100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Listy do Redakcji. Sprostowanie w imieniu Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 stycznia 2011 11:32

altDziałając w imieniu Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, w oparciu o treść art. 31 Prawa prasowego, proszę o sprostowanie informacji podanych w treści artykułu pod tytułem „Prokuratura i CBA wchodzą do Teatru Miniatura” autorstwa Rafała Szultka umieszczonego na portalu wybrzeze24.pl w dniu 30 grudnia 2010 r. oraz o zamieszczenie w/w portalu niniejszej odpowiedzi, na stwierdzenia znajdujące się w treści przedmiotowego artykułu.


Wskazuję na szereg nieprawdziwych informacji podanych w przedmiotowej publikacji, poczynając od wprowadzającego w błąd artykułu, z którego wynika, że wskazane wskazane służby zamierzają podjąć działania operacyjne w Teatrze. Proszę o sprostowanie tej informacji i podanie, że śledztwo dotyczące rzekomych nieprawidłowości toczy od kilku miesięcy, a w jego toku zbierane są materiały, niemniej jednak żdne zarzuty ani zastrzeżenia nie zostały dotychczas postawione czy nawet sformułowane. Fakt, iż sprawdzana jest działalność Teatru i jego pracowników nie stanowi w żadnym wypadku potwierdzenia, iż jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie miały miejsce i że komukolwiek zostaną w przyszłości postawione jakiekolwiek zarzuty. Z kolei z treści opublikowanego przez Państwa artykułu można wywieść, że w Teatrze źle się dzieje, czego potwierdzeniem jest fakt wszczęcia postępowań przez CBA i Prokuraturę.


Kolejną nieprawdziwą informacją jest, jakoby Pan Krzysztof Andruszkiewicz był dyrektorem zarządzającym Teatrem. Pan Krzysztof Andruszkiewicz od wielu lat pełni funkcję zastępcy dyrektora i jest odpowiedzialny za kwestie administracyjne w tej placówce, a nie zarządzające.


Należy również odnieść się do stwierdzenia, jakoby fakt, iż Urząd Miasta Gdańska będzie kontrolował Teatr jest sytuacją nadzwyczajną i budzącą niepokój ze strony Teatru. Wskazuję, że ze względu na fakt, iż Teatr Miniatura jest jednostką organizacyjną miasta i otrzymuje środki z jego budżetu, podlega corocznej kontroli. Jest to standardowe, wymagane obowiązującymi przepisami działanie. Zatem fakt planowanej kontroli ze strony Miasta nie jest sytuacją nietypową i nie wywołuje niepokoju po stronie dyrekcji Teatru.


Mając na uwadze, że opublikowany przez Państwa artykuł może wprowadzać w błąd odbiorcę co do tego, że z uwagi na fakt, iż są prowadzone postępowania kontrolne i przygotowawcze, dyrekcja Teatru dopuściła się nieprawidłowości w zarządzaniu placówką oraz może naruszać dobra osobiste samego Teatru jak i jego dyrektora i zastępcy dyrektora, umieszczenie sprostowania powyższych informacji oraz odpowiedzi na nie jest konieczne i uzasadnione.Z poważaniem

Jerzy Łopaciński

Radca prawny

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież