Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero... Wernisaż wystawy „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się uroczysty wernisaż wystawy czasowej „W sporcie siła....
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: „TKM”

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 17:05

altSłuchając częstych wystąpień „programowych” polityków PiS z prezesem Kaczyńskim na czele, przypomina się bardzo celne określenie samego Kaczyńskiego w odniesieniu do programu AWS w 1997 roku, z którego narodził się PiS, kiedy to Prezes nazwał zbiór pobożnych życzeń tego ugrupowania, „teraz ku…a my”, czyli w skrócie „TKM”. Tak też można niestety spuentować tzw. program PiS. Wówczas, w 1997 roku AWS miał za koalicjanta zdroworozsądkową UW z Leszkiem Balcerowiczem na czele, co i tak nie uchroniło przed radosną twórczością legislacyjną AWS do spółki z opozycyjnym SLD, który głosował na zasadzie „im gorzej tym lepiej”, co zaowocowało słynną „dziurą budżetową Bauca”.

Ale przyjrzyjmy się bliżej co też za tym słowotokiem Prezesa i spółki się kryje. Jeżeli rządząca koalicja dokonała koniecznego podwyższenia wieku emerytalnego, to PIS ogłasza, że obniży progi emerytalne, pomimo, że cały świat czyni coś odwrotnego. PiS nie uznaje faktów, że życie ludzkie wydłuża się, a Polskę trapi niż demograficzny, na co PiS znalazł nowe określenie „gwałtowna depopulacja” i absolutnie wszystkie wyliczenia wskazują, że jeżeli nic się nadzwyczajnego nie wydarzy, to i tak trzeba będzie za kilka lat podwyższyć próg emerytalny, ponieważ nie będzie pieniędzy na wypłaty emerytur. PiS nie uznaje tych faktów i zarazem nie kryje niechęci do imigracji, która może być jednym ze skuteczniejszych środków zaradczych.

PiS nie jest zainteresowany wynikami badań niezależnych międzynarodowych agencji, które wyniki wykazują jednoznacznie bardzo przyzwoity poziom nauczania w polskich szkołach. PiS wie lepiej, że należy zlikwidować gimnazja. Tak jak kiedyś w czasach ZSRR, minister Gromyko miał przydomek „Mister Niet”,  (pan ,nie),  tak samo można by nazwać prezesa i cały PiS. Oni mają jeden argument, „nie bo nie”.

PiS uważa, że jak opodatkuje sektor bankowy to zapłacą te podatki bankierzy. Nic bardziej mylnego, bo zapłacą klienci banków, czyli my, obywatele i będzie to taki nowy podatek nałożony pośrednio na obywateli, przez system bankowy, aby było więcej na rozdawanie przez polityków, czyli złudne przekupywanie wyborców. Można by wyliczać bardzo długą listę pobożnych życzeń „programowych”, jak choćby proponowany przez PiS powrót z ochroną zdrowia do epoki komunizmu, czyli finansowania systemu ochrony zdrowia bezpośrednio z budżetu. Ciarki przechodzą przez człowieka na sama myśl o tych szaleństwach, które przepowiada PiS.

Nie mogąc nic racjonalnego zaproponować, PiS ucieka się, tradycyjnie zresztą, do chwytów poniżej pasa, wydając pieniądze podatników, na ironiczne w zamyśle bilbordy, a wyszło im jak zawsze, po prostu niesmacznie. Ta billbordowa akcja PiS paradoksalnie kosztowała podatnika więcej, niż wszystkie kolacje zjedzone przez członków rządu przez dwie kadencje.

Proponuję kolegom konkurentom politycznym z PiS, aby nadali krótki, zrozumiały i zarazem prawdziwy tytuł swojemu programowi: „NIE”. Myślę, że Urban nie miałby nic przeciw temu, że PiS używa takiej nazwy jak jego pismo, bo jakość taka sama tych produktów.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-2 #1 mac 2014-08-07 21:15
W Niemczech obniżono wiek emerytalny do 62 lat panie p-ośle...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież