Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Opozycja czyli przegrana na wszystkich frontach

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 września 2021 18:08

altWyborcy Zjednoczonej Prawicy mogą jak na razie czuć się usatysfakcjonowani. W sondażach, która partia wygrałaby wybory, gdyby takowe odbyły się w najbliższym czasie, Prawo i Sprawiedliwość notuje wyraźny wzrost poparcia. I tak na PiS chciałoby głosować 37,1 procenta Polaków (wzrost od ostatniego badania o 4 punkty!). Koalicja Obywatelska uplasowała się na II miejscu z 25 procentowym poparciem (w porównaniu z lipcem oznacza to skok o 6 pp). Partia Szymona Hołowni zajęła dopiero czwarte miejsce w zestawieniu (8,4 proc.), a wyprzedziła ją Lewica (9 proc.). W Sejmie znalazłaby się również Konfederacja, na którą głosować chce 8,1 proc. wyborców.

Co nam mówią te wyniki? Skończył się efekt Hołowni, a Tuska sprowadził się do odbierania punktów Polsce 2050, co widać na złączonym wyżej obrazku. Sondaż ten przeprowadziła pracownia United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, a więc nie dla mediów sprzyjających partii rządzącej. Równie ciekawa jest odpowiedź na pytanie: „czy koalicja PSL-u i Porozumienia przekracza próg?” Wg badania Social Changes dla portalu „Polityce. pl” mariaż ten nie daje PSL-owi możliwości przekroczenia 5% progu wyborczego. Jeżeli można mówić o „efekcie Gowina” to takowy rzeczywiście powstał tylko, że odwrotnie. Poparcie dla tego, co zostało z jego ugrupowania mieści się w granicach błędu statystycznego i wynosi 0 słownie zero procent.

I tak się skończyły próby zdobycia popularności na Campusie Polska organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego, a szerzej: występy posła Sławomira Nitrasa („opiłowywanie katolików”), Leszka Balcerowicza („pręgierz dla dziennikarzy”) czy wreszcie marszałka Tomasza Grodzkiego („o zamykaniu szpitali”). Do tego dochodzą występy graniczne lalkarko-posłanki Klaudii Jachiry (kukiełka w rękach Łukaszenki), bluzgi na Wojsko Polskie chamskiego szoferaka Władysława Frasyniuka czy sprint przygraniczny a la Benny Hill posła KO Franciszka Sterczewskiego. Nie przysłużyły się opozycji również takie akcje jak demolka granicznego płotu w wykonaniu tuzów naszego życia społeczno politycznego - szefa Fundacji Otwarty Dialog Bartosza Kramka czy wspierającego go tamże komunistycznego trepa płk Adama Mazguły.

Również walka o większość sejmową, a co za tym idzie odwołanie marszałek Elżbiety Witek nie dojdzie do skutku. Przygotowywany na 15 września wniosek o jej odwołanie zostanie z dużym prawdopodobieństwem wycofany. Co za tym idzie planowane przejęcie władzy i nowe wybory są już tylko wspomnieniem.

Z całości można wysnuć niezwykle ważny wniosek. Opozycja nie nadaje się do rządzenia. Kompromituje się na każdym froncie i dzięki temu partia rządząca wraca do najwyższych swoich notowań (41-42%). Jej zwolennicy mogą tylko krzyknąć: Tak trzymać!
Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież