Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Otwarcie Centrum Rozwoju Osobistego PUP w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 lutego 2014 18:51

Jak zapewnić sobie sukces na rynku pracy? Jak stać się dla pracodawcy kandydatem „na wagę złota”? I wreszcie co zrobić, aby usłyszeć upragnione słowa: zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną? Aby sprostać tym pytaniom, Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku w poniedziałek 3 lutego dokonał uroczystego otwarcia Centrum Rozwoju Osobistego (CRO). Mieści się ono w Domu Technika przy ul. Rajskiej 6 na drugim pietrze, w salach G i F. Jest to pierwsza w kraju tego typu placówka szkolenia i pośrednictwa pracy.



Symbolicznego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia Centrum Rozwoju Osobistego dokonali zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski (na poniższym zdjęciu), dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Tadeusz Adamejtis (na zdjęciu po lewej) oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik.


alt



Głównym zadaniem CRO - nowoczesnego centrum coachingowego jest rozwój kompetencji osobowościowych kandydatów, dzięki którym nie tylko osiągną oni swoje zawodowe cele, ale także z łatwością zaadaptują się do nowych warunków, szybko zmieniającego się rynku pracy.


Zarządzanie talentami, identyfikacja potencjału, zagadnienia autopromocji, to tylko kilka z wielu różnych propozycji warsztatowych, które zespół CRO wraz z różnymi specjalistami przygotował dla klientów gdańskiego Urzędu Pracy.


alt



W ofercie Centrum są trzytygodniowe treningi umiejętności osobistych (tzw. TUO), jednodniowe warsztaty kreatywnego myślenia, a także trzydniowe warsztaty samopoznania. Do dyspozycji klientów będą również szkolenia z zakresu prawa pracy. W trakcie bezpłatnych porad uczestnicy szkoleń dowiedzą się jak skutecznie egzekwować swoje prawa w relacji pracodawca-pracownik, a także poznają przepisy dotyczące urlopu, wynagrodzenia czy prawidłowych sposobów nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy.


Nie zabraknie także ciekawych spotkań ze specjalistami od kreowania wizerunku w sieci. Eksperci opowiedzą m.in. w jaki sposób wykorzystać portale społecznościowe do budowania swojej marki zawodowej, a także jak wygląda skuteczna rekrutacja w social media.
Aby skorzystać z oferty Centrum wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym lub pośrednikiem pracy gdańskiego Urzędu Pracy, wypełnić specjalną ankietę i zapisać się na zajęcia.


alt



Po szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Centrum Rozwoju Osobistego Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, jak powiedział nam jego dyrektor Roland Budnik (na powyższym zdjęciu), jak się szacuje zatrudnienie znajdzie ponad 30 proc. osób bezrobotnych. Z usług centrum do końca roku będzie mogło skorzystać ponad 500 osób bezrobotnych. Będą dla nich organizowane mniej więcej trzytygodniowe szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, w ramach których odbędą się również zajęcia praktyczne i testy kompetencji. W szkoleniach tych uczestniczyć będą także pracodawcy oraz tacy specjaliści, jak:  prawnik, psycholog, wizażysta, aktor, filozof i... stomatolog. Do końca roku z tego typu 3-tygodniowych szkoleń skorzysta ponad 300 osób. Natomiast dla ponad 200 osób zostaną zorganizowane trzydniowe warsztaty oraz jednodniowe porady.


Dyrektor PUP Roland Budnik uzasadniał, że osoby o długim okresie pozostawania bez pracy, to jest ponad 12 miesięcy, muszą być na nowo nauczeni egzystowania w społeczeństwie. Podczas szkoleń będą im udzielane konkretne porady odpowiadające na ich podstawowe potrzeby życiowe. Takie, jak na przykład ubrać się schludnie za kilkanaście złotych w lumpeksie, lub pójść na rozmowę kwalifikacyjną i podczas niej odpowiednio się zaprezentować. Będą też spotkania ze stomatologiem, który podpowie w jaki sposób tanio poprawić stan uzębienia i jakie usługi medyczne może sfinansować NFZ. Ponadto będzie prowadził zajęcia zawodowy aktor teatralny, który pokaże na czym polega mowa ciała, czy grymas na twarzy. Z kolei psycholog będzie prowadził zajęcia na temat poczucia własnej wartości osobowościowej, zaś zadaniem filozofa będzie przedstawienie różnych spojrzeń na otaczający nas świat i jego wpływ na nasze osobiste życie.


alt



Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Tadeusz Adamejtis powiedział, że utworzenie takiego centrum jest doskonałym pomysłem PUP w Gdańsku. Tym bardziej, że PUP dysponuje konkretnymi ofertami pracy, tylko poszukujący zatrudnienia nie zawsze wiedzą, jak sprostać oczekiwaniom pracodawcy i jak odpowiednio  zaprezentować mu swoje atuty. I tego właśnie bezrobotnych będą uczyć specjaliści w nowo uruchomionym centrum, mającym również do dyspozycji 10 komputerów z dostępem do internetu.


Z usług centrum mogą skorzystać osoby bezrobotne, najczęściej poprzez Internet zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie na podstawie rozmowy z doradcą zawodowym.


Jak powiedział dyr. pomorskiego WUP Tadeusz Adamejtis, w Gdańsku zarejestrowanych jest obecnie niespełna 14 tys. bezrobotnych. Na koniec 2013 roku stopa bezrobocia w mieście wynosiła 6,6 procent, zaś w woj. pomorskim bez pracy było 114 tys. osób i stopa bezrobocia wynosiła 13,3 proc. przy średniej krajowej 13,4 proc..


Jak zapewnił zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski, działalność CRO będzie finansowana głównie z Funduszu Pracy przeznaczonego na szkolenia. Natomiast przygotowanie dwóch pomieszczeń w siedzibie NOT na potrzeby centrum sfinansowano z budżetu Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież