Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Olechnowicz na kolacji z Miedwiediewem - Lotos rosyjski?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 grudnia 2010 08:23

altMarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, minister Sławomir Nowak i prezes Grupy Lotos, Paweł Olechnowicz byli wśród gości wczorajszej kolacji, którą prezydent Bronisław Komorowski wydał dla swojego rosyjskiego gościa, prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

Obecność prezesa Lotosu w tym towarzystwie to nie żart polityczny, tylko realia polityki gospodarczej. Rosyjski minister  energetyki S. Szmatko chwilę wcześniej nie wykluczył złożenia przez Rosnieft i Gazpromnieft wspólnej oferty na zakup większościowego pakietu Grupy Lotos, chluby pomorskiej gospodarki, której suwerenności funkcjonariusze partyjni Platformy Obywatelskiej obiecywali strzec jak Westerplatte. Teraz ze względu na kłopoty budżetu - które tablica zadłużenia Leszka Balcerowicza codziennie ujawnia publicznie - milczą w pokorze, choć kiedy takie koncepcje prywatyzacji pojawiały się w rządzie Leszka Millera  nie zostawiali na lewicy suchej nitki, niemal sugerując wyprzedaż interesu narodowego.

Wczoraj jeden z tych obrońców niepodległości Lotosu Bogdan Borusewicz czuł się wybornie siedząc obok ministra Ławrowa i prezydenta Miedwiediewa - czy aby tłumacze nadążyli? - a jego polityczny przyjaciel, Paweł Olechnowicz, który ma na koncie nie tylko sukcesy gospodarcze, ale także posiłkowanie się pracą oficera SB kontrolującego ongiś korespondencję na poczcie w Gdyni i zatrudnienie wysokiego rangą  przedstawiciela administracji  stanu wojennego, był okazywany nowym  przyszłym właścicielom jako zaufany menedzer ekipy PO.

Aż szkoda, że nie było na tej kolacji Jerzego Jędykiewicza i Małgorzaty Ostrowskiej - oboje ze zwietrzałej politycznie formacji lewicowej - bez których energii i inicjatywy Paweł Olechnowicz mógłby dalej prowadzić skromną działalność doradczą, a następnie opowiadać o jej nieistotnych szczegółach  w śledztwie "Stella Maris".

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież