Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W czwartek „Protest Milczenia” pod NFZ

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 stycznia 2011 15:43

altW czwartek 20 stycznia w godzinach 11.00-13.00, pod siedzibą Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia (ul. Marynarki Polskiej 148), odbędzie się milczący protest pod hasłem "Każdy z nas będzie pacjentem".

Demonstracja organizowana przez Forum Związków Zawodowych (zrzeszenie, w którego skład wchodzi ponad 20 związków zawodowych m.in. OZZ Pielęgniarek i Położnych, NSZZ Pracowników Policji, NSZZ Pracowników Pożarnictwa) ma odbyć się „z uwagi na narażenie życia i zdrowia mieszkańców woj. pomorskiego poprzez nie podpisanie kontraktów” przez pomorski NFZ z ZOZ dla Szkół Wyższych, Pomorskim Centrum Traumatologii, Uniwersyteckim Centrum Kliniczne oraz Szpital PCK.

- Nie wiemy dokładnie przeciw czemu związki zawodowe chcą protestować, ale jeśli chodzi o kontrakty dotyczące kardiologii, które w nowym roku trafiły także do Wejherowa i Starogardu Gdańskiego, przeprowadziliśmy konkursy zgodnie z przepisami i procedurami obowiązującymi w całym kraju - tłumaczy Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego NFZ. - Z drugiej strony zastanawia mnie czy protestujący wyszliby na ulice Wejherowa i Starogardu, by tam przekonywać, że usługi powinny zostać zakontraktowane dla Trójmiasta. Tutaj i tak kontrakty pozostają wyższe niż w pozostałej części województwa. W demokratycznym kraju związki zawodowe mają prawo protestować. Jeśli przyjdą, przyjmiemy ich postulaty i skierujemy do Warszawy, bo tak naprawdę to nie my jesteśmy ich adresatem, ale twórcy reguł według, których musimy działać - podkreśla Szymański.

- Tak naprawdę protest dotyczy trzech spraw - mówi Józef Partyka, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego FZZ. - Chodzi o niezakontraktowanie usług w trzech, a właściwie czterech (wliczając szpital PCK w Gdyni, która otrzymała niższe kontrakty dop. JW) szpitalach, które naszym zdaniem jest jawnym narażeniem zdrowia i życia mieszkańców województwa. Po drugie takie kontrakty nie są zgodne z wdrażanym programem „Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013”, więc wydane na jego sformułowanie pieniądze są faktycznie wyrzucane w błoto. Po trzecie zaoszczędzone przez NFZ w ubiegłym roku pieniądze trafią do centrali zamiast zostać na Pomorzu i pomóc zmniejszać już teraz długie kolejki do specjalistów -  wyjaśnia Partyka.

Forum Związków Zawodowych zapowiada udział kilkuset osób, a Partyka tłumaczy, że milczący protest rozpocznie się przed NFZ-em, później przejdzie pod biuro poselskie premiera Donalda Tuska, by złożyć list z prośbą o interwencję. Po zakończeniu Protestu delegacja ZW FZZ uda się do Biura Poselskiego Premiera Donalda Tuska, Marszałka Województwa Mieczysława Struka orazWojewody Pomorskiego Romana Zaborowskiego celem złożenia petycji.

wie

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież