja diesli i samochodów benzynowy powoduje stopniowy upadek przemysłu samochodowego, który w 20 % do tej pory napędzał niemiecką gospodarkę. Ale o tym Habeck w Davos nie powiedział ani słowa. Snuł tylko opowieści jak wspaniale będzie wyglądać Europa kierowana z Brukseli (a z tyłu z Berlina). Tylko jest to ruch krótkoterminowy. Kiedy np. rezerwy naszego złota zasilą Europejski Bank Centralny we Frankfurcie pozostaje tylko kwestią czasu kiedy zostaną przejedzone. Habeck w Davos przyznał pośredni, że Niemcy pchają Europę ku przepaści, a wspiera ich w tym wszystkim obecny polski rząd. Za kilka lat nie będzie czego zbierać z naszej wspaniałej Europy, ale niestety też i z Polski. O ile wcześniej nie zaatakuje Federacja Moskiewska rozbijając w jeden dzień 100 niemieckich Leopardów, którymi dziś dysponuje Bundeswehra.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież