Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Pons Non Grata

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 26 stycznia 2022 19:01

altEsteban Gonzales Pons jest hiszpańskim politykiem na wskroś europejskim. I jak na prawdziwego Europejczyka przystało za cel wizyty w Polsce postawił sobie „pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski”. Pons jest wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, w której szefostwo formalnie sprawuje Donald Tusk. Formalnie, bo prawdziwe rządy sprawuje od kilku miesięcy Niemiec Manfred Weber. Tusk został oddelegowany do Polski, by tu walczyć z nielubianą przez Unię demokratycznie wybraną władzą. Ponieważ idzie mu to kiepsko raz na jakiś czas posiłkuje się „zagranicą”. Teraz w sukurs działaniom Tuska przyszedł Pons. Pons podaje się za chadeka, ale z niego taki chadek jak z Tuska szef EPL-u czyli tylko z nazwy.


Pretekstem dla komisji Hiszpana jest dęta sprawa podsłuchów Pegasusem, które rzekomo zakładała partia rządząca na takie tuzy polskiej polityki jak senator X kadencji Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych czy znana tylko w swoim kręgu koleżanek i kolegów z pracy prokurator rejonowa Ewa Wrzosek. Choć raz udało się jej zasłynąć z wszczęcia najkrótszego chyba śledztwa polskiej prokuratury w sprawie organizacji wyborów prezydenckich, które zostało umorzone po … 3 godzinach i skończyło się dyscyplinarką. Po takiej deklaracji Ponsa w zasadzie rząd RP nie powinien w ogóle się z nim ani z przedstawicielami jego komisji ds. Pegasusa spotykać. Niestety wjazdu do kraju nie można mu zakazać, bo jest członkiem Unii Europejskiej. Ale są głosy w rządzie, że mimo wszystko trzeba z nim i jego komisją rozmawiać, bo inaczej poznają tylko zdanie opozycji czyli jednej strony.


Wg mnie i nie tylko, co Ponsowi i jego komisji po rozmowach z przedstawicielami polskiego rządu jak facet ma już gotową tezę, która ma pomóc ekipie Tuska „zmienić władzę”. Nie lepiej pokazać mu, że po takiej skandalicznej wypowiedzi władze RP traktują go jak persona non grata. Otóż lepiej. Przynajmniej poczuje, że przesadził choć znając eurokratów spłynie to po nim jak woda po kaczce.


Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież