Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska Gala Sportu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 18:11

altGdańska Gala Sportu, która odbyła się w piątek w Ergo Arenie miała przyciągnąć tłumy gdańszczan. Wydano sporo pieniędzy na promocję i oprawę, ale niestety nawet zespół Kombii, oraz prowadzący Galę Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski, nie byli w stanie zapełnić widowni, na której przygotowano około 7 tysięcy miejsc. Niestety ceremonię oglądało około 2,5 tysiąca ludzi. Najlepszym sportowcem Gdańska w 2010 roku został przedstawiciel windsurfingu Piotr Myszka.

Impreza rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Na wstępie wystąpił prezydent Paweł Adamowicz. Przywitał gości i sportowców i oczywiście pochwalił się tym, że sport w grodzie Neptuna jest na bardzo wysokim poziomie. - Sport w Gdańsku się rozwija. Za nami historyczny rok, w którym oddaliśmy wspólnie z prezydentem Karnowskim do użytku nowoczesną halę nie tylko w skali kraju, ale Europy Środkowo-Wschodniej – mówił Adamowicz. - W tym roku też potwierdziliśmy swój udział w Euro 2012 roku, otrzymując nie tylko mecze grupowe, ale również spotkanie ćwierćfinałowe podczas mistrzostw. Dziękuję kibicom, którzy na co dzień wypełniają gdańskie hale i stadionu, a także sponsorom. Każda złotówka przeznaczona na sport jest dobrze wydatkowanymi pieniędzmi. Szczególne podziękowania kieruje do sponsorów, którzy zaangażowali się w program Junior 2012. Do mistrzostw powstanie 16 nowoczesnych boisk przyszkolnych, czyli dokładnie tyle ile drużyn zagra w Euro – zakończył otwierające przemówienie. 


alt


Nadzieje roku


alt


Osobowości roku


alt


Na widowni m.in. Mateusz Kusznierewicz i Leszek Blanik z rodziną


Zaraz potem przedstawiono Mecenasa Roku, którym została Grupa Lotos. Dodatkowe wyróżnienia otrzymali Saur Neptun, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, Sietom, Pomorska Spółka Gazownictwa, Investing S.A., Trefl, Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, Wrocławskie Centrum Finansowe. Widzowie zgromadzeni na hali między wręczaniem nagród w poszczególnych kategoriach, mogli oglądać filmy promocyjne opisujące sukcesy sportowców gdańskich, oraz nowe inwestycje sportowe w Gdańsku. Prezentowali się także młodzi i dorośli sportowcy różnych dyscyplin, choć niestety spora część tych prezentacji była na niezwykle niskim poziomie. Najlepszym tego przykładem było pokazanie młodych gdańskich pływaków, którzy chodzili tam i z powrotem machając rękami… Natomiast aplauz wzbudzili żużlowcy Wybrzeża, którzy kręcili „bączki” i zrobili rundę honorową.


alt


alt


Najlepsi trenerzy 2010 roku


Nagrody i wyróżnienia rozdawali prezydent Adamowicz i przewodniczący Rady miasta Bogdan Oleszek. Nadziejami roku zostali: Natalia Gołębiowska (szermierka, AZS AWFiS)), Tomasz Domański (judo, AZS AWFiS), Rafał Janicki (piłka nożna, Lechia), Hanna Łyczbińska (szermierka, AZS AWFiS). Osobowością roku został Stanisław Chomski, trener Lotosu Wybrzeże, natomiast wyróżnienia dostali Kamila Bałanda i Izuagbe Ugonoh, którzy nie wiadomo dlaczego po sporych sukcesach w sportach walki, zostali wpisani w „sporty niszowe”. Trenerem roku został oczywiście Tomasz Kafarski, szkoleniowiec Lechii, który wyprzedził w tej kategorii wyróżnionych Longina Szmita, który szkoli florecistki i florecistów AWFiS-u, oraz Grzegorz Kacała, który doprowadził rugbistów Lechii do wicemistrzostwa Polski w rugby tradycyjnym i mistrzostwa w „siódemkach”. Drużyną roku zostali zawodnicy RC Lechia, za triumfy, do których doprowadził trener Kacała. Sportowcem roku wśród niepełnosprawnych została pingpongistka Natalia Partyka.


alt


Grzegorz Lato i Adam Olkowicz ogłaszają Przyjaciół Euro 2012


Po krótkiej przerwie wygwizdani przez nieliczną publikę Grzegorz Lato i Adam Olkowicz, prezes i wiceprezes PZPN, ogłosili nowych Przyjaciół Euro 2012. Zostali nimi Leszek Możdżer, Leszek Blanik i Dariusz Michalczewski.


alt


Przyjaciele Euro 2012


W końcu lekko wynudzona publika mogła isę dowiedzieć kto został Sportowcem Roku w Gdańsku. Poniżej cała dziesiątka:
1. Piotr Myszka (windsurfing, AZS AWFiS)
2. Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało (szermierka, AZS AWFiS)
3. Adam Korol (wioślarstwo, AZS AWFiS)
4. Natalia Partyka (tenis stołowy, Szansa-Start)
5. Abdou Razack Traore (piłka nożna, Lechia)
6. Piotr Jurkowski (rugby, Lechia)
7. Łukasz Surma (piłka nożna, Lechia)
8. Jarosław Godek (wioślarstwo, AZS AWFiS)
9. Daria Pogorzelec (judo, Wybrzeże)
10. Marek Łyszczarz (gimnastyka sportowa, AZS AWFiS).


alt


Najlepsi gdańscy sportowcy 2010 roku


Na koniec zagrał zespół Kombi, który jak zawsze grał swoje stare i nowe przeboje.Impreza była miejscami nudna. Ludzie ziewali i to nie tylko „zwykli” widzowie, ale też zaproszeni goście. Bardzo zastanawiające było też to, że każdy mógł swobodnie po hali chodzić, gdzie tylko chciał. Po zapleczu sceny, po szatniach. Tzw „służba informacyjna” nie miała podstawowej wiedzy co i gdzie się na tej hali znajduje, nie mówiąc już o znajomości sektorów. Widać było, że większość osób w żółtych kamizelkach było na tym obiekcie pierwszy raz w życiu. O nieodśnieżonym parkingu już nie warto nawet mówić. Za takie gigantyczne pieniadze można było się o wiele bardziej postarać.
Na tą galę miasto wydało ponad 100 tysięcy złotych, jedynie na zespół Kombi, ochronę, wynajem sceny i oświetlenia, oraz  za mało śmiesznych prowadzących. Taka kwota z pewnością ucieszyłaby włodarzy wielu klubów sportowych z Gdańska. Niestety nasze miejskie elity uwielbiają splendor i poklask, co pokazały piątkową galą.

Filip Albertowicz

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież