Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zarzuty dla lidera pomorskiej PO

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 stycznia 2014 10:23

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Sławomirowi N., byłemu ministrowi transportu i budownictwa w rządzie Donalda Tuska zarzuty złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.


Były minister i obecny lider pomorskiej PO został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sławomir N. odpowie nie tyle za zamiłowanie do gadżetów, ale za zatajenie w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych informacji o cennym zegarku. Zarzuty dotyczą składania niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych, polegających na zatajeniu składnika majątku powyżej 10 tys. zł, tj. zegarka.


- Czuję się niewinny, bo jestem niewinny. Wszystko co miałem do powiedzenia w tej sprawie, już wcześniej powiedziałem prokuratorom. Liczę na to, że szybko sprawa trafi do niezawisłego sądu i to przed sądem dowiodę swojej niewinności - powiedział dziennikarzom Sławomir N. po opuszczeniu prokuratury.


Jak poinformowała prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie polityk PO nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.


Przypomnijmy, że w kwietniu 2013 roku tygodnik "Wprost" napisał, że Sławomir N. wymieniał się z jednym z biznesmenów zegarkami oraz bawił w ekskluzywnych lokalach, gdzie był widziany z ludźmi interesu, świadczącymi  usługi na rzecz spółek Skarbu Państwa. Gdy tygodnik „Wprost” namierzył jeden z zegarków minister N. tłumaczył, że „pożyczył” go od kolegi-biznesmena, a nie prezent. O innym chronometrze zaś mówił minister, że to prezent od rodziny. Ten zaś i jeśli już, jest darowizną, od której nie ma co prawda podatku, (najbliższa rodzina to pierwsza grupa podatkowa), ale należy złożyć fiskusowi deklarację o darowiźnie.  Inny z zegarków noszonych przez ministra okazał się chińską podróbką wartą około 600 zł.


W listopadzie ub.r. Sławomir N. zrzekł się immunitetu poselskiego i złożył dymisję z funkcji ministra. Premier Donald Tusk z żalem przyjął dymisję  i zaznaczył, że liczy na szybkie wyjaśnienie sprawy i powrót polityka Platformy Obywatelskiej do rządu.


Utrzymująca się duszna atmosfera wokół pochodzącego z Gdańska byłego ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira N., lidera pomorskiej Platformy, w przeszłości członka zarządu Radia Gdańsk, niegdyś „młodego wilka” PO i faworyta premiera Donalda Tuska, nie spowodowała jego ustąpienia z szefowania pomorskim strukturom partii władzy.


Przypomnijmy, że także pod adresem dawnego polityka PO, dzisiaj na czele Twojego Ruchu Janusza Palikota formułowano zarzuty, gdy "zapomniał" o awionetce i dwóch samochodach. Palikot tłumaczył, że nie wpisał tego do oświadczenia "przez niedbalstwo", a prokuratura umorzyła postępowanie.
ASG
 


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież