Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: „TKM”

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 17:05

altSłuchając częstych wystąpień „programowych” polityków PiS z prezesem Kaczyńskim na czele, przypomina się bardzo celne określenie samego Kaczyńskiego w odniesieniu do programu AWS w 1997 roku, z którego narodził się PiS, kiedy to Prezes nazwał zbiór pobożnych życzeń tego ugrupowania, „teraz ku…a my”, czyli w skrócie „TKM”. Tak też można niestety spuentować tzw. program PiS. Wówczas, w 1997 roku AWS miał za koalicjanta zdroworozsądkową UW z Leszkiem Balcerowiczem na czele, co i tak nie uchroniło przed radosną twórczością legislacyjną AWS do spółki z opozycyjnym SLD, który głosował na zasadzie „im gorzej tym lepiej”, co zaowocowało słynną „dziurą budżetową Bauca”.

Ale przyjrzyjmy się bliżej co też za tym słowotokiem Prezesa i spółki się kryje. Jeżeli rządząca koalicja dokonała koniecznego podwyższenia wieku emerytalnego, to PIS ogłasza, że obniży progi emerytalne, pomimo, że cały świat czyni coś odwrotnego. PiS nie uznaje faktów, że życie ludzkie wydłuża się, a Polskę trapi niż demograficzny, na co PiS znalazł nowe określenie „gwałtowna depopulacja” i absolutnie wszystkie wyliczenia wskazują, że jeżeli nic się nadzwyczajnego nie wydarzy, to i tak trzeba będzie za kilka lat podwyższyć próg emerytalny, ponieważ nie będzie pieniędzy na wypłaty emerytur. PiS nie uznaje tych faktów i zarazem nie kryje niechęci do imigracji, która może być jednym ze skuteczniejszych środków zaradczych.

PiS nie jest zainteresowany wynikami badań niezależnych międzynarodowych agencji, które wyniki wykazują jednoznacznie bardzo przyzwoity poziom nauczania w polskich szkołach. PiS wie lepiej, że należy zlikwidować gimnazja. Tak jak kiedyś w czasach ZSRR, minister Gromyko miał przydomek „Mister Niet”,  (pan ,nie),  tak samo można by nazwać prezesa i cały PiS. Oni mają jeden argument, „nie bo nie”.

PiS uważa, że jak opodatkuje sektor bankowy to zapłacą te podatki bankierzy. Nic bardziej mylnego, bo zapłacą klienci banków, czyli my, obywatele i będzie to taki nowy podatek nałożony pośrednio na obywateli, przez system bankowy, aby było więcej na rozdawanie przez polityków, czyli złudne przekupywanie wyborców. Można by wyliczać bardzo długą listę pobożnych życzeń „programowych”, jak choćby proponowany przez PiS powrót z ochroną zdrowia do epoki komunizmu, czyli finansowania systemu ochrony zdrowia bezpośrednio z budżetu. Ciarki przechodzą przez człowieka na sama myśl o tych szaleństwach, które przepowiada PiS.

Nie mogąc nic racjonalnego zaproponować, PiS ucieka się, tradycyjnie zresztą, do chwytów poniżej pasa, wydając pieniądze podatników, na ironiczne w zamyśle bilbordy, a wyszło im jak zawsze, po prostu niesmacznie. Ta billbordowa akcja PiS paradoksalnie kosztowała podatnika więcej, niż wszystkie kolacje zjedzone przez członków rządu przez dwie kadencje.

Proponuję kolegom konkurentom politycznym z PiS, aby nadali krótki, zrozumiały i zarazem prawdziwy tytuł swojemu programowi: „NIE”. Myślę, że Urban nie miałby nic przeciw temu, że PiS używa takiej nazwy jak jego pismo, bo jakość taka sama tych produktów.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież