Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Oświadczenie firmy G&M Sp. z 0.0.

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 stycznia 2014 19:07

W nawiązaniu do materiału http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/autostrada-a-1-wybudowana-na-nierzetelnych-fakturach otrzymaliśmy oświadczenie od firmy G&M Sp. z 0.0. z siedzibą w Jabłowie, które poniżej publikujemy.


OŚWIADCZENIE
W związku z rozpowszechnianą przez środki masowego przekazu informacją dotyczącą skierowania w dn. 31 grudnia 2013 r. przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku aktu oskarżenia AP V Ds 65/13 do Sądu Okręgowego w Gdańsku, zarząd G&M Sp. z 0.0. z siedzibą w Jabłowie, informuje, że została ona bezpodstawnie pomówiona o udział w procederze uszczuplania należności podatkowych i prania brudnych pieniędzy poprzez rzekome fikcyjne powierzanie przez Spółkę robót budowlanych podwykonawcom w celu obniżenia dochodu podlegającego opodatkowaniu.


Nieprawdziwe informacje dotyczące G&M Sp. z 0.0. z siedzibą Jabłowie znalazły się w komunikacie rzecznika prasowego Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Rzecznik Prokuratury nie zaznajomił się najprawdopodobniej ze szczegółami prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną postępowania. Niestety z uwagi na zbieżność nazw, jak i brak minimalnego profesjonalizmu, wśród firm i osób oskarżanych przez Prokuraturę o celowe uszczuplanie dochodów skarbu państwa z tytułu podatku VAT wymienił w komunikacie również G&M Sp. z 0.0. Informacje podane przez nierzetelnego urzędnika zostały powielone zarówno przez lokalne, jak i ogólnopolskie media, co istotnie podważyło w ostatnich dniach wiarygodność Spółki.


G&M Sp. z 0.0. z siedzibą w Jabłowie działa na rynku od 2006 r., od ośmiu lat zajmując się głównie kompleksową realizacją robót żelbetowych obiektów mostowych. Współpracujemy, jako podwykonawca z renomowanymi prywatnymi firmami budowlanymi działającymi w Polsce, odpowiadając za budowę licznych obiektów inżynieryjnych i kubaturowych w ramach największych projektów infrastrukturalnych realizowanych od kilku lat w Polsce.
Potwierdzeniem jakości i terminowości wykonywanych usług są liczne listy referencyjne. Dzięki rzetelności G&M Sp. z 0.0. zdobywa kolejne kontrakty zagranicą. Spółka w żadnym wypadku nie prowadziła i nie prowadzi działalności nie zgodnej z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, co potwierdzić mogą liczne pozytywne kontrole Urzędu Skarbowego, jak i działania samej Prokuratury Apelacyjnej. W ww. postępowaniu nie wykazano G&M Sp. z 0.0. żadnych nieprawidłowości, potwierdzając tym samym, iż zlecone prace zostały zrealizowane i rozliczone prawidłowo. O proceder fikcyjnego powierzania robót Prokuratura Apelacyjna oskarża podwykonawców i osoby z nimi współpracujące, jednakże w żadnym wypadku nie może to być wiązane z działalnością naszej firmy.
Wysnuwanie wniosków o uwikłanie G&M Sp. z 0.0. z siedzibą w Jabłowie w działalność zorganizowanej grupy przestępczej, co sugeruje komunikat podpisany przez rzecznika Prokuratury, a w ślad za nim część artykułów prasowych, materiałów w serwisach radiowych i telewizyjnych, jest wyłącznie insynuacją. G&M Sp. z 0.0. nie uczestniczyła nigdy w żadnych nielegalnych mechanizmach o charakterze przestępczym: wystawianiu nierzetelnych faktur VAT, uszczupianiu należności podatkowych oraz praniu brudnych pieniędzy. Rozpowszechnianie takich nieprawdziwych informacji, godzi w dobre imię Spółki, i jest oczywistym oraz zamierzonym działaniem na jej szkodę.


W związku z tymi informacjami medialnymi zarząd G&M Sp. z 0.0. z siedzibą w Jabłowie uznaje za konieczne poinformować, iż w razie dalszego rozpowszechniania godzących w dobre imię Spółki insynuacji - podejmie w stosunku do mediów i osób rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat Spółki przewidziane prawem działania. G&M Sp. z 0.0. nie wyklucza również podjęcia kroków prawnych przeciwko osobom i instytucjom publicznym odpowiedzialnym za przekazywanie środkom masowego przekazu nieprawdziwych i zmanipulowanych informacji o prowadzonych przez siebie postępowaniach.


Naszym obowiązkiem jest bronić dobrego imienia Spółki. Wierzymy, iż wszyscy nasi byli i obecni partnerzy handlowi, oprą się raczej na obiektywnej ocenie dotychczasowej współpracy i osiągniętych wspólnie sukcesach, a nie na nagonce medialnej opartej na kłamstwie.


Jednocześnie Zarząd G&M Sp. z 0.0. z siedzibą w Jabłowie informuje, że w dniu dzisiejszym, poprzez swoich pełnomocników prawnych, wystąpił do Prokuratora Apelacyjnego w Gdańsku o sprostowanie komunikatu prasowego będącego przedmiotem niniejszego oświadczenia.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież