Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pojazdy ratownicze przekazano pomorskim strażakom

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 30 grudnia 2011 09:12

altPrzekazanie drugiej partii pojazdów ratowniczych dla Straży Pożarnych województwa pomorskiego odbyło się 29 grudnia w siedzibie Wojewódzkiej Straży Pożarnej przy ul. Sosnowej 2 w Gdańsku Wrzeszczu. Pierwszą turę sprzętu przekazano we wrześniu br. na uroczystości w Słupsku.Pojazdy, które zostały zakupione w 2011 roku przez Państwową Straż Pożarną i Ochotniczą Straż Pożarną, pochodzą ze środków finansowych: Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, budżetu państwa, firm ubezpieczeniowych, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszy samorządowych. Dzięki tym funduszom, obie straże województwa pomorskiego - państwowa i ochotnicza, wzbogaciły się w 2011 roku o 38 pojazdów ratowniczych wraz z wyposażeniem, za ogólną kwotę 28,5 mln zł.


altPoświęcenia nowych pojazdów ratowniczych dokonał jego ekscelencja ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski, który wyraził swoje ogromne wrażenie, widząc tak dużą ilość nowego sprzętu przekazanego strażakom, którzy z narażeniem własnego życia – jak zaznaczył - ratują mienie społeczne i prywatne.


altByły wojewoda pomorski, obecnie senator RP Roman Zaborowski (na zdjęciu pierwszy z lewej), podziękował strażakom za 4-letni okres skutecznej służby i wielką odpowiedzialność za powierzony sprzęt. Przekazanie 38 pojazdów o wartości 28,5 mln zł, to efekt wspólnego myślenia o naszym bezpieczeństwie.


altPoseł do Europarlamentu Jan Kozłowski uznał, że jest to sprzęt z przeznaczeniem głównie dla mieszkańców województwa pomorskiego. Zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa. - Cieszę się, że zmieniają się wojewodowie i marszałkowie, a ten sam Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w osobie st. bryg. Andrzeja Rószkowskiego trwa na posterunku, co daje dobre efekty. Życzę, aby 2012 rok był dla wszystkich bezpieczny.


altNiedawno powołany na wojewodę pomorskiego Ryszard Stachurski z zadowoleniem odniósł się do słów komendanta straży, który zapewnił, że nowe usprzętowienie pozwala optymistycznie patrzeć na przygotowania do bezpiecznego przeprowadzenia już w czerwcu 2012 roku piłkarskich mistrzostw Europy.


altNa koniec oficjalnych uroczystości Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Rószkowski powiedział, iż obecnie za około 6,5 mln zł zakończono budowę Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku jako Zintegrowanego Systemu Powiadamiania Ratunkowego województwa pomorskiego. Środki również pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i środków budżetu państwa. W nowo wybudowanym Centrum przy Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku, siedzibę będzie miało Miejskie Stanowisko Kierowania PSP oraz Wojewódzkie Stanowisko Pogotowia Ratunkowego.


altPo części oficjalnej odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego jego uczestniczy, łamiąc się opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia noworoczne. Na zdjęciu powyżej radny sejmiku, członek Stowarzyszenia Nasz Gdańsk, Marian Szajna składa życzenia noworoczne Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Andrzejowi Rószkowskiemu.


alt


W spotkaniu oprócz strażaków uczestniczyli starostowie, burmistrzowie i wójtowie miast woj. pomorskiego, a także m.in. Danuta Grodzicka-Kozak, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, nadinspektor Krzysztof Gajewski, Komendant Wojewódzki Policji, kontradmirał Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, płk Jarosław Kardaś, Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Gdańsku. 

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież