Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piknik na Zdrowie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 czerwca 2010 14:17

alt19 czerwca odbył się Piknik na Zdrowie 2010 zorganizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji. Można było wziąć udział w zajęciach jogi na świeżym powietrzu, licznych konkursach, obejrzeć pokazy Tai Chi, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Gdańsk” oraz przede wszystkim dowiedzieć się o leczeniu całego szeregu zaburzeń zdrowotnych w ponad 50 obsługiwanych przez studentów i doktorantów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego namiotach. 


alt


alt


Była to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy aktywnie interesują się problemami dotyczącymi zdrowia i zdrowego trybu życia. Pokazy edukacyjne przygotowali studenci niemal wszystkich katedr uczelni. Zwiedzający mogli zasięgnąć bezpłatnych konsultacji oraz wykonać badania m.in. krwi, moczu, pomiar masy ciała, wzrostu, wyliczanie BMI i WHR, pH śliny, zawartości tkanki tłuszczowej i wielu innych. 


alt


Odbyły się również warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowej diety, w szczególności w cukrzycy oraz porady żywieniowe w zakresie prawidłowego żywienia dla całej populacji.


alt


Interesujące stoisko przygotowali także studenci Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej, na którym można było obejrzeć prezentację sposobu sporządzania oraz analizy wybranych postaci leku oraz dowiedzieć się jak aplikować preparaty lecznicze. 


alt


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej warsztaty, na których odwiedzający na specjalnie przygotowanych manekinach pod okiem instruktora mieli możliwość nauczyć się zasad przeprowadzania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. - Można być laikiem nie związanym w żaden sposób z medycyną aby udzielać pierwszej pomocy, wystarczy przejść podstawowe szkolenie, zorientować się w wytycznych i udzielać pierwszej pomocy - przekonywała Monika Kulas ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny ratunkowej zachęcając odwiedzających  do podejmowania akcji w przypadku wystąpienia zagrożenia życia drugiej osoby lub np. zauważenia drugiej osoby leżącej na chodniku. - Nawet samo wezwanie karetki jest już pomocą. Wystarczy, że się zareaguje. Przede wszystkim należy się osobą zainteresować, nie zakładać że jest pijana i przejść dalej, tylko śmiało podejść, zapytać czy wszystko w porządku, sprawdzić czy reaguje, czy oddycha. Nawet jeżeli nie wiemy co robić, to najprościej jest wezwać wykwalifikowaną pomoc, czyli zadzwonić na pogotowie – dodała Monika Kulas.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież