Duża strata ECS - suta pensja szefa » Europejskie Centrum Solidarności, w którego radzie zasiada prezydent Gdańska, odnotowało w 2021 roku... Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Twój Ruch na przedpolu SLD

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 lutego 2014 19:36

altPo tym jak Twojemu Ruchowi udało się pozyskać na listy wyborcze do Europarlamentu Dorotę Gardias, byłą członkinię SDPL i byłą przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, kandydatkę SLD w wyborach z 2011 r. jego politycy myślą o szerokiej liście wyborczej. Tym razem już na wybory samorządowe.


Politycy Twojego Ruchu nie mówią o osłabianiu list konkurencji. Nie twierdzą, że chcą przyciągnąć do swojej formacji polityków z innych ugrupowań. Ubierają swój polityczny projekt w formułę szerokiej lewicowej reprezentacji. Jednak nie rozmawiają ze statutowymi władzami tych ugrupowań.
- Wtedy będziemy skuteczni, jeśli pójdziemy razem do wyborów. Chcemy wytworzyć efekt synergii. Przecież nie będziemy adresowali swojej oferty do PiS, czy liberałów z PO – mówi gdański poseł Piotr Bauć z Twojego Ruchu.


Dla posła Baucia nie bez znaczenia jest koszt kampanii.
- Nie  warto wydawać złotówki na kampanię, skoro idąc z różnych list nie zdobędziemy mandatów – dodaje Bauć i przyznaje, że już wstępnie rozmawiał z niektórymi działaczami lewicy. Jak się dowiadujemy w jednym z takich  spotkań uczestniczyli aktywiści SDPL, dzisiaj szczątkowej partii, wyłonionej swego czasu po rozłamie w SLD, Jolanta Banach, Przemysław Kmieciak i Jędrzej Włodarczyk.


Poseł Twojego Ruchu przyznaje, że „wysłał sygnały” do różnych środowisk. Nie chce jednak zdradzić szczegółów.
- Wysłaliśmy sygnały choćby do środowiska pani Jolanty Banach, spotykałem się z Małgorzatą Ostrowską, osobą znającą realia na Żuławach i Powiślu oraz stowarzyszeniami społecznymi – opisuje to „sondowanie” Bauć.


Jakim kluczem będzie się kierował Twój Ruch przy układaniu list kandydatów w wyborach samorządowych?
- Oczywiście zadbamy o parytety, o obecność na naszych listach wielu aktywnych kobiet – mówi Bauć i zastrzega, że jego formacja nie będzie wchodziła w rolę wyborczego hegemona na lewicy. Dodaje, że ma przy tym poparcie kierownictwa partii Janusza Palikota. Zdaniem posła Baucia konkurencja na forum krajowym nie musi oznaczać braku współpracy w regionach przy wyborach samorządowych.


- Nie chcemy budować tylko własnej wyborczej szansy. Nie będziemy zamykać się na ludzi o światopoglądzie religijnym o ile podzielają nasze racje. Chcemy formuły obywatelskiej. Oczywiście nie nowej platformy. W naszej propozycji obywatelskość traktuję jako termin techniczny na jej opisanie – dodaje Bauć, choć podania szczegółów rozmów politycznych unika.


- Wstępnie rozmawiamy, by zapowiedzieć możliwość tworzenia wspólnego frontu ludzi wrażliwych społecznie. Po prostu to może zadziałać i otrzymamy od wyborców bonus – twierdzi Bauć i przyznaje, że już na etapie tworzenia Ruchu Palikota przyjmowano ludzi z innych ugrupowań politycznych. 
ASG 


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #6 Dominik 2014-02-08 09:55
Zwyczajnie Gen zdrajcy uaktywnia sie kazdego u SDPLowca przed wyborami....to juz było i SLD drugi raz nabrać sie nie da!
Cytować
 
 
-2 #5 asystent rozkoszy 2014-02-07 13:03
Małostkowy Marek F. tańczy. Dobrze, że nie tańczą Ci, którzy pomagali Bibliotekę Wojewódzką z El-Gazem Leksztonia kojarzyć. Ale zdaje się właśnie dobrotliwy marszałek pomorski oddłużył placówkę po tych kojarzeniach. Inaczej zdziwionych mogłoby być znacznie więcej. Chroń nas Panie Boże Miłosierny przed nadmierną liczbą zdziwień.
Cytować
 
 
0 #4 kibol 2014-02-07 12:13
brawo portal pisać o intrygach żeby było wiadomo kto z kim i po co jak nie po kaskę i wpływy a komuszki wyposzczone
Cytować
 
 
+2 #3 zdziwiona 2014-02-07 08:19
Zawistny małostkowy Marek F. tańczy za to z sądem karnym. Z sukcesami.
Cytować
 
 
-5 #2 asystent rozkoszy 2014-02-07 07:23
Pani Jola tańczyła z Leszkiem, potem z Markiem, teraz tańczy z Pawłem, a zerka na Piotrka. Och te kobiety. Nie tylko feminizm, gender, ale i poliamoria
Co na te bezeceństwa bepe Głódź? Zdecydował już kto w SLD będzie na listach?
Cytować
 
 
+4 #1 Danusia 2014-02-06 20:48
Pani Jolu ostroznie bo atwopoamie pani sobie nożki tanczac na wszystkich parkietach inna sprawa zeSLD drzemie
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież