Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

We własnym imieniu: Kobiety petardy pierze drą…

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 stycznia 2022 19:23

altPiękna i wystrzałowa po 40-ce 60-ce, po…


Kim są kobiety petardy, kobiety głośne? Jaki jest pożądany model współczesnej kobiety? Od kiedy wolno nam się starzeć? Czego nas uczy nowoczesna narracja feministyczna w kraju i na świecie? Jakie mamy być dla siebie - siostrzane czy rywalizujące? Co to znaczy być przeźroczystą? Do kiedy ma cieszyć nas seks? Co jest dulszczyzną, o czym można mówić wprost i otwarcie? Jak być eko i nie zwariować? Co jest dyskryminacją, a co już obsesją?
Bardzo dużo tych pytań. Niektóre wątki z tych frapujących tematów porusza, świeżo i na oczach wszystkich rozwiedziona celebrytka Paulina Smaszcz. W szczerych wywiadach zwierzała się nam, dlaczego zdecydowała się na prywatne zmiany, a obecnie zachęca do warsztatów zmieniających nieśmiałe kobiety w petardy. Prezentująca się jako kobieta z wielkim temperamentem celebrytka, choć wierząca jeszcze w miłość, obecnie promuje darcie pierza wśród kobiet. Warsztaty z samorozwoju przyznam, są w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne, stąd rozkwit tzw. kręgów kobiecych.


Odczuwamy spory niepokój i galimatias w głowie i w emocjach. Bo pragniemy raz pięknych i romantycznych uniesień z marzeniami o królewiczu, który przyjedzie do nas na białym rumaku, innym razem preferujemy wolność, zrównanie płci, wyodrębniając i rozszerzając ich istnienie do 60. Czasem zamieniamy się w błyskawice zwiastujące burzę.


Mimo potrzeby równości, tolerancji, nie etykietowania, największą walkę o wieczną młodość i piękno przypisuje się płci żeńskiej. Wyśmiewamy i nieustannie recenzujemy wygląd. Niewyobrażalna para przemysłu „beauty” skierowana jest do pań.


Znane z tego, że są piękne - chcą być też zapewne kobiety petardy, które kochają luksus, dobre samochody, ekskluzywne wnętrza i dalekie kosztowne podróże na Zanzibar. To do nich chce się porównywać współczesna, przeciętna Polka. Wymóg wiecznej młodości, perfekcyjnego wyglądu współczesnych kobiet i ich otoczenia, ale też preferowany styl życia świetnie pokazuje urokliwy tasiemiec „Seks w wielkim mieście”.


Pomysłów, odwagi i napędu do łamania zasad dostarczał nam przez kilka sezonów ten kultowy już serial, na podstawie bestsellerowej książki Candace Bushnell. Czego miał on nas uczyć? Brawurowo zagrane role przyjaciółek z Nowego Jorku zachwyciły i pobudziły do fantazjowania wiele fanek serialu. A trudno nie być jedną z nich, gdyż zrobiony on jest genialnie. Główne bohaterki „określonego kręgu” świetnie wykształcone, inteligentne, na dobrych posadach, majętne, samodzielne, niezależne, atrakcyjne, wiodą ciekawe i barwne życie. Miło się z nimi utożsamiać, identyfikować, być choć trochę takie jak one. I dlatego po 10 latach serial doczekał się kontynuacji, w wydaniu „ I tak po prostu”. Po dekadzie aktorki się nieco zmieniły, czas nieubłaganie pozostawia swój ślad niezależnie czy jesteśmy bogate, czy biedne, popularne czy przeciętne. Mocno „dostało się Sarah Jessice Parker − serialowej ”Carrie Bradshaw”. Wytknięto aktorce, że już nie wygląda tak samo młodo i pięknie. Zabronicie mi się starzeć? - zapytała.


Oglądamy bajki i chcemy w nie wierzyć, bo legendy się nie starzeją. Tymczasem ludzie jak najbardziej tak.


"I tak po prostu" nie ma zdaniem recenzentów rewolucyjnego polotu, który towarzyszył sezonom "Seksu w wielkim mieście", choć bardzo zadbał o pozycję osób ze środowiska queer. Niestety rewolucja seksualna i obyczajowa postępuje i zdaje się nie mieć granic. Im bliżej „znajdujemy się ziemi” tym łatwiej akceptujemy naturalne prawa życia, nie dla każdej z nas model kobiety petardy.


Ostatnio promowany trend to naturalność, dobra wiadomość bo można chwalić się siwizną i cellulitem na brzuchu i udach. Na przekór producentom kremów i farb, kochajcie nas naturalne, bez retuszu - czy aby na pewno?


Różnią nas wartości, a w tym stosunek do własnego wyglądu, dbałości o urodę. W zalewie informacji jak powinnyśmy się starzeć, aby dogodzić wszystkim trochę się gubimy. Podobno sukces ma rozmiar ”0”, więc jak jeść i nie przytyć, a jeśli się schudnie, jak się nie pomarszczyć.


Znane celebrytki, aktorki, influencerki, kobiety wszędobylskie i głośne niczym noworoczne petardy, dostarczają dziś dynamit i wskazują trendy Polkom. Tak w stylu życia jak i urodzie. Zdarza się, że po burzliwych przeżyciach poszukują sensu lub wypalone i samotne znajdują oparcie w kobiecych kręgach - pierze drą.


Ciekawe z jakimi problemami zmagać się będą kobiety petardy za 10…20…lat.

Ewa Portrykus


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież