Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Trzeźwy Poranek": zatarzymano kierowcę z 2,6 promila

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 07 lutego 2014 16:26

altGdańscy policjanci przeprowadzili w piątek akcję „Trzeźwy Poranek”. Na 3 tysiące skontrolowanych kierowców, urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości zaalarmowało w siedmiu przypadkach. Najbardziej „odważny” kierowca miała 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.Już od 5 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku, wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatów i oddziałów prewencji, rozpoczęli działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W miarę możliwości kontrolowani byli wszyscy poruszający się po drogach wyjazdowych ze Stogów i Przeróbki, a ich liczba wyniosła ponad 3 tys.

Aparat pomiarowy w siedmiu przypadkach ujawnił zawartość alkoholu - od 0,22 do 2,6 promila w wydychanym powietrzu. W konsekwencji czterech mężczyzn odpowie za wykroczenie, a pozostali zostaną ukarani zgodnie z obowiązującym Kodeksem Karnym.

Nietrzeźwymi kierowcami byli mężczyźni w wieku 39-64 lat, pochodzący z województwa pomorskiego.

W jednym przypadku w samochodzie znajdowali się trzej pasażerowie posiadający uprawnienia do prowadzenia samochodu oraz co najważniejsze - trzeźwi. Brawurą wykazał się mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego, który mimo możliwości bezpiecznego dotarcia na miejsce, wolał sam zasiąść za kierownicą.

Funkcjonariusze nie zezwolili na dalsze przemieszczanie się zatrzymanych mężczyzn. Przekażą również odpowiednie informacje do sądu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna (przestępstwo) lub kara aresztu, grzywna (wykroczenie).

Zgodnie z polskim prawem karnym, zawartość alkoholu we krwi przekraczająca 0,5 promila klasyfikuje czyn jako przestępstwo.

Żaneta Stasiowska


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież