"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Kandydat na prezydenta

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 kwietnia 2012 09:33

altW świąteczny dzień, kiedy zasiadaliśmy do wielkanocnego stołu, składając sobie życzenia wszystkiego najlepszego, dowiedzieliśmy się, że Jarosław Kaczyński podjął decyzję iż będzie kandydatem na prezydenta RP w roku 2015. Tą decyzją najbardziej zepsuł święta w obozie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Przecież Jarosław Kaczyński zapewniał wszystkich, że nie interesuje go urząd prezydenta RP, a pragnie "jedynie" być premierem polskiego rządu.

Zastanawiam się, jakie emocje musiał przeżywać Jarosław Kaczyński, kiedy Zbigniew Ziobro ogłosił swoją kandydaturę w walce o prezydenturę w roku 2015. Ciekawe, dlaczego Kaczyński zgłaszając swoją kandydaturę w walce o prezydenturę, zmienił wcześniejszą swoją decyzję?. Całkiem możliwe, iż przekonały go działania zespołu pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, doszukującego się zamachu w katastrofie Tupolewa? Jak twierdzą specjaliści Macierewicza tuż przed lądowaniem na pokładzie samolotu nastąpiły 2 wybuchy.

Myślę, że Jarosław Kaczyński tak daleko uległ sugestiom zespołu Macierewicza, że uwierzył, iż katastrofa smoleńska to był zamach służb specjalnych KGB. Kaczyński tym samym podważa działalność polskiej prokuratury i polskiej komisji do spraw zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej pod przewodnictwem Jerzego Millera. Komisja ta stwierdziła jednoznacznie, że jedną z przyczyn katastrofy były złe warunki atmosferyczne i że w tych warunkach żaden samolot nie powinien lądować. Ale na Jarosławie nie robi to wrażenia.

Zbliża się 2 rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło także wielu moich przyjaciół. Z drżeniem serca obserwuję polityczną hucpę aparatczyków pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego, którzy za wszelką cenę próbują kolejny raz wzbudzić antyrosyjskie fobie, skrzykując Polaków pod Pałac Prezydencki w celu złożenia wieńców i kwiatów. Mimo, że najwyższe władze polskie - zarówno prezydent, jak i premier - organizują centralne uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar tej katastrofy, w której zginęli politycy wszystkich zasiadających w parlamencie partii. Między innymi Arkadiusz Rybicki, Maciej Płażyński, Anna Walentynowicz, Izabela Jaruga-Nowacka czy wicemarszałek Jerzy Szmajdziński. Nikt już chyba nie ma złudzeń, że Jarosław Kaczyński nie uwolni się od smoleńskiej traumy, a spiskowa teoria dziejów będzie myślą przewodnią kolejnych wyborów prezydenckich. I po raz kolejny, niestety, podzieli Polaków.
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież