Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Dojrzały Przedsiębiorca" strzałem w dziesiątkę!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 08 grudnia 2010 18:28

altW Centralnym Muzeum Morskim Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku podsumował projekt "Dojrzały Przedsiębiorca", który był realizowany od marca 2009 roku.


Projekt "Dojrzały Przedsiębiorca", który przygotowano w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku okazał się olbrzymim sukcesem. Oficjalnej inauguracji dokonano w marcu 2009 roku. Po 21 miesiącach nadszedł czas na podsumowanie, na którym spotkali się autorzy, realizatorzy i beneficjenci projektu.


Przypomnijmy. Projekt adresowany był do osób, który ukończył 50 rok życia i chciałyby założyć własną firmę. Zgłosiło się 120 chętnych, z których wybrano 60. Wybrańcy przez dwa miesiące ucestniczyli w szkoleniach. Po dwóch miesiącach uczestnicy projektu złożyli biznesplany. Komisja złożona z przedstgawicieli pomorskich organizacji pracodawców wybrała 26 najlepszych pomysłów, których autorzy otrzymali jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości 40 tysięcy złotych oraz 7500 złotych wsparcia pomostowego w pierwszym półroczu działalności. 


alt


Projekt zyskał uznanie nie tylko na Pomorzu, ale również w kraju. W konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego "Dobre Praktyki EFS 2010" projekt gdańskiego PUP zajął 3 miejsce na 360 zgłoszonych projektów! "Dojrzały Przedsiębiorca" został nagrodzony tytułem "Najlepsza inwestycja w człowieka 2010".


alt


alt


- Do projektu trafiłam dzięki reklamie w prasie reklamującej sukces po pięćdziesiątce – wyznała Eliza Bielenia, beneficjentka projektu "Dojrzały Przedsiębiorca". - W tym, że się zgłosiłam duża zasługa pana dyrektora Rolanda Budnika, który na konferencji o przedsiębiorczości w Gdyni miał bardzo ciekawa prezentację. To był tuż przed końcem rekrutacji. Można powiedzieć, że zgłosiłam się "za pięć dwunasta". Nie ukrywam, że duże znaczenie miał fakt, że dzięki temu projektowi można było otrzymać środki na prowadzenie własnej działalności. Niestety teraz bez pieniędzy nie wiele można zdziałać. Jestem bardzo wdzięczna Powiatowemu Urzędowi Pracy. Oprócz wsparcia finansowego bardzo ważne było to, że uzyskałam duże wsparcie do działania i realizacji swoich marzeń. Dzięki uzyskanym środkom ukończyłam studnia podyplomowe i zakupiłam niezbędny sprzęt. Gdyby nie ten projekt nie mogłabym zrealizować swoich marzeń. 


alt


- Projekt powstał w odpowiedzi na fakty wynikające z obserwacji rynku pracy - Szymon Grych, koordynator projektu. - Wskaźnik aktywności zawodowej osób po pięćdzięsiątym roku życia jest niezadowalający. Jednocześnie widać, że te osoby jeśli się im pomoże, nakieruje potrafią sobie zorganizować własne miejsce pracy na własną rękę, a jeszcze w wielu przypadkach zatrudniać kolejne osoby. Zrodziła się koncepcja projektu, który by łączył wsparcie finansowe w większym zakresie niż to było do tej pory i jednocześnie oferował wiedzę merytoryczną, indywidualne konsultacja zarówne przed startem, jak i po rozpoczęciu działalności. Zaskoczenie sukcesem projektu do pewnego stopnia było. Patrząc jednak na osoby, które w tym projekcie uczestniczyły, jak reagowały na to co się działo w projekcie, na zmieniające się okoliczności, jak się umiały do tych realiów przystosować to można powiedzieć, że mogliśmy na sukces liczyć od samego początku. 


alt


- Jest to chyba nasz najlepszy projekt i najwyżej oceniony – przyznał Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. - Myślę, że to nie jest też przypadek. Dzięki naszej działalności powstało w Gdańsku 3500 firm, którym pomogliśmy uruchomić działalność gospodarczą. Projekt był szczególny, bo skierowany do szczególnej grupy – osób po pięćdziesiątym roku życia. Dzięki temu projektowi powstało 26 nowych firm. Promujemy przedsiębiorczość i myślę, że dalej będzimy  promowali przedsiębiorczość w naszym mieście. Gdy ruszaliśmy z projektem nie miałem pojęcia, że zajdzie tak wysoko, chociaż wiedziałem, że projekt jest dobry, bo pieniądze trafiały w nim bezpośrednio do uczestników, którzy wzięli w nim udział.
Tomasz Łunkiewicz

Fot. Maciej Kostun


alt


Beneficjenci projektu "Dojrzały Przedsiębiorca"
Waldamr Bielecki – DAGA MED
Eliza Bielenia – Bałtycki Doradca
Jolanta Bieńko – Salon Kosmetyczny "Nefretete"
Jan Bożek – Usługi Budowlane J. Bożek
Leszek Cheda – MAGRAF – Rzeczoznawca Techniki Samochodowej
Mirosław Dziedzic – Szkło artystyczne M. Dziedzic
Krystyna Ejsmont – "KEART" – Pracownia Ceramiki Artystycznej i Użytkowej
Krzysztof Gilewicz – Wombat Media
Wiesław Gorajski – ETB Elektro&Techniak Budowlana
Barbara Gula – Con Grazia
Wiesław Jankowski – Hurtownia i piekarnia ciastek W. Jankowski
Ewa Jerkiewicz-Żbikowska – Lalkowy Teatr Wędrowny "Ewa"
Jadwiga Jersak – Usługi archiwistyczne i poligraficzne J. Jersak
Ewa Kowalska – iBedeker
Donat Kruk – Auto Myjnia D. Kruk
Tatiana Malinowska – Gabinet Kosmetyczny "Tatiana"
Leszek Mazur – Virtual
Wiesław Michalski – A – CERT
Mieczysława Miłkowska – Studio modelowania sylwetki  "Sonet"
Mirosław Muszyński – Techniczne wyposażenie wnętrz "EMIR"
Ryszard Ozorowski – B2E – Termodiagnostyka – Naprawy
Iwona Płonowska – Printexpress
Grażyna Rachwał – Usługi edukacyjno – terpeutyczne
Jadwiga Symonowicz – Biuro rachunkowe "Artus" Centrum Szkoleń Księgowych
Hanna Woźniak – AQUA PLUS
Jacek Zegarski – Biuro Doradzctwa Inwestycyjnego

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież