Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wojewoda powołał członków Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 30 grudnia 2011 09:10

altWojewoda Pomorski Ryszard Stachurski, w czwartek 29 grudnia 2011 r. powołał 14 z 16 członków Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. Po jednym przedstawicielu delegowali bowiem Minister Zdrowia oraz Rzecznik Praw Pacjenta. Akty powołania wręczył wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak.W inauguracyjnym posiedzeniu udział wzięło 12 członków Komisji, którzy jednogłośnie - w tajnym głosowaniu - na przewodniczącego wybrali Jerzego Glanca, Dziekana Pomorskiej Okręgowej Rady Adwokackiej.


Komisja zacznie działać z dniem 1 stycznia 2012 roku. Członkowie zespołu zostali wyłonieni przez Wojewodę Pomorskiego spośród kandydatów zgłaszanych przez samorządy zawodowe lekarzy i radców prawnych oraz organizacje społeczne działające na rzecz praw pacjenta.


Największą zaletą Komisji ma być krótki czas, w jakim zapadały będą orzeczenia. Zespół będzie miał cztery miesiące na rozpatrzenie sprawy. Orzeczenie, wraz z uzasadnieniem, otrzymają: osoby składające wniosek, kierownik podmiotu leczniczego oraz ubezpieczyciel szpitala lub innej placówki medycznej, w której popełniono błąd medyczny.


Jak informuje Roman Nowak, Rzecznik Prasowy Wojewody Pomorskiego, złożenie wniosku o ustalenie zdarzenia medycznego podlega opłacie w wysokości 200 złotych.


Wnioski składa się do Wojewody Pomorskiego. Wniosek należy złożyć w terminie jednego roku od dnia, w którym wnioskodawca dowiedział się o zakażeniu, uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia. Termin ten nie może być jednak dłuższy niż trzy lata od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie, którego efektem były wspomniane powyżej komplikacje.


Wojewódzka Komisja do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych składa się w połowie z osób o wyższym wykształceniu medycznym i w połowie z osób o wyższym wykształceniu prawniczym. Zespół orzekał będzie w czterech, czteroosobowych grupach. Kadencja Komisji trwa 6 lat.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież