Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 marca 2023 18:05

Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej zarządu.


Do zarządu Gdańskich Wodociągów, które przejęły udziały francuskie w Saur Neptun Gdańsk, weszła rzeczniczka spółki SNG a następnie Gdańskich Wodociągów Magdalena Rusakiewicz, mająca też za sobą lata pracy w jednej z wybrzeżowych gazet oraz Dariusz Słodkowski, były gdański radny, do niedawna zastępca dyrektora Międzynarodowych Targów Gdańskich. Prezesem GW jest nadal Jacek Kieloch, zawodowo związany z SNG od połowy lat 90, a następnie od tego roku - z GW SA.


Kobieta w zarządzie firmy zaopatrującej gdańszczan w wodę to nie nowość, ma swoją tradycję. Ciesząca się zaufaniem Marka Bonisławskiego, dyrektora Biura Prezydenta Miasta Gdańska Magdalena Rusakiewicz w zawiadywaniu gdańską wodą i odprowadzaniem ścieków jest następczynią Magdaleny Markiewicz, która z ramienia Saur International, dwa lata zasiadła na fotelu wiceprezesa Zarządu SNG (po odwołaniu Guy’a Fournier’a). Markiewicz to doświadczona bizneswoman, ekonomistka po SGH, realizująca inwestycje, w SAUR odpowiedzialna za rozwój usług dla samorządów i przemysłu w Polsce, na Bałkanach i na Cyprze. Magdalena Rusakiewicz, odpowiedzialna za promocję i komunikację w SNG, a następnie w Gdańskich Wodociągach też może się pochwalić studiami podyplomowymi na SGH (Public Relations i Strategiczne Komunikowanie w Firmach). Wodę zna dobrze – startowała w Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategoriach Masters, ostatnio w Poznaniu w 2022 r.

alt


Spore są wyzwania przed spółką komunalną. Sięgnięto, obok doświadczenia rzeczniczki SNG, po doświadczenie Dariusza Słodkowskiego, który przez dwa lata był zastępcą dyrektora ds. operacyjnych w Międzynarodowych Targach Gdańskich, odpowiedzialnym za przygotowanie szpitala tymczasowego w czasie pandemii COVID-19, wcześniej pracował w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, w zespole wdrażającym tzw. uchwałę krajobrazową. W latach 2010-2014 był radnym RMG z ramienia PO.


Miasto Gdańsk przejęło cały majątek SAUR Neptun Gdańsk. W spółce Gdańskie Wodociągi zaopatrującej gdańszczan w wodę i odprowadzającej ścieki Rada Nadzorcza liczy siedem osób. Koszty jej funkcjonowania sięgają miliona złotych rocznie. Trzyosobowy zarząd to kolejny milion złotych.


Tymczasem na tle płacowym i pogarszających się relacji personalnych wrze wśród pracowników Gdańskich Wodociągów. Zanosi się nawet na spór zbiorowy w spółce.
– Związkowcy się zderzają z deklaracjami rozwoju i z niemożnością podniesienia ich pensji. Argumentem ze strony władz spółki jest, że Wody Polskie nie godzą się na podniesienie ceny wody. Czyżby nie było innej możliwości godziwej zapłaty za specjalistyczną pracę dla Miasta, jak oczekiwanie na ruch Państwowego Gospodarstwa Wodnego? Powołano kolejnych członków zarządu komunalnej spółki z uposażeniem godnym podziwu. A pracownikom ciśnienie rośnie, bo nie wiedzą co dalej będzie. W Gdyni, w PEWiK, udało się wynegocjować porozumienie o wzroście wynagrodzeń. W Gdańsku dla kręgu przyjaciół są stanowiska i pieniądze, pracownikom się mówi, że Miasta nie stać na podwyżkę. Ufajmy, że chodząc na basen, można poznać problemy pracujących na rzecz wypełnienia go wodą, na tyle by im zaradzić – komentuje Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ „Solidarność” i zwracając uwagę na problemy pracowników całej branży komunalnych usług środowiskowych, w tym wodno-kanalizacyjnych.


List związkowców w sprawie sytuacji w państwowych „Wodach Polskich” i w komunalnych „Gdańskich Wodociągach” został przekazany do sprawującego nadzór nad „Wodami Polskimi” ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. PGW „Wody Polskie” na razie zachowuje się z rezerwę i milczy.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież