Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Sylwester w pomorskim bez zabitych na drogach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 stycznia 2014 09:57

Tegoroczny Sylwester, mimo że nie obył się bez wypadków na pomorskich drogach, na szczęście nie przyniósł żadnych zabitych w kraksach samochodowych. Na 172 wypadki w całej Polsce 20 miało miejsce w województwie pomorskim.Sylwester nie dla wszystkich jest czasem do witania Nowego Roku przy butelce alkoholu. Policjanci w całej Polsce w ostatni dzień 2013 i pierwszy 2014 bez chwili wytchnienia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Mimo wciąż prowadzonych licznych akcji społecznych, część ludzi decyduje się na jazdę za kółkiem pod wpływem alkoholu. Coraz ostrzejsze kary i coraz więcej policji na drogach przynosi jednak efekty – w tym roku Sylwester w województwie pomorskim nie przyniósł żadnych zabitych.


Jak podała mł. asp. Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego KWP, w 20 wypadkach na terenie województwa pomorskiego rannych zostało 28 osób w dniach od 31 grudnia do 1 stycznia. W całej Polsce doszło do 172 wypadków w których ucierpiało 215 osób. 22 z nich nie przeżyło tegorocznego Sylwestra. W pomorskim pod wpływem alkoholu za kółko wsiadło 42 kierowców, a w całej Polsce – aż 568!

Dziś prawo karne pozwala na konfiskatę samochodów nietrzeźwych kierowców, tymczasowy areszt, upublicznianie zdjęć. Sama jazda po pijanemu może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy na drodze, jak podaje art. 174, to już do 12 lat pozbawienia wolności.

Mimo zaostrzenia kar, w tym roku w pomorskim doszło do ponad dwa razy więcej wypadków niż rok temu. W 9 kolizjach ucierpiało 14 osób. Zatrzymano 32 nietrzeźwych kierowców. Patrząc na statystyki z całej Polski – 169 wypadków, 225 poszkodowanych i aż 17 ofiar śmiertelnych, a do tego ponad 600 pijanych kierowców w ubiegłorocznego Sylwestra pomorskie wypadło całkiem dobrze.

Zwiększona ilość wypadków w statystykach może wiązać się nie z coraz większą liczbą osób kierujących po pijanemu, lecz większą ilością patroli policyjnych na drogach. Na kilka dni przed Nowym Rokiem doszło do spotkania ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, którzy zadecydowali o zwiększeniu kontroli na polskich drogach. Będzie więcej funkcjonariuszy w komórkach ruchu drogowego na terenie kraju – potwierdził Paweł Majcher, rzecznik prasowy MSW.

Alicja Kołbuc


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież