Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 marca 2023 18:05

Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej zarządu.


Do zarządu Gdańskich Wodociągów, które przejęły udziały francuskie w Saur Neptun Gdańsk, weszła rzeczniczka spółki SNG a następnie Gdańskich Wodociągów Magdalena Rusakiewicz, mająca też za sobą lata pracy w jednej z wybrzeżowych gazet oraz Dariusz Słodkowski, były gdański radny, do niedawna zastępca dyrektora Międzynarodowych Targów Gdańskich. Prezesem GW jest nadal Jacek Kieloch, zawodowo związany z SNG od połowy lat 90, a następnie od tego roku - z GW SA.


Kobieta w zarządzie firmy zaopatrującej gdańszczan w wodę to nie nowość, ma swoją tradycję. Ciesząca się zaufaniem Marka Bonisławskiego, dyrektora Biura Prezydenta Miasta Gdańska Magdalena Rusakiewicz w zawiadywaniu gdańską wodą i odprowadzaniem ścieków jest następczynią Magdaleny Markiewicz, która z ramienia Saur International, dwa lata zasiadła na fotelu wiceprezesa Zarządu SNG (po odwołaniu Guy’a Fournier’a). Markiewicz to doświadczona bizneswoman, ekonomistka po SGH, realizująca inwestycje, w SAUR odpowiedzialna za rozwój usług dla samorządów i przemysłu w Polsce, na Bałkanach i na Cyprze. Magdalena Rusakiewicz, odpowiedzialna za promocję i komunikację w SNG, a następnie w Gdańskich Wodociągach też może się pochwalić studiami podyplomowymi na SGH (Public Relations i Strategiczne Komunikowanie w Firmach). Wodę zna dobrze – startowała w Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategoriach Masters, ostatnio w Poznaniu w 2022 r.

alt


Spore są wyzwania przed spółką komunalną. Sięgnięto, obok doświadczenia rzeczniczki SNG, po doświadczenie Dariusza Słodkowskiego, który przez dwa lata był zastępcą dyrektora ds. operacyjnych w Międzynarodowych Targach Gdańskich, odpowiedzialnym za przygotowanie szpitala tymczasowego w czasie pandemii COVID-19, wcześniej pracował w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, w zespole wdrażającym tzw. uchwałę krajobrazową. W latach 2010-2014 był radnym RMG z ramienia PO.


Miasto Gdańsk przejęło cały majątek SAUR Neptun Gdańsk. W spółce Gdańskie Wodociągi zaopatrującej gdańszczan w wodę i odprowadzającej ścieki Rada Nadzorcza liczy siedem osób. Koszty jej funkcjonowania sięgają miliona złotych rocznie. Trzyosobowy zarząd to kolejny milion złotych.


Tymczasem na tle płacowym i pogarszających się relacji personalnych wrze wśród pracowników Gdańskich Wodociągów. Zanosi się nawet na spór zbiorowy w spółce.
– Związkowcy się zderzają z deklaracjami rozwoju i z niemożnością podniesienia ich pensji. Argumentem ze strony władz spółki jest, że Wody Polskie nie godzą się na podniesienie ceny wody. Czyżby nie było innej możliwości godziwej zapłaty za specjalistyczną pracę dla Miasta, jak oczekiwanie na ruch Państwowego Gospodarstwa Wodnego? Powołano kolejnych członków zarządu komunalnej spółki z uposażeniem godnym podziwu. A pracownikom ciśnienie rośnie, bo nie wiedzą co dalej będzie. W Gdyni, w PEWiK, udało się wynegocjować porozumienie o wzroście wynagrodzeń. W Gdańsku dla kręgu przyjaciół są stanowiska i pieniądze, pracownikom się mówi, że Miasta nie stać na podwyżkę. Ufajmy, że chodząc na basen, można poznać problemy pracujących na rzecz wypełnienia go wodą, na tyle by im zaradzić – komentuje Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ „Solidarność” i zwracając uwagę na problemy pracowników całej branży komunalnych usług środowiskowych, w tym wodno-kanalizacyjnych.


List związkowców w sprawie sytuacji w państwowych „Wodach Polskich” i w komunalnych „Gdańskich Wodociągach” został przekazany do sprawującego nadzór nad „Wodami Polskimi” ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. PGW „Wody Polskie” na razie zachowuje się z rezerwę i milczy.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież