Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Listy do Redakcji. Sprostowanie w imieniu Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 stycznia 2011 11:32

altDziałając w imieniu Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, w oparciu o treść art. 31 Prawa prasowego, proszę o sprostowanie informacji podanych w treści artykułu pod tytułem „Prokuratura i CBA wchodzą do Teatru Miniatura” autorstwa Rafała Szultka umieszczonego na portalu wybrzeze24.pl w dniu 30 grudnia 2010 r. oraz o zamieszczenie w/w portalu niniejszej odpowiedzi, na stwierdzenia znajdujące się w treści przedmiotowego artykułu.


Wskazuję na szereg nieprawdziwych informacji podanych w przedmiotowej publikacji, poczynając od wprowadzającego w błąd artykułu, z którego wynika, że wskazane wskazane służby zamierzają podjąć działania operacyjne w Teatrze. Proszę o sprostowanie tej informacji i podanie, że śledztwo dotyczące rzekomych nieprawidłowości toczy od kilku miesięcy, a w jego toku zbierane są materiały, niemniej jednak żdne zarzuty ani zastrzeżenia nie zostały dotychczas postawione czy nawet sformułowane. Fakt, iż sprawdzana jest działalność Teatru i jego pracowników nie stanowi w żadnym wypadku potwierdzenia, iż jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie miały miejsce i że komukolwiek zostaną w przyszłości postawione jakiekolwiek zarzuty. Z kolei z treści opublikowanego przez Państwa artykułu można wywieść, że w Teatrze źle się dzieje, czego potwierdzeniem jest fakt wszczęcia postępowań przez CBA i Prokuraturę.


Kolejną nieprawdziwą informacją jest, jakoby Pan Krzysztof Andruszkiewicz był dyrektorem zarządzającym Teatrem. Pan Krzysztof Andruszkiewicz od wielu lat pełni funkcję zastępcy dyrektora i jest odpowiedzialny za kwestie administracyjne w tej placówce, a nie zarządzające.


Należy również odnieść się do stwierdzenia, jakoby fakt, iż Urząd Miasta Gdańska będzie kontrolował Teatr jest sytuacją nadzwyczajną i budzącą niepokój ze strony Teatru. Wskazuję, że ze względu na fakt, iż Teatr Miniatura jest jednostką organizacyjną miasta i otrzymuje środki z jego budżetu, podlega corocznej kontroli. Jest to standardowe, wymagane obowiązującymi przepisami działanie. Zatem fakt planowanej kontroli ze strony Miasta nie jest sytuacją nietypową i nie wywołuje niepokoju po stronie dyrekcji Teatru.


Mając na uwadze, że opublikowany przez Państwa artykuł może wprowadzać w błąd odbiorcę co do tego, że z uwagi na fakt, iż są prowadzone postępowania kontrolne i przygotowawcze, dyrekcja Teatru dopuściła się nieprawidłowości w zarządzaniu placówką oraz może naruszać dobra osobiste samego Teatru jak i jego dyrektora i zastępcy dyrektora, umieszczenie sprostowania powyższych informacji oraz odpowiedzi na nie jest konieczne i uzasadnione.Z poważaniem

Jerzy Łopaciński

Radca prawny

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież