Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 marca 2023 18:05

Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej zarządu.


Do zarządu Gdańskich Wodociągów, które przejęły udziały francuskie w Saur Neptun Gdańsk, weszła rzeczniczka spółki SNG a następnie Gdańskich Wodociągów Magdalena Rusakiewicz, mająca też za sobą lata pracy w jednej z wybrzeżowych gazet oraz Dariusz Słodkowski, były gdański radny, do niedawna zastępca dyrektora Międzynarodowych Targów Gdańskich. Prezesem GW jest nadal Jacek Kieloch, zawodowo związany z SNG od połowy lat 90, a następnie od tego roku - z GW SA.


Kobieta w zarządzie firmy zaopatrującej gdańszczan w wodę to nie nowość, ma swoją tradycję. Ciesząca się zaufaniem Marka Bonisławskiego, dyrektora Biura Prezydenta Miasta Gdańska Magdalena Rusakiewicz w zawiadywaniu gdańską wodą i odprowadzaniem ścieków jest następczynią Magdaleny Markiewicz, która z ramienia Saur International, dwa lata zasiadła na fotelu wiceprezesa Zarządu SNG (po odwołaniu Guy’a Fournier’a). Markiewicz to doświadczona bizneswoman, ekonomistka po SGH, realizująca inwestycje, w SAUR odpowiedzialna za rozwój usług dla samorządów i przemysłu w Polsce, na Bałkanach i na Cyprze. Magdalena Rusakiewicz, odpowiedzialna za promocję i komunikację w SNG, a następnie w Gdańskich Wodociągach też może się pochwalić studiami podyplomowymi na SGH (Public Relations i Strategiczne Komunikowanie w Firmach). Wodę zna dobrze – startowała w Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategoriach Masters, ostatnio w Poznaniu w 2022 r.

alt


Spore są wyzwania przed spółką komunalną. Sięgnięto, obok doświadczenia rzeczniczki SNG, po doświadczenie Dariusza Słodkowskiego, który przez dwa lata był zastępcą dyrektora ds. operacyjnych w Międzynarodowych Targach Gdańskich, odpowiedzialnym za przygotowanie szpitala tymczasowego w czasie pandemii COVID-19, wcześniej pracował w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, w zespole wdrażającym tzw. uchwałę krajobrazową. W latach 2010-2014 był radnym RMG z ramienia PO.


Miasto Gdańsk przejęło cały majątek SAUR Neptun Gdańsk. W spółce Gdańskie Wodociągi zaopatrującej gdańszczan w wodę i odprowadzającej ścieki Rada Nadzorcza liczy siedem osób. Koszty jej funkcjonowania sięgają miliona złotych rocznie. Trzyosobowy zarząd to kolejny milion złotych.


Tymczasem na tle płacowym i pogarszających się relacji personalnych wrze wśród pracowników Gdańskich Wodociągów. Zanosi się nawet na spór zbiorowy w spółce.
– Związkowcy się zderzają z deklaracjami rozwoju i z niemożnością podniesienia ich pensji. Argumentem ze strony władz spółki jest, że Wody Polskie nie godzą się na podniesienie ceny wody. Czyżby nie było innej możliwości godziwej zapłaty za specjalistyczną pracę dla Miasta, jak oczekiwanie na ruch Państwowego Gospodarstwa Wodnego? Powołano kolejnych członków zarządu komunalnej spółki z uposażeniem godnym podziwu. A pracownikom ciśnienie rośnie, bo nie wiedzą co dalej będzie. W Gdyni, w PEWiK, udało się wynegocjować porozumienie o wzroście wynagrodzeń. W Gdańsku dla kręgu przyjaciół są stanowiska i pieniądze, pracownikom się mówi, że Miasta nie stać na podwyżkę. Ufajmy, że chodząc na basen, można poznać problemy pracujących na rzecz wypełnienia go wodą, na tyle by im zaradzić – komentuje Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ „Solidarność” i zwracając uwagę na problemy pracowników całej branży komunalnych usług środowiskowych, w tym wodno-kanalizacyjnych.


List związkowców w sprawie sytuacji w państwowych „Wodach Polskich” i w komunalnych „Gdańskich Wodociągach” został przekazany do sprawującego nadzór nad „Wodami Polskimi” ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. PGW „Wody Polskie” na razie zachowuje się z rezerwę i milczy.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież