Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk przekazał sprzęt medyczny do chirurgii onkologicznej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 lutego 2014 18:13

Katedra i Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku 4 stycznia otrzymała sprzęt do stosowania podczas operacyjnych zabiegów w chirurgii onkologicznej o wartości 135 000 złotych. Zestaw pompy termicznej Belmont FMS 2000 przekazał prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.Od 2001 roku władze Gdańska przekazały gdańskim szpitalom i przychodniom zdrowia sprzęt medyczny w ramach 27 dużych zakupów medycznych obejmujących nieraz kilka urządzeń. Łączna wartość zakupionego sprzętu to 2 621 839 złotych.


Przekazywanie osprzętu medycznego wynika z założeń polityki społecznej Gdańska w zakresie ochrony zdrowia. Z inicjatywy prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, wydatki inwestycyjne obejmują od roku 2001 doposażenie publicznych zakładów opieki zdrowotnej w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Pompa do usuwania nowotworów
Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej UCK w Gdańsku otrzymała pompę termiczną Belmont FMS 2000 (zestaw) do zabiegów dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej. W chirurgii onkologicznej jednoczesna chemioterapia dootrzewnowa w podwyższonej temperaturze (w warunkach hipertermii) stosowana podczas zabiegów operacyjnych jest metodą pozwalającą na uzyskanie dobrych i bardzo dobrych wyników leczenia przerzutów nowotworowych do otrzewnej.


W imieniu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego sprzęt odebrał kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej UCK w Gdańsku – doktor Dariusz Wydra, który powiedział, że Belmont FMS 2000 może pomóc nawet do 100 pacjentkom rocznie.

Gdańsk znalazł sposób
Tym sposobem jest wspomaganie placówek medycznych poprzez przekazywanie zakupionego sprzętu medycznego na zasadzie umów użyczenia. Placówki nie ponoszą więc kosztów jego zakupu, poziom usług medycznych wzrasta, a sprzęt pozostaje własnością Miasta. Środki finansowe przeznaczone na tę „medyczną inwestycję” pochodzą z rezerwy budżetowej oraz części budżetowych środków przeznaczonych na profilaktykę i promocję zdrowia.


altOd 2001 roku zakupiono m.in.: najnowocześniejszy sprzęt do zabiegów operacyjnych w tym: mikroskop operacyjny, aparat do uszczelniania naczyń, tj. generator elektrochirurgiczny dla Akademii Medycznej w Gdańsku, laser do zabiegów fetoskopowych przekazany Klinice Położnictwa i Chorób Kobiecych SPSK Nr 1 Akademii Medycznej w Gdańsku, zestaw sprzętu laparoskopowego dla potrzeb Oddziału Chirurgii Dziecięcej Pomorskiego Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, a także system monitorowania śródoperacyjnego EMG „Endeavor” dla Oddziału Neurochirurgii tegoż szpitala.


Przekazano także specjalistyczny inkubator dla wcześniaków oraz zestaw do terapii tlenkiem azotu do ratowania dzieci z nadciśnieniem płucnym.  Było to pierwsze tego rodzaju urządzenie w całym województwie pomorskim przekazane w grudniu 2007 roku.


W zasobach  Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Pomorskiego Centrum Traumatologii w grudniu 2008 roku znalazł się echokardiograf z oprzyrządowaniem dla dzieci, który stał się wsparciem wielospecjalistycznego ośrodka dla noworodków z niewydolnością krążeniowo-oddechową. Koszt aparatury to 350 000 zł.


Ponadto przekazano specjalistyczny sprzęt przeznaczony do ratownictwa medycznego (w tym sprzęt przenośny mogący stanowić wyposażenie karetek) obejmujący m.in. respiratory, bronchofiberoskop, aparaty do monitorowania dzieci i dorosłych pacjentów, pulsoksymometr stacjonarno-przenośny, kapnograf, endoskop oraz system aktywnego przeciwdziałania hipotermii z kołdrami powietrznymi dla noworodków, niemowląt i dzieci.
Kolejny sprzęt to motocykl marki HONDA przystosowany do celów ratownictwa medycznego z systemem świetlno-dźwiękowym sygnalizacji pojazdu uprzywilejowanego dla Ratowników Medycznych Motocykla Ratunkowego SPZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku. Wartość motocykla z oprzyrządowaniem to 60 000 zł.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, wcześniej jako Akademia Medyczna w Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny, otrzymał od Gminy Miasta Gdańska od 2001 roku:
- Aparat Microlyzer S.C. do wczesnego wykrywania nietolerancji laktozy u dzieci, 45 983 zł
- Mikroskop operacyjny 179 950 zł
- Aparat do uszczelniania naczyń – generator elektrochirurgiczny 99 996 zł
- Laser do zabiegów feto skopowych 162 307 zł
- Wyposażenie stanowiska do intensywnej terapii noworodków: zestaw do terapii ciekłym azotem i specjalistyczny inkubator dla wcześniaków, 155 000 zł
- System Manometryczny „InSight” - aparatura do oceny i terapii zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego. Zestawu do manometrii górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, 80 000 zł.
- Pompa termiczna Belmont FMS 2000 (zestaw) do zabiegów dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej, 135 000 zł.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież