Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zarabiać pieniądze na tragedii rodziny i śmierci dziecka. Cóż może być bardziej obrzydliwego?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:54

altInformacje o tragicznej śmierci dzieci nie pozostawiają ludzi obojętnymi. Dzieci zakatowane na śmierć przez rodziców bądź ich konkubentów, ginące przez lekkomyślność kierowców na pasach dla pieszych czy wreszcie pozostawione bez pomocy, gdy tego potrzebują. Ta ostatnia okoliczność miała miejsce w przypadku śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa, która trafiła w stanie głębokiej hipotermii po tym, jak przesiedziała kilka godzin pod sklepem, nie wiedząc, gdzie jest i źle się czując. Zmarła po przewiezieniu do szpitala, w którym pomimo wysiłków ponad dwudziestoosobowego zespołu lekarzy nie udało się jej uratować.


Jak do tego doszło, dlaczego dziecka nie odnaleziono wcześniej i kto w tej sprawie ponosi odpowiedzialność, ustala prokuratura. Jedno jest pewne – zawiedli dorośli. Być może ci, którzy za późno rozpoczęli akcję poszukiwawczą, a na pewno ci, którzy obojętnie przechodzili obok siedzącego kilka godzin nieruchomo przed sklepem dziecka. Ci ostatni nie poniosą kary, tak samo jak w przypadku sąsiadów, którzy „nie słyszą” krzyku maltretowanych dzieci za ścianą.


Nic dziwnego, że sprawa Natalii była i jest szeroko relacjonowana w mediach. To nie tylko gonienie za sensacją, ale także przestroga i napomnienie dla nas , żebyśmy goniąc za swoimi codziennymi sprawami i mając głowę zajętą troskami i problemami dnia codziennego potrafili dostrzec, że gdzieś na tej naszej drodze jest człowiek, dziecko czy dorosły, który potrzebuje pomocy, zatroskania się, czy nic mu nie jest, czy się dobrze czuje, czy nie potrzebuje naszego wsparcia.


Jeśli takie intencje towarzyszą medialnemu nagłaśnianiu takich przypadków, należy tylko temu przyklasnąć i ucieszyć się, ze media o takiej swojej roli w pogoni za sensacją jednak nie zapomniały.


Jeśli jednak na tragedii dziecka i jego rodziny chce się ubić interes i transmitować jego pogrzeb w płatnym kanale telewizji komercyjnej, to wszelkie granice zostały przekroczone, choć pewnie przedtem również kolejne przekraczano, ale w mniej spektakularny sposób.


Nie dziwi zatem fala oburzenia w mediach społecznościowych – „hieny z Wiertniczej” , „fajnie tak sprzedawać ludzkie tragedie i emocje?”, „koniecznie pokażcie trumnę. A gdyby rodzina przyniosła jakieś maskotki, zabawki, coś, dajcie zbliżenie. Ludzie mają prawo widzieć tę krzywdę, ten żal. Do dzieła!”, „Jeżeli myślisz, że granice zostały przekroczone, to masz rację”, „Za zgodą rodziny będziemy transmitowali pogrzeb / operację / poród / konanie...Gdzie leży granica? Nigdzie! - cieszy się TVN24”.


I na nic tłumaczenia stacji TVN24 w wydanym specjalnie oświadczeniu:
„Od początku, jako redakcja, jesteśmy głęboko poruszeni historią Natalii. Szeroko relacjonowaliśmy ją na naszej antenie i w portalu, pozostając w stałym kontakcie z rodziną. W porozumieniu z nią zdecydowaliśmy się także, na relacjonowanie uroczystości pogrzebowych. Za tymi decyzjami stoi nasza wspólna troska o to, by historia Natalii nigdy się nie powtórzyła".


Większość komentujących w mediach społecznościowych jednoznacznie ocenia tę decyzje komercyjnej stacji – wykorzystuje śmierć dziecka.


A przecież jeśli przy okazji ta troska przyniesie wymierne zyski, bo tak jak walki MMA jest transmitowana w płatnym kanale, no cóż… na tragedii też można zarobić, cóż w tym złego?

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież