Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i...
Reklama
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
czwartek, 28 września 2023 12:00
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
Krzysztof Kasprzak dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Za wykonaną pracę należy się zapłata – pracownicy szpitala w Kościerzynie przed urzędem marszałkowskim

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 13:47

Pracownicy szpitala w Kościerzynie płacą za błędy dyrekcji i brak nadzoru nad placówką ze strony urzędu marszałkowskiego. Pensje za marzec otrzymają w dwóch turach. Obowiązki dyrektora pełni Zbigniew Krzywosiński, wicedyrektor Departamentu Zdrowia UMWP, tego samego, który bezpośrednio sprawuje nadzór właścicielski nad szpitalem. Krzywosiński bada stan szpitala, czyli m.in. efekty nadzoru i próbuje łatać dziury. 


W poniedziałek stu pracowników Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie walczyło o swoje prawa przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Pracownicy nie zgadzają się ze zwłoką w wypłacie wynagrodzeń i domagają się gwarancji, że wypłatę otrzymają. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję, że na konta pracowników wpłynie jedynie 70 proc, należnej za marzec pensji. 
- Chcemy naszych wynagrodzeń - skandowali przed Urzędem Marszałkowskim. 


Grupa pracowników Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie domagała się też programu, który pozwoli uratować zadłużony na 96 mln zł szpital.
- Czy pracownicy nie wykonali swojej pracy, a może wykonywali ją na raty? Dlaczego pracownicy mają ponosić odpowiedzialność za błędy w zarządzaniu szpitalem – dopytuje w rozmowie z nami Krzysztof Dośla przewodniczący ZRG NSZZ „S”. Związkowcy złożyli w piątek wizytę wicemarszałek Hannie Zych-Cisoń, domagając się gwarancji na piśmie, że pracownicy otrzymają należne pensje. 


Obecnie placówka boryka się z problemami związanymi z obsługą komercyjnych kredytów zaciąganych w przeszłości na jej funkcjonowanie. Kontrakt z NFZ na 2013 rok jest mniejszy niż dług szpitala.


Delegacja pracowników szpitala, którego organem założycielskim jest samorząd województwa, chciała uzyskać od przedstawicieli samorządu gwarancję, że wynagrodzenia zostaną wypłacone.


Pracownicy szpitala w Kościerzynie otrzymali tuż przed Świętami Wielkanocnymi informację o obniżeniu pensji. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać. Pracownicy nie chcą płacić za błędy Urzędu Marszałkowskiego i dyrekcji szpitala.  Po spotkaniu z przedstawicielami protestujących Zych-Cisoń zadeklarowała, że kwietniowe pensje zostaną wypłacone.


- Traktujemy taką formę wypłacenia pensji jako incydentalną - powiedziała pomorska wicemarszałek, która o swoją pensję póki co się nie martwi.
Urząd Marszałkowski zmierza  do przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego. Po takiej operacji, na którą w lutym zgodził się Sejmik, pozostanie bagatela - 50 mln zł długu,  obciążającego nową spółkę.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież