Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piknik na Zdrowie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 czerwca 2010 14:17

alt19 czerwca odbył się Piknik na Zdrowie 2010 zorganizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji. Można było wziąć udział w zajęciach jogi na świeżym powietrzu, licznych konkursach, obejrzeć pokazy Tai Chi, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Gdańsk” oraz przede wszystkim dowiedzieć się o leczeniu całego szeregu zaburzeń zdrowotnych w ponad 50 obsługiwanych przez studentów i doktorantów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego namiotach. 


alt


alt


Była to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy aktywnie interesują się problemami dotyczącymi zdrowia i zdrowego trybu życia. Pokazy edukacyjne przygotowali studenci niemal wszystkich katedr uczelni. Zwiedzający mogli zasięgnąć bezpłatnych konsultacji oraz wykonać badania m.in. krwi, moczu, pomiar masy ciała, wzrostu, wyliczanie BMI i WHR, pH śliny, zawartości tkanki tłuszczowej i wielu innych. 


alt


Odbyły się również warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowej diety, w szczególności w cukrzycy oraz porady żywieniowe w zakresie prawidłowego żywienia dla całej populacji.


alt


Interesujące stoisko przygotowali także studenci Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej, na którym można było obejrzeć prezentację sposobu sporządzania oraz analizy wybranych postaci leku oraz dowiedzieć się jak aplikować preparaty lecznicze. 


alt


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej warsztaty, na których odwiedzający na specjalnie przygotowanych manekinach pod okiem instruktora mieli możliwość nauczyć się zasad przeprowadzania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. - Można być laikiem nie związanym w żaden sposób z medycyną aby udzielać pierwszej pomocy, wystarczy przejść podstawowe szkolenie, zorientować się w wytycznych i udzielać pierwszej pomocy - przekonywała Monika Kulas ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny ratunkowej zachęcając odwiedzających  do podejmowania akcji w przypadku wystąpienia zagrożenia życia drugiej osoby lub np. zauważenia drugiej osoby leżącej na chodniku. - Nawet samo wezwanie karetki jest już pomocą. Wystarczy, że się zareaguje. Przede wszystkim należy się osobą zainteresować, nie zakładać że jest pijana i przejść dalej, tylko śmiało podejść, zapytać czy wszystko w porządku, sprawdzić czy reaguje, czy oddycha. Nawet jeżeli nie wiemy co robić, to najprościej jest wezwać wykwalifikowaną pomoc, czyli zadzwonić na pogotowie – dodała Monika Kulas.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież