Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jak „endokrynolog” Korwin-Mikke został zdemaskowany przez „neurolożkę” z Tik Toka, czyli czego nie przyswaja mózg mężczyzny

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 sierpnia 2023 11:02

altPojęcie „sezon ogórkowy” już dawno odeszło do lamusa i historyczne boje papierowych wydawnictw z lat dawno minionych, by w sezonie urlopowym skłonić czytelników do nabycia ich produktu zostały zastąpione walką w mediach elektronicznych i społecznościowych o tzw. oglądalność i lajki, czyli polubienia świadczące jak wielu dało się złapać na często fake newsy i wyssane z palca wiadomości oraz różne skandaliczne wypowiedzi polityków, walczących o rozpoznawalności i miejsce na listach wyborczych.


Z zimowego snu obudził się Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji, od wielu lat bombardujący opinie publiczną swoimi mocno kontrowersyjnymi, często skandalicznymi opiniami - kobiety nie powinny mieć prawa głosu; organizacja imprez sportowych dla inwalidów to jak turniej szachów dla debili; mordowanie milionów ludzi nie było celem Hitlera, nie wiedział o eksterminacji Żydów i gdyby dziś stanął przed sądem zostałby uniewinniony; więźniowie w Auschwitz dostawali trzy razy dziennie wyżywienie, mieli stałe godziny pracy i pewność zatrudnienia i wiele innych, zapewniających rozgłos i popularność w mediach, przede wszystkim tych społecznościowych.


Nic więc dziwnego w tym, że przy okazji tłumaczenia z mównicy sejmowej dlaczego Konfederacja głosowała przeciwko tzw. Ustawie Kamilka, czyli nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, mającej wzmocnić ochronę dzieci przed przemocą, Janusz Korwin-Mikke podzielił się swymi metodami wychowywania dzieci, powołując się na praktykę, bowiem dochował się ich ośmioro:
„Kiedyś dziecko bało się ojca, ale dzięki temu nie trzeba było używać przemocy. Jeśli podrywa się autorytet ojca, dziecko się nie boi. Dziecko nie może wchodzić rodzicom na głowę – no i trzeba użyć przemocy, bo nie ma innego sposobu. Nie może być tak, żeby dzieci robiły co chcą, żeby na jezdni właziły pod samochody. Dlatego nie można naruszać tych zasad”.


Posłanka Kinga Gajewska nie wytrzymała i odniosła się do tej sejmowej wypowiedzi posła Konfederacji na Twitterze:
„Drogi Wyborco Konfederacji, jak kiedyś byłeś lany przez ojca to przypomnij sobie te słowa przy urnie wyborczej”.


I tu kończy się poważna sprawa stosunku do przemocy wobec dzieci i w rodzinie, a zaczyna typowa korwinowska polka z przytupem, arogancją i bezbrzeżną pogardą wobec kobiet, znakiem firmowym tego polityka. Zabawił się on bowiem w endokrynologa i grzecznie wytłumaczył posłance Gajewskiej, że plecie bzdury, bo ma za dużo estrogenów. Jak będzie starsza i się jej zmniejszy, to może sama zrozumie, a teraz nie ma co jej tłumaczyć. Swoje doświadczenia w badaniach naukowych nad kobiecymi hormonami postanowił przedstawić szerzej i napisał:
„Estrogeny powodują, że kobiety są powabne - ale też dopasowują umysł kobiety do poziomu dziecka. Po godzinie paplaniny dziecka mężczyznę niemal trafia szlag - a kobieta jest zachwycona, że takie mądre. I tak jest dobrze, tak powinno być; ktoś z dzieckiem musi przecież gaworzyć!?”.


Bardzo się przejęłam tym umysłem kobiety dostosowującym się do poziomu dziecka, choć pewnie wytłumaczyłby mi pan Korwin-Mikke iż z racji wieku mi to nie grozi (choć jako endokrynolog powinien słyszeć o zastępczej terapii hormonalnej) i popadłabym w głębokie przygnębienie, zmniejszając swoją samoocenę do poziomu depresji w Niderlandach, gdybym nie natknęła się w Internecie na pewien króciutki wywód pani trenerki doradzającej kobietom, jak postępować z mężczyznami:
„ Mózg mężczyzny nie przyswaja takiej ilości słów i z takimi ozdobnikami, jak my zazwyczaj się chcemy skomunikować. W związku z tym jeśli chcesz być usłyszana i zrozumiana przez swojego mężczyznę, dostosuj swój komunikat i formę do tego, na ile on jest to w stanie przyswoić. W związku z tym krótkie zdania. Na temat. Z odpowiednia intencją, Typu: czy ja tylko chcę się wygadać, czy też idę do niego, żeby mi coś doradził. I skrócić komunikat do maksimum?”


Dzięki pani o nicku @coach_maya_ori z TIK Toka, autorce powyższej dogłębnej neurologicznej opinii zrozumiałam, na czym polega błąd Korwina-Mikkego. Otóż to, co on uznał za dostosowywanie się kobiety do poziomu dziecka, jest po prostu realizacją w praktyce porad z TIK Toka i nie jest to żadne gaworzenie, tylko „skracanie komunikatu do maksimum”, tak by mózg mężczyzny zdołał jej słowa przyswoić.


Ponieważ w moich tekstach nadużywam zdań wielokrotnie złożonych, powinnam głęboko się zastanowić nad skracaniem komunikatów do minimum, tak aby także mężczyźni mogli je zrozumieć. I myślę, jaki prosty komunikat wystosować do posła Korwina-Mikkego, ale nic cenzuralnego nie przychodzi mi do głowy.

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież