Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska Gala Sportu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 18:11

altGdańska Gala Sportu, która odbyła się w piątek w Ergo Arenie miała przyciągnąć tłumy gdańszczan. Wydano sporo pieniędzy na promocję i oprawę, ale niestety nawet zespół Kombii, oraz prowadzący Galę Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski, nie byli w stanie zapełnić widowni, na której przygotowano około 7 tysięcy miejsc. Niestety ceremonię oglądało około 2,5 tysiąca ludzi. Najlepszym sportowcem Gdańska w 2010 roku został przedstawiciel windsurfingu Piotr Myszka.

Impreza rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Na wstępie wystąpił prezydent Paweł Adamowicz. Przywitał gości i sportowców i oczywiście pochwalił się tym, że sport w grodzie Neptuna jest na bardzo wysokim poziomie. - Sport w Gdańsku się rozwija. Za nami historyczny rok, w którym oddaliśmy wspólnie z prezydentem Karnowskim do użytku nowoczesną halę nie tylko w skali kraju, ale Europy Środkowo-Wschodniej – mówił Adamowicz. - W tym roku też potwierdziliśmy swój udział w Euro 2012 roku, otrzymując nie tylko mecze grupowe, ale również spotkanie ćwierćfinałowe podczas mistrzostw. Dziękuję kibicom, którzy na co dzień wypełniają gdańskie hale i stadionu, a także sponsorom. Każda złotówka przeznaczona na sport jest dobrze wydatkowanymi pieniędzmi. Szczególne podziękowania kieruje do sponsorów, którzy zaangażowali się w program Junior 2012. Do mistrzostw powstanie 16 nowoczesnych boisk przyszkolnych, czyli dokładnie tyle ile drużyn zagra w Euro – zakończył otwierające przemówienie. 


alt


Nadzieje roku


alt


Osobowości roku


alt


Na widowni m.in. Mateusz Kusznierewicz i Leszek Blanik z rodziną


Zaraz potem przedstawiono Mecenasa Roku, którym została Grupa Lotos. Dodatkowe wyróżnienia otrzymali Saur Neptun, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, Sietom, Pomorska Spółka Gazownictwa, Investing S.A., Trefl, Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, Wrocławskie Centrum Finansowe. Widzowie zgromadzeni na hali między wręczaniem nagród w poszczególnych kategoriach, mogli oglądać filmy promocyjne opisujące sukcesy sportowców gdańskich, oraz nowe inwestycje sportowe w Gdańsku. Prezentowali się także młodzi i dorośli sportowcy różnych dyscyplin, choć niestety spora część tych prezentacji była na niezwykle niskim poziomie. Najlepszym tego przykładem było pokazanie młodych gdańskich pływaków, którzy chodzili tam i z powrotem machając rękami… Natomiast aplauz wzbudzili żużlowcy Wybrzeża, którzy kręcili „bączki” i zrobili rundę honorową.


alt


alt


Najlepsi trenerzy 2010 roku


Nagrody i wyróżnienia rozdawali prezydent Adamowicz i przewodniczący Rady miasta Bogdan Oleszek. Nadziejami roku zostali: Natalia Gołębiowska (szermierka, AZS AWFiS)), Tomasz Domański (judo, AZS AWFiS), Rafał Janicki (piłka nożna, Lechia), Hanna Łyczbińska (szermierka, AZS AWFiS). Osobowością roku został Stanisław Chomski, trener Lotosu Wybrzeże, natomiast wyróżnienia dostali Kamila Bałanda i Izuagbe Ugonoh, którzy nie wiadomo dlaczego po sporych sukcesach w sportach walki, zostali wpisani w „sporty niszowe”. Trenerem roku został oczywiście Tomasz Kafarski, szkoleniowiec Lechii, który wyprzedził w tej kategorii wyróżnionych Longina Szmita, który szkoli florecistki i florecistów AWFiS-u, oraz Grzegorz Kacała, który doprowadził rugbistów Lechii do wicemistrzostwa Polski w rugby tradycyjnym i mistrzostwa w „siódemkach”. Drużyną roku zostali zawodnicy RC Lechia, za triumfy, do których doprowadził trener Kacała. Sportowcem roku wśród niepełnosprawnych została pingpongistka Natalia Partyka.


alt


Grzegorz Lato i Adam Olkowicz ogłaszają Przyjaciół Euro 2012


Po krótkiej przerwie wygwizdani przez nieliczną publikę Grzegorz Lato i Adam Olkowicz, prezes i wiceprezes PZPN, ogłosili nowych Przyjaciół Euro 2012. Zostali nimi Leszek Możdżer, Leszek Blanik i Dariusz Michalczewski.


alt


Przyjaciele Euro 2012


W końcu lekko wynudzona publika mogła isę dowiedzieć kto został Sportowcem Roku w Gdańsku. Poniżej cała dziesiątka:
1. Piotr Myszka (windsurfing, AZS AWFiS)
2. Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało (szermierka, AZS AWFiS)
3. Adam Korol (wioślarstwo, AZS AWFiS)
4. Natalia Partyka (tenis stołowy, Szansa-Start)
5. Abdou Razack Traore (piłka nożna, Lechia)
6. Piotr Jurkowski (rugby, Lechia)
7. Łukasz Surma (piłka nożna, Lechia)
8. Jarosław Godek (wioślarstwo, AZS AWFiS)
9. Daria Pogorzelec (judo, Wybrzeże)
10. Marek Łyszczarz (gimnastyka sportowa, AZS AWFiS).


alt


Najlepsi gdańscy sportowcy 2010 roku


Na koniec zagrał zespół Kombi, który jak zawsze grał swoje stare i nowe przeboje.Impreza była miejscami nudna. Ludzie ziewali i to nie tylko „zwykli” widzowie, ale też zaproszeni goście. Bardzo zastanawiające było też to, że każdy mógł swobodnie po hali chodzić, gdzie tylko chciał. Po zapleczu sceny, po szatniach. Tzw „służba informacyjna” nie miała podstawowej wiedzy co i gdzie się na tej hali znajduje, nie mówiąc już o znajomości sektorów. Widać było, że większość osób w żółtych kamizelkach było na tym obiekcie pierwszy raz w życiu. O nieodśnieżonym parkingu już nie warto nawet mówić. Za takie gigantyczne pieniadze można było się o wiele bardziej postarać.
Na tą galę miasto wydało ponad 100 tysięcy złotych, jedynie na zespół Kombi, ochronę, wynajem sceny i oświetlenia, oraz  za mało śmiesznych prowadzących. Taka kwota z pewnością ucieszyłaby włodarzy wielu klubów sportowych z Gdańska. Niestety nasze miejskie elity uwielbiają splendor i poklask, co pokazały piątkową galą.

Filip Albertowicz

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież