Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska Gala Sportu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 18:11

altGdańska Gala Sportu, która odbyła się w piątek w Ergo Arenie miała przyciągnąć tłumy gdańszczan. Wydano sporo pieniędzy na promocję i oprawę, ale niestety nawet zespół Kombii, oraz prowadzący Galę Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski, nie byli w stanie zapełnić widowni, na której przygotowano około 7 tysięcy miejsc. Niestety ceremonię oglądało około 2,5 tysiąca ludzi. Najlepszym sportowcem Gdańska w 2010 roku został przedstawiciel windsurfingu Piotr Myszka.

Impreza rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Na wstępie wystąpił prezydent Paweł Adamowicz. Przywitał gości i sportowców i oczywiście pochwalił się tym, że sport w grodzie Neptuna jest na bardzo wysokim poziomie. - Sport w Gdańsku się rozwija. Za nami historyczny rok, w którym oddaliśmy wspólnie z prezydentem Karnowskim do użytku nowoczesną halę nie tylko w skali kraju, ale Europy Środkowo-Wschodniej – mówił Adamowicz. - W tym roku też potwierdziliśmy swój udział w Euro 2012 roku, otrzymując nie tylko mecze grupowe, ale również spotkanie ćwierćfinałowe podczas mistrzostw. Dziękuję kibicom, którzy na co dzień wypełniają gdańskie hale i stadionu, a także sponsorom. Każda złotówka przeznaczona na sport jest dobrze wydatkowanymi pieniędzmi. Szczególne podziękowania kieruje do sponsorów, którzy zaangażowali się w program Junior 2012. Do mistrzostw powstanie 16 nowoczesnych boisk przyszkolnych, czyli dokładnie tyle ile drużyn zagra w Euro – zakończył otwierające przemówienie. 


alt


Nadzieje roku


alt


Osobowości roku


alt


Na widowni m.in. Mateusz Kusznierewicz i Leszek Blanik z rodziną


Zaraz potem przedstawiono Mecenasa Roku, którym została Grupa Lotos. Dodatkowe wyróżnienia otrzymali Saur Neptun, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, Sietom, Pomorska Spółka Gazownictwa, Investing S.A., Trefl, Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, Wrocławskie Centrum Finansowe. Widzowie zgromadzeni na hali między wręczaniem nagród w poszczególnych kategoriach, mogli oglądać filmy promocyjne opisujące sukcesy sportowców gdańskich, oraz nowe inwestycje sportowe w Gdańsku. Prezentowali się także młodzi i dorośli sportowcy różnych dyscyplin, choć niestety spora część tych prezentacji była na niezwykle niskim poziomie. Najlepszym tego przykładem było pokazanie młodych gdańskich pływaków, którzy chodzili tam i z powrotem machając rękami… Natomiast aplauz wzbudzili żużlowcy Wybrzeża, którzy kręcili „bączki” i zrobili rundę honorową.


alt


alt


Najlepsi trenerzy 2010 roku


Nagrody i wyróżnienia rozdawali prezydent Adamowicz i przewodniczący Rady miasta Bogdan Oleszek. Nadziejami roku zostali: Natalia Gołębiowska (szermierka, AZS AWFiS)), Tomasz Domański (judo, AZS AWFiS), Rafał Janicki (piłka nożna, Lechia), Hanna Łyczbińska (szermierka, AZS AWFiS). Osobowością roku został Stanisław Chomski, trener Lotosu Wybrzeże, natomiast wyróżnienia dostali Kamila Bałanda i Izuagbe Ugonoh, którzy nie wiadomo dlaczego po sporych sukcesach w sportach walki, zostali wpisani w „sporty niszowe”. Trenerem roku został oczywiście Tomasz Kafarski, szkoleniowiec Lechii, który wyprzedził w tej kategorii wyróżnionych Longina Szmita, który szkoli florecistki i florecistów AWFiS-u, oraz Grzegorz Kacała, który doprowadził rugbistów Lechii do wicemistrzostwa Polski w rugby tradycyjnym i mistrzostwa w „siódemkach”. Drużyną roku zostali zawodnicy RC Lechia, za triumfy, do których doprowadził trener Kacała. Sportowcem roku wśród niepełnosprawnych została pingpongistka Natalia Partyka.


alt


Grzegorz Lato i Adam Olkowicz ogłaszają Przyjaciół Euro 2012


Po krótkiej przerwie wygwizdani przez nieliczną publikę Grzegorz Lato i Adam Olkowicz, prezes i wiceprezes PZPN, ogłosili nowych Przyjaciół Euro 2012. Zostali nimi Leszek Możdżer, Leszek Blanik i Dariusz Michalczewski.


alt


Przyjaciele Euro 2012


W końcu lekko wynudzona publika mogła isę dowiedzieć kto został Sportowcem Roku w Gdańsku. Poniżej cała dziesiątka:
1. Piotr Myszka (windsurfing, AZS AWFiS)
2. Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało (szermierka, AZS AWFiS)
3. Adam Korol (wioślarstwo, AZS AWFiS)
4. Natalia Partyka (tenis stołowy, Szansa-Start)
5. Abdou Razack Traore (piłka nożna, Lechia)
6. Piotr Jurkowski (rugby, Lechia)
7. Łukasz Surma (piłka nożna, Lechia)
8. Jarosław Godek (wioślarstwo, AZS AWFiS)
9. Daria Pogorzelec (judo, Wybrzeże)
10. Marek Łyszczarz (gimnastyka sportowa, AZS AWFiS).


alt


Najlepsi gdańscy sportowcy 2010 roku


Na koniec zagrał zespół Kombi, który jak zawsze grał swoje stare i nowe przeboje.Impreza była miejscami nudna. Ludzie ziewali i to nie tylko „zwykli” widzowie, ale też zaproszeni goście. Bardzo zastanawiające było też to, że każdy mógł swobodnie po hali chodzić, gdzie tylko chciał. Po zapleczu sceny, po szatniach. Tzw „służba informacyjna” nie miała podstawowej wiedzy co i gdzie się na tej hali znajduje, nie mówiąc już o znajomości sektorów. Widać było, że większość osób w żółtych kamizelkach było na tym obiekcie pierwszy raz w życiu. O nieodśnieżonym parkingu już nie warto nawet mówić. Za takie gigantyczne pieniadze można było się o wiele bardziej postarać.
Na tą galę miasto wydało ponad 100 tysięcy złotych, jedynie na zespół Kombi, ochronę, wynajem sceny i oświetlenia, oraz  za mało śmiesznych prowadzących. Taka kwota z pewnością ucieszyłaby włodarzy wielu klubów sportowych z Gdańska. Niestety nasze miejskie elity uwielbiają splendor i poklask, co pokazały piątkową galą.

Filip Albertowicz

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież