Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piknik na Zdrowie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 czerwca 2010 14:17

alt19 czerwca odbył się Piknik na Zdrowie 2010 zorganizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji. Można było wziąć udział w zajęciach jogi na świeżym powietrzu, licznych konkursach, obejrzeć pokazy Tai Chi, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Gdańsk” oraz przede wszystkim dowiedzieć się o leczeniu całego szeregu zaburzeń zdrowotnych w ponad 50 obsługiwanych przez studentów i doktorantów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego namiotach. 


alt


alt


Była to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy aktywnie interesują się problemami dotyczącymi zdrowia i zdrowego trybu życia. Pokazy edukacyjne przygotowali studenci niemal wszystkich katedr uczelni. Zwiedzający mogli zasięgnąć bezpłatnych konsultacji oraz wykonać badania m.in. krwi, moczu, pomiar masy ciała, wzrostu, wyliczanie BMI i WHR, pH śliny, zawartości tkanki tłuszczowej i wielu innych. 


alt


Odbyły się również warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowej diety, w szczególności w cukrzycy oraz porady żywieniowe w zakresie prawidłowego żywienia dla całej populacji.


alt


Interesujące stoisko przygotowali także studenci Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej, na którym można było obejrzeć prezentację sposobu sporządzania oraz analizy wybranych postaci leku oraz dowiedzieć się jak aplikować preparaty lecznicze. 


alt


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej warsztaty, na których odwiedzający na specjalnie przygotowanych manekinach pod okiem instruktora mieli możliwość nauczyć się zasad przeprowadzania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. - Można być laikiem nie związanym w żaden sposób z medycyną aby udzielać pierwszej pomocy, wystarczy przejść podstawowe szkolenie, zorientować się w wytycznych i udzielać pierwszej pomocy - przekonywała Monika Kulas ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny ratunkowej zachęcając odwiedzających  do podejmowania akcji w przypadku wystąpienia zagrożenia życia drugiej osoby lub np. zauważenia drugiej osoby leżącej na chodniku. - Nawet samo wezwanie karetki jest już pomocą. Wystarczy, że się zareaguje. Przede wszystkim należy się osobą zainteresować, nie zakładać że jest pijana i przejść dalej, tylko śmiało podejść, zapytać czy wszystko w porządku, sprawdzić czy reaguje, czy oddycha. Nawet jeżeli nie wiemy co robić, to najprościej jest wezwać wykwalifikowaną pomoc, czyli zadzwonić na pogotowie – dodała Monika Kulas.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież