Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Otwarcie Centrum Rozwoju Osobistego PUP w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 lutego 2014 18:51

Jak zapewnić sobie sukces na rynku pracy? Jak stać się dla pracodawcy kandydatem „na wagę złota”? I wreszcie co zrobić, aby usłyszeć upragnione słowa: zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną? Aby sprostać tym pytaniom, Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku w poniedziałek 3 lutego dokonał uroczystego otwarcia Centrum Rozwoju Osobistego (CRO). Mieści się ono w Domu Technika przy ul. Rajskiej 6 na drugim pietrze, w salach G i F. Jest to pierwsza w kraju tego typu placówka szkolenia i pośrednictwa pracy.Symbolicznego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia Centrum Rozwoju Osobistego dokonali zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski (na poniższym zdjęciu), dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Tadeusz Adamejtis (na zdjęciu po lewej) oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik.


altGłównym zadaniem CRO - nowoczesnego centrum coachingowego jest rozwój kompetencji osobowościowych kandydatów, dzięki którym nie tylko osiągną oni swoje zawodowe cele, ale także z łatwością zaadaptują się do nowych warunków, szybko zmieniającego się rynku pracy.


Zarządzanie talentami, identyfikacja potencjału, zagadnienia autopromocji, to tylko kilka z wielu różnych propozycji warsztatowych, które zespół CRO wraz z różnymi specjalistami przygotował dla klientów gdańskiego Urzędu Pracy.


altW ofercie Centrum są trzytygodniowe treningi umiejętności osobistych (tzw. TUO), jednodniowe warsztaty kreatywnego myślenia, a także trzydniowe warsztaty samopoznania. Do dyspozycji klientów będą również szkolenia z zakresu prawa pracy. W trakcie bezpłatnych porad uczestnicy szkoleń dowiedzą się jak skutecznie egzekwować swoje prawa w relacji pracodawca-pracownik, a także poznają przepisy dotyczące urlopu, wynagrodzenia czy prawidłowych sposobów nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy.


Nie zabraknie także ciekawych spotkań ze specjalistami od kreowania wizerunku w sieci. Eksperci opowiedzą m.in. w jaki sposób wykorzystać portale społecznościowe do budowania swojej marki zawodowej, a także jak wygląda skuteczna rekrutacja w social media.
Aby skorzystać z oferty Centrum wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym lub pośrednikiem pracy gdańskiego Urzędu Pracy, wypełnić specjalną ankietę i zapisać się na zajęcia.


altPo szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Centrum Rozwoju Osobistego Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, jak powiedział nam jego dyrektor Roland Budnik (na powyższym zdjęciu), jak się szacuje zatrudnienie znajdzie ponad 30 proc. osób bezrobotnych. Z usług centrum do końca roku będzie mogło skorzystać ponad 500 osób bezrobotnych. Będą dla nich organizowane mniej więcej trzytygodniowe szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, w ramach których odbędą się również zajęcia praktyczne i testy kompetencji. W szkoleniach tych uczestniczyć będą także pracodawcy oraz tacy specjaliści, jak:  prawnik, psycholog, wizażysta, aktor, filozof i... stomatolog. Do końca roku z tego typu 3-tygodniowych szkoleń skorzysta ponad 300 osób. Natomiast dla ponad 200 osób zostaną zorganizowane trzydniowe warsztaty oraz jednodniowe porady.


Dyrektor PUP Roland Budnik uzasadniał, że osoby o długim okresie pozostawania bez pracy, to jest ponad 12 miesięcy, muszą być na nowo nauczeni egzystowania w społeczeństwie. Podczas szkoleń będą im udzielane konkretne porady odpowiadające na ich podstawowe potrzeby życiowe. Takie, jak na przykład ubrać się schludnie za kilkanaście złotych w lumpeksie, lub pójść na rozmowę kwalifikacyjną i podczas niej odpowiednio się zaprezentować. Będą też spotkania ze stomatologiem, który podpowie w jaki sposób tanio poprawić stan uzębienia i jakie usługi medyczne może sfinansować NFZ. Ponadto będzie prowadził zajęcia zawodowy aktor teatralny, który pokaże na czym polega mowa ciała, czy grymas na twarzy. Z kolei psycholog będzie prowadził zajęcia na temat poczucia własnej wartości osobowościowej, zaś zadaniem filozofa będzie przedstawienie różnych spojrzeń na otaczający nas świat i jego wpływ na nasze osobiste życie.


altDyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Tadeusz Adamejtis powiedział, że utworzenie takiego centrum jest doskonałym pomysłem PUP w Gdańsku. Tym bardziej, że PUP dysponuje konkretnymi ofertami pracy, tylko poszukujący zatrudnienia nie zawsze wiedzą, jak sprostać oczekiwaniom pracodawcy i jak odpowiednio  zaprezentować mu swoje atuty. I tego właśnie bezrobotnych będą uczyć specjaliści w nowo uruchomionym centrum, mającym również do dyspozycji 10 komputerów z dostępem do internetu.


Z usług centrum mogą skorzystać osoby bezrobotne, najczęściej poprzez Internet zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie na podstawie rozmowy z doradcą zawodowym.


Jak powiedział dyr. pomorskiego WUP Tadeusz Adamejtis, w Gdańsku zarejestrowanych jest obecnie niespełna 14 tys. bezrobotnych. Na koniec 2013 roku stopa bezrobocia w mieście wynosiła 6,6 procent, zaś w woj. pomorskim bez pracy było 114 tys. osób i stopa bezrobocia wynosiła 13,3 proc. przy średniej krajowej 13,4 proc..


Jak zapewnił zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski, działalność CRO będzie finansowana głównie z Funduszu Pracy przeznaczonego na szkolenia. Natomiast przygotowanie dwóch pomieszczeń w siedzibie NOT na potrzeby centrum sfinansowano z budżetu Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież