W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Pani Joanny bajki z mchu i paproci

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lipca 2023 14:31

altJoanna Parniewska znana jako „Pani Joanna” powoli się rozkręca. Ostatnio brylowała w Sejmie i pod komisariatem. Zebrał tam się tłumek jej zwolenników. Kiedy tylko usłyszeli, że Parniewska rozpoznała policjantów wśród funkcjonariuszy obstawiających krakowski posterunek i byli to rzekomo ci sami, którzy interweniowali podczas głośnej wizyty w szpitalu rozległy się wrzaski: „Hańba! Hańba!”. Odgrywające rolę uciemiężonej przez stróżów prawa Parniewska nawet puściła oczko do jednego z nich. Ten ponoć, według opowieści „Pani Joanny”, zawstydził się. Potem było jeszcze lepiej. - Ci policjanci, którzy tutaj stoją, to ci sami, którzy wzięli udział w tym wszystkim – nakręcała atmosferę główna postać zgromadzenia. Podekscytowana zbieranina zaczęła wrzeszczeć: „Raz, dwa, trzy j….ć psy”, powtarzając tę wulgarną frazę kilkakrotnie.

Problem polega na tym, że „Pani Joanna” nakłamała. Wśród policjantów oddzielających rozkrzyczaną gawiedź od komisariatu nie było żadnego, który by brał udział w interwencji ochraniającej kobietę przed nią samą w sytuacji kiedy mówiła swojej psychiatrze, że chce popełnić samobójstwo. Później w wywiadzie dla „Wysokich obcasów” dodatku Gazety Wyborczej zaprzeczyła, jakoby miała zamiar popełnić samobójstwo. Widać Parniewska ma tzw. silne parcie na szkło i zero problemów z łganiem jak z nut, bo jeszcze wpadła na posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. praw kobiet. Tam z kolei snuła opowieść o wrażeniach i doznaniach po zażyciu tabletki poronnej za 330 zł – jak sama stwierdziła. Mało smaczne były to wywody o anatomicznych szczegółach, ale swoją rolę gra się do końca. Tym bardziej, że kłamczuchy, jaką jest Parniewska (większość swoich historii wyssała z palca) słuchają jak zaczarowani ludzie, których kolokwialnie określa się frajerami, a swoich łam udzielają media kierowane przez cyników. Ale cóż można począć, kiedy ktoś tęskni za krainą dzieciństwa i dobrą nocką „Bajki z mchu i paproci”. Niestety jednak sprawa jest poważniejsza niźli się mogło by niektórym wydawać, bo gra się tu niezrównoważona psychicznie osobą, a w tle jest ludzkie życie.

Andrzej Potocki

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież