W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej... Kosztowna jazda Tuska » Jazda przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h kosztowała Donalda Tuska utratę prawa jazdy na tr... Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ » Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w ... W tygodniku „Sieci”: Polska nie pęknie! » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” prezydent RP Andrzej Duda mówi w specjalnym wywiadzie dla tygodnik... Berlin odpowiada "Gdańskiej": Tusk był u Merkel » Po naszej publikacji tyczącej aktywności byłego premiera, obecnego przewodniczącego Europejskiej Par... Prof. Vladimir Palko: w sporze z Komisją Europejską Polska powinna być... » Kilka dni temu grupa słowackich polityków i intelektualistów opublikowała list otwarty, w którym bro... Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel » Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk miał rozmawiać w Berlini...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Opozycja czyli przegrana na wszystkich frontach

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 września 2021 18:08

altWyborcy Zjednoczonej Prawicy mogą jak na razie czuć się usatysfakcjonowani. W sondażach, która partia wygrałaby wybory, gdyby takowe odbyły się w najbliższym czasie, Prawo i Sprawiedliwość notuje wyraźny wzrost poparcia. I tak na PiS chciałoby głosować 37,1 procenta Polaków (wzrost od ostatniego badania o 4 punkty!). Koalicja Obywatelska uplasowała się na II miejscu z 25 procentowym poparciem (w porównaniu z lipcem oznacza to skok o 6 pp). Partia Szymona Hołowni zajęła dopiero czwarte miejsce w zestawieniu (8,4 proc.), a wyprzedziła ją Lewica (9 proc.). W Sejmie znalazłaby się również Konfederacja, na którą głosować chce 8,1 proc. wyborców.

Co nam mówią te wyniki? Skończył się efekt Hołowni, a Tuska sprowadził się do odbierania punktów Polsce 2050, co widać na złączonym wyżej obrazku. Sondaż ten przeprowadziła pracownia United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, a więc nie dla mediów sprzyjających partii rządzącej. Równie ciekawa jest odpowiedź na pytanie: „czy koalicja PSL-u i Porozumienia przekracza próg?” Wg badania Social Changes dla portalu „Polityce. pl” mariaż ten nie daje PSL-owi możliwości przekroczenia 5% progu wyborczego. Jeżeli można mówić o „efekcie Gowina” to takowy rzeczywiście powstał tylko, że odwrotnie. Poparcie dla tego, co zostało z jego ugrupowania mieści się w granicach błędu statystycznego i wynosi 0 słownie zero procent.

I tak się skończyły próby zdobycia popularności na Campusie Polska organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego, a szerzej: występy posła Sławomira Nitrasa („opiłowywanie katolików”), Leszka Balcerowicza („pręgierz dla dziennikarzy”) czy wreszcie marszałka Tomasza Grodzkiego („o zamykaniu szpitali”). Do tego dochodzą występy graniczne lalkarko-posłanki Klaudii Jachiry (kukiełka w rękach Łukaszenki), bluzgi na Wojsko Polskie chamskiego szoferaka Władysława Frasyniuka czy sprint przygraniczny a la Benny Hill posła KO Franciszka Sterczewskiego. Nie przysłużyły się opozycji również takie akcje jak demolka granicznego płotu w wykonaniu tuzów naszego życia społeczno politycznego - szefa Fundacji Otwarty Dialog Bartosza Kramka czy wspierającego go tamże komunistycznego trepa płk Adama Mazguły.

Również walka o większość sejmową, a co za tym idzie odwołanie marszałek Elżbiety Witek nie dojdzie do skutku. Przygotowywany na 15 września wniosek o jej odwołanie zostanie z dużym prawdopodobieństwem wycofany. Co za tym idzie planowane przejęcie władzy i nowe wybory są już tylko wspomnieniem.

Z całości można wysnuć niezwykle ważny wniosek. Opozycja nie nadaje się do rządzenia. Kompromituje się na każdym froncie i dzięki temu partia rządząca wraca do najwyższych swoich notowań (41-42%). Jej zwolennicy mogą tylko krzyknąć: Tak trzymać!
Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież