W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Dojrzały Przedsiębiorca" strzałem w dziesiątkę!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 08 grudnia 2010 18:28

altW Centralnym Muzeum Morskim Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku podsumował projekt "Dojrzały Przedsiębiorca", który był realizowany od marca 2009 roku.


Projekt "Dojrzały Przedsiębiorca", który przygotowano w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku okazał się olbrzymim sukcesem. Oficjalnej inauguracji dokonano w marcu 2009 roku. Po 21 miesiącach nadszedł czas na podsumowanie, na którym spotkali się autorzy, realizatorzy i beneficjenci projektu.


Przypomnijmy. Projekt adresowany był do osób, który ukończył 50 rok życia i chciałyby założyć własną firmę. Zgłosiło się 120 chętnych, z których wybrano 60. Wybrańcy przez dwa miesiące ucestniczyli w szkoleniach. Po dwóch miesiącach uczestnicy projektu złożyli biznesplany. Komisja złożona z przedstgawicieli pomorskich organizacji pracodawców wybrała 26 najlepszych pomysłów, których autorzy otrzymali jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości 40 tysięcy złotych oraz 7500 złotych wsparcia pomostowego w pierwszym półroczu działalności. 


alt


Projekt zyskał uznanie nie tylko na Pomorzu, ale również w kraju. W konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego "Dobre Praktyki EFS 2010" projekt gdańskiego PUP zajął 3 miejsce na 360 zgłoszonych projektów! "Dojrzały Przedsiębiorca" został nagrodzony tytułem "Najlepsza inwestycja w człowieka 2010".


alt


alt


- Do projektu trafiłam dzięki reklamie w prasie reklamującej sukces po pięćdziesiątce – wyznała Eliza Bielenia, beneficjentka projektu "Dojrzały Przedsiębiorca". - W tym, że się zgłosiłam duża zasługa pana dyrektora Rolanda Budnika, który na konferencji o przedsiębiorczości w Gdyni miał bardzo ciekawa prezentację. To był tuż przed końcem rekrutacji. Można powiedzieć, że zgłosiłam się "za pięć dwunasta". Nie ukrywam, że duże znaczenie miał fakt, że dzięki temu projektowi można było otrzymać środki na prowadzenie własnej działalności. Niestety teraz bez pieniędzy nie wiele można zdziałać. Jestem bardzo wdzięczna Powiatowemu Urzędowi Pracy. Oprócz wsparcia finansowego bardzo ważne było to, że uzyskałam duże wsparcie do działania i realizacji swoich marzeń. Dzięki uzyskanym środkom ukończyłam studnia podyplomowe i zakupiłam niezbędny sprzęt. Gdyby nie ten projekt nie mogłabym zrealizować swoich marzeń. 


alt


- Projekt powstał w odpowiedzi na fakty wynikające z obserwacji rynku pracy - Szymon Grych, koordynator projektu. - Wskaźnik aktywności zawodowej osób po pięćdzięsiątym roku życia jest niezadowalający. Jednocześnie widać, że te osoby jeśli się im pomoże, nakieruje potrafią sobie zorganizować własne miejsce pracy na własną rękę, a jeszcze w wielu przypadkach zatrudniać kolejne osoby. Zrodziła się koncepcja projektu, który by łączył wsparcie finansowe w większym zakresie niż to było do tej pory i jednocześnie oferował wiedzę merytoryczną, indywidualne konsultacja zarówne przed startem, jak i po rozpoczęciu działalności. Zaskoczenie sukcesem projektu do pewnego stopnia było. Patrząc jednak na osoby, które w tym projekcie uczestniczyły, jak reagowały na to co się działo w projekcie, na zmieniające się okoliczności, jak się umiały do tych realiów przystosować to można powiedzieć, że mogliśmy na sukces liczyć od samego początku. 


alt


- Jest to chyba nasz najlepszy projekt i najwyżej oceniony – przyznał Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. - Myślę, że to nie jest też przypadek. Dzięki naszej działalności powstało w Gdańsku 3500 firm, którym pomogliśmy uruchomić działalność gospodarczą. Projekt był szczególny, bo skierowany do szczególnej grupy – osób po pięćdziesiątym roku życia. Dzięki temu projektowi powstało 26 nowych firm. Promujemy przedsiębiorczość i myślę, że dalej będzimy  promowali przedsiębiorczość w naszym mieście. Gdy ruszaliśmy z projektem nie miałem pojęcia, że zajdzie tak wysoko, chociaż wiedziałem, że projekt jest dobry, bo pieniądze trafiały w nim bezpośrednio do uczestników, którzy wzięli w nim udział.
Tomasz Łunkiewicz

Fot. Maciej Kostun


alt


Beneficjenci projektu "Dojrzały Przedsiębiorca"
Waldamr Bielecki – DAGA MED
Eliza Bielenia – Bałtycki Doradca
Jolanta Bieńko – Salon Kosmetyczny "Nefretete"
Jan Bożek – Usługi Budowlane J. Bożek
Leszek Cheda – MAGRAF – Rzeczoznawca Techniki Samochodowej
Mirosław Dziedzic – Szkło artystyczne M. Dziedzic
Krystyna Ejsmont – "KEART" – Pracownia Ceramiki Artystycznej i Użytkowej
Krzysztof Gilewicz – Wombat Media
Wiesław Gorajski – ETB Elektro&Techniak Budowlana
Barbara Gula – Con Grazia
Wiesław Jankowski – Hurtownia i piekarnia ciastek W. Jankowski
Ewa Jerkiewicz-Żbikowska – Lalkowy Teatr Wędrowny "Ewa"
Jadwiga Jersak – Usługi archiwistyczne i poligraficzne J. Jersak
Ewa Kowalska – iBedeker
Donat Kruk – Auto Myjnia D. Kruk
Tatiana Malinowska – Gabinet Kosmetyczny "Tatiana"
Leszek Mazur – Virtual
Wiesław Michalski – A – CERT
Mieczysława Miłkowska – Studio modelowania sylwetki  "Sonet"
Mirosław Muszyński – Techniczne wyposażenie wnętrz "EMIR"
Ryszard Ozorowski – B2E – Termodiagnostyka – Naprawy
Iwona Płonowska – Printexpress
Grażyna Rachwał – Usługi edukacyjno – terpeutyczne
Jadwiga Symonowicz – Biuro rachunkowe "Artus" Centrum Szkoleń Księgowych
Hanna Woźniak – AQUA PLUS
Jacek Zegarski – Biuro Doradzctwa Inwestycyjnego

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież