Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

PO wydała broszurę o swoich działaniach na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 12 sierpnia 2011 13:20

30-stronicową broszurę otrzymają niebawem do swoich domów mieszkańcy Pomorza. Platforma Obywatelska chwali się w książeczce inwestycjami na Pomorzu i zachęca do głosowania na tę partię w jesiennych wyborach parlamentarnych.


W piątek na placu budowy nowego terminalu lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku prezydent nadmotławskiego grodu Paweł Adamowicz, pomorski marszałek Mieczysław Struk i prezydencki minister Sławomir Nowak rozpoczęli kampanię wyborczą PO od prezentacji broszury. Tercet
polityczno-samorządowy Platformy Obywatelskiej zgodnie twierdził, że rządy koalicji PO-PSL to najbardziej dynamiczny okres we współczesnych dziejach Pomorza. Marszałek Struk zauważył zaś, że w zawdzięczamy ten inwestycyjny boom unijnym funduszom.
- Możemy powiedzieć o skoku cywilizacyjnym Pomorza dzięki wykorzystywaniu środków z Unii Europejskiej. Wartość realizowanych projektów to blisko 10 miliardów złotych - dodał Struk.


Broszura, którą z dumą prezentowali pomorscy działacze partii Donalda Tuska zawiera opis inwestycji, które w ciągu ostatnich lat są realizowane na Pomorzu, m.in. obwodnica Słupska, stadion PGE Arena i program zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wykorzystał konferencję na tle budowy terminala by wydać opinię, że Gdańsk otwiera się na świat,  rozbudowując lotnisko i port. Dwaj samorządowcy i polityk Nowak poprosili za pośrednictwem mediów o szansę na dokończenie planów w kolejnej kadencji. Ich głos spotkał się z kontrą opozycji.
- Ze zdumnieniem dowiadujemy się, że oto inwestycje zaplanowane wiele lat temu i realizowane w różnych okresach i pod rządami różnych opcji politycznych powinniśmy przypisać Platformie Obywatelskiej, a szczególnie obecnemu rządowi. Przypominam, że decyzja o budowie stadionów, wraz z polskimi aspiracjami do organizacji mistrzostw Europy zapadła za rządów PiS. Pomysł został zrealizowany dzięki determinacji Pawła Adamowicza, ale trudno mówić o zasługach rządu. Z punktu widzenia gdańszczan można mówić o klęsce. Stadion warszawski w stu procentach powstaje za pieniądze z budżetu centralnego. Stadion gdański zaś finansuje prawie w całości samorząd. To gdańszczanie ponoszą ciężar jego budowy - mówi Wiesław Kamiński, lider opozycyjnego klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież