Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Solidarność Stoczni Gdańskiej zaprosiła Jarosława Kaczyńskiego na obchody Sierpnia’80

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 sierpnia 2011 17:13

altSolidarność Stoczni Gdańskiej zaprosiła Jarosława Kaczyńskiego na obchody Sierpnia’80. Komisja Krajowa związku poprzestała na zaproszeniu władz państwowych - prezydenta Bronisława Komorowskiego, marszałków Sejmu i Senatu Grzegorza Schetynę i Bogdana Borusewicza oraz premiera Donalda Tuska. Z kolei Zarząd Regionu Gdańskiego zaprosił parlamentarzystów Pomorza.  

 

U progu kampanii wyborczej oficjalne zaproszenia od władz związku otrzymali więc politycy jednej opcji. Z kolei Zarząd Regionu Gdańskiego zaprosił na tradycyjne uroczystości 31 sierpnia pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców  parlamentarzystów Pomorza. Swojej obecności nie potwierdził jeszcze Lech Wałęsa, który we wtorek spotkał się z prezydium KK NSZZ Solidarność. Po spotkaniu w siedzibie Solidarności Wałęsa sam rozpoczął kampanię wyborczą, twierdząc, że zagłosuje na PO, bo na razie nie ma nic lepszego.  Z kolei Komisja Zakładowa NSZZ "S" Stoczni Gdańsk zaprosiła na obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych do Gdańska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Nie odwracamy się od przyjaciół czy są u władzy czy nie – twierdzi w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl Roman Gałęzewski, szef stoczniowej Solidarności i przyznaje, że  tego dnia podziałów powinno być jak najmniej.

- Uważam, że zaproszenie osób szanujących „Solidarność” jest naszym obowiązkiem. Zawsze organizowaliśmy uroczystości samodzielnie, niezależnie od tego co robiła jakaś polityczna centrala. Zaprosiliśmy na uroczystą komisję zakładową przed mszą świętą Jarosława Kaczyńskiego, który nie tyko gdy były wybory u nas się pojawiał i był z nami, ze stocznią i "Solidarnością" . Zapraszanie ubiegających się o reelekcję polityków i mówienie, że to nie jest polityka jest śmieszne. Jako stoczniowi związkowcy nie zasłużyliśmy sobie na takie traktowanie bo przyjaciół nikt nie będzie nam wybierał – puentuje w rozmowie z nami Gałęzewski. 

Zarząd Regionu Gdańskiego "S" wystosowuje natomiast zaproszenia do sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych oraz parlamentarzystów z Pomorza.
- A dlaczego właściwie stoczniowcy mieliby nie zaprosić Jarosława Kaczyńskiego? Prezes PiS jest osobą blisko związaną ze stocznią i "Solidarnością” – powiedział przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego "S", Krzysztof Dośla.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież