"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W czwartek „Protest Milczenia” pod NFZ

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 stycznia 2011 15:43

altW czwartek 20 stycznia w godzinach 11.00-13.00, pod siedzibą Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia (ul. Marynarki Polskiej 148), odbędzie się milczący protest pod hasłem "Każdy z nas będzie pacjentem".

Demonstracja organizowana przez Forum Związków Zawodowych (zrzeszenie, w którego skład wchodzi ponad 20 związków zawodowych m.in. OZZ Pielęgniarek i Położnych, NSZZ Pracowników Policji, NSZZ Pracowników Pożarnictwa) ma odbyć się „z uwagi na narażenie życia i zdrowia mieszkańców woj. pomorskiego poprzez nie podpisanie kontraktów” przez pomorski NFZ z ZOZ dla Szkół Wyższych, Pomorskim Centrum Traumatologii, Uniwersyteckim Centrum Kliniczne oraz Szpital PCK.

- Nie wiemy dokładnie przeciw czemu związki zawodowe chcą protestować, ale jeśli chodzi o kontrakty dotyczące kardiologii, które w nowym roku trafiły także do Wejherowa i Starogardu Gdańskiego, przeprowadziliśmy konkursy zgodnie z przepisami i procedurami obowiązującymi w całym kraju - tłumaczy Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego NFZ. - Z drugiej strony zastanawia mnie czy protestujący wyszliby na ulice Wejherowa i Starogardu, by tam przekonywać, że usługi powinny zostać zakontraktowane dla Trójmiasta. Tutaj i tak kontrakty pozostają wyższe niż w pozostałej części województwa. W demokratycznym kraju związki zawodowe mają prawo protestować. Jeśli przyjdą, przyjmiemy ich postulaty i skierujemy do Warszawy, bo tak naprawdę to nie my jesteśmy ich adresatem, ale twórcy reguł według, których musimy działać - podkreśla Szymański.

- Tak naprawdę protest dotyczy trzech spraw - mówi Józef Partyka, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego FZZ. - Chodzi o niezakontraktowanie usług w trzech, a właściwie czterech (wliczając szpital PCK w Gdyni, która otrzymała niższe kontrakty dop. JW) szpitalach, które naszym zdaniem jest jawnym narażeniem zdrowia i życia mieszkańców województwa. Po drugie takie kontrakty nie są zgodne z wdrażanym programem „Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013”, więc wydane na jego sformułowanie pieniądze są faktycznie wyrzucane w błoto. Po trzecie zaoszczędzone przez NFZ w ubiegłym roku pieniądze trafią do centrali zamiast zostać na Pomorzu i pomóc zmniejszać już teraz długie kolejki do specjalistów -  wyjaśnia Partyka.

Forum Związków Zawodowych zapowiada udział kilkuset osób, a Partyka tłumaczy, że milczący protest rozpocznie się przed NFZ-em, później przejdzie pod biuro poselskie premiera Donalda Tuska, by złożyć list z prośbą o interwencję. Po zakończeniu Protestu delegacja ZW FZZ uda się do Biura Poselskiego Premiera Donalda Tuska, Marszałka Województwa Mieczysława Struka orazWojewody Pomorskiego Romana Zaborowskiego celem złożenia petycji.

wie

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież