Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sylwester w pomorskim bez zabitych na drogach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 stycznia 2014 09:57

Tegoroczny Sylwester, mimo że nie obył się bez wypadków na pomorskich drogach, na szczęście nie przyniósł żadnych zabitych w kraksach samochodowych. Na 172 wypadki w całej Polsce 20 miało miejsce w województwie pomorskim.Sylwester nie dla wszystkich jest czasem do witania Nowego Roku przy butelce alkoholu. Policjanci w całej Polsce w ostatni dzień 2013 i pierwszy 2014 bez chwili wytchnienia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Mimo wciąż prowadzonych licznych akcji społecznych, część ludzi decyduje się na jazdę za kółkiem pod wpływem alkoholu. Coraz ostrzejsze kary i coraz więcej policji na drogach przynosi jednak efekty – w tym roku Sylwester w województwie pomorskim nie przyniósł żadnych zabitych.


Jak podała mł. asp. Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego KWP, w 20 wypadkach na terenie województwa pomorskiego rannych zostało 28 osób w dniach od 31 grudnia do 1 stycznia. W całej Polsce doszło do 172 wypadków w których ucierpiało 215 osób. 22 z nich nie przeżyło tegorocznego Sylwestra. W pomorskim pod wpływem alkoholu za kółko wsiadło 42 kierowców, a w całej Polsce – aż 568!

Dziś prawo karne pozwala na konfiskatę samochodów nietrzeźwych kierowców, tymczasowy areszt, upublicznianie zdjęć. Sama jazda po pijanemu może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy na drodze, jak podaje art. 174, to już do 12 lat pozbawienia wolności.

Mimo zaostrzenia kar, w tym roku w pomorskim doszło do ponad dwa razy więcej wypadków niż rok temu. W 9 kolizjach ucierpiało 14 osób. Zatrzymano 32 nietrzeźwych kierowców. Patrząc na statystyki z całej Polski – 169 wypadków, 225 poszkodowanych i aż 17 ofiar śmiertelnych, a do tego ponad 600 pijanych kierowców w ubiegłorocznego Sylwestra pomorskie wypadło całkiem dobrze.

Zwiększona ilość wypadków w statystykach może wiązać się nie z coraz większą liczbą osób kierujących po pijanemu, lecz większą ilością patroli policyjnych na drogach. Na kilka dni przed Nowym Rokiem doszło do spotkania ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, którzy zadecydowali o zwiększeniu kontroli na polskich drogach. Będzie więcej funkcjonariuszy w komórkach ruchu drogowego na terenie kraju – potwierdził Paweł Majcher, rzecznik prasowy MSW.

Alicja Kołbuc


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież