Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Opozycja czyli przegrana na wszystkich frontach

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 września 2021 18:08

altWyborcy Zjednoczonej Prawicy mogą jak na razie czuć się usatysfakcjonowani. W sondażach, która partia wygrałaby wybory, gdyby takowe odbyły się w najbliższym czasie, Prawo i Sprawiedliwość notuje wyraźny wzrost poparcia. I tak na PiS chciałoby głosować 37,1 procenta Polaków (wzrost od ostatniego badania o 4 punkty!). Koalicja Obywatelska uplasowała się na II miejscu z 25 procentowym poparciem (w porównaniu z lipcem oznacza to skok o 6 pp). Partia Szymona Hołowni zajęła dopiero czwarte miejsce w zestawieniu (8,4 proc.), a wyprzedziła ją Lewica (9 proc.). W Sejmie znalazłaby się również Konfederacja, na którą głosować chce 8,1 proc. wyborców.

Co nam mówią te wyniki? Skończył się efekt Hołowni, a Tuska sprowadził się do odbierania punktów Polsce 2050, co widać na złączonym wyżej obrazku. Sondaż ten przeprowadziła pracownia United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, a więc nie dla mediów sprzyjających partii rządzącej. Równie ciekawa jest odpowiedź na pytanie: „czy koalicja PSL-u i Porozumienia przekracza próg?” Wg badania Social Changes dla portalu „Polityce. pl” mariaż ten nie daje PSL-owi możliwości przekroczenia 5% progu wyborczego. Jeżeli można mówić o „efekcie Gowina” to takowy rzeczywiście powstał tylko, że odwrotnie. Poparcie dla tego, co zostało z jego ugrupowania mieści się w granicach błędu statystycznego i wynosi 0 słownie zero procent.

I tak się skończyły próby zdobycia popularności na Campusie Polska organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego, a szerzej: występy posła Sławomira Nitrasa („opiłowywanie katolików”), Leszka Balcerowicza („pręgierz dla dziennikarzy”) czy wreszcie marszałka Tomasza Grodzkiego („o zamykaniu szpitali”). Do tego dochodzą występy graniczne lalkarko-posłanki Klaudii Jachiry (kukiełka w rękach Łukaszenki), bluzgi na Wojsko Polskie chamskiego szoferaka Władysława Frasyniuka czy sprint przygraniczny a la Benny Hill posła KO Franciszka Sterczewskiego. Nie przysłużyły się opozycji również takie akcje jak demolka granicznego płotu w wykonaniu tuzów naszego życia społeczno politycznego - szefa Fundacji Otwarty Dialog Bartosza Kramka czy wspierającego go tamże komunistycznego trepa płk Adama Mazguły.

Również walka o większość sejmową, a co za tym idzie odwołanie marszałek Elżbiety Witek nie dojdzie do skutku. Przygotowywany na 15 września wniosek o jej odwołanie zostanie z dużym prawdopodobieństwem wycofany. Co za tym idzie planowane przejęcie władzy i nowe wybory są już tylko wspomnieniem.

Z całości można wysnuć niezwykle ważny wniosek. Opozycja nie nadaje się do rządzenia. Kompromituje się na każdym froncie i dzięki temu partia rządząca wraca do najwyższych swoich notowań (41-42%). Jej zwolennicy mogą tylko krzyknąć: Tak trzymać!
Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież