Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

SLD wycofuje poparcie dla J. Banach

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
sobota, 19 lipca 2014 17:17

alt17 lipca Zarząd Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystąpił do Rady Miejskiej SLD o wycofanie poparcia dla Jolanty Banach jako kandydatki na prezydenta Gdańska. W sobotę , 19 lipca, J. Banach wydała oświadczenie, w którym zarzuca brak chęci współpracy kierownictwo partii.3 lipca gdański SLD zadecydował, że kandydatem partii w wyborach na prezydenta Gdańska będzie Jolanta Banach. Nie całe dwa tygodnie później obecna radna lewicy w gdańskiej Radzie Miasta ogłosiła, że do wyborów wystartuje z własnego komitetu "Lepszy Gdańsk". W czwartek Zarząd Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gdańsku wystąpił do Rady Miejskiej SLD o uchylenie od porozumienia z początku lipca.

W sobotę, 19 lipca, J. Banach wydała oświadczenie:
W związku z podjęciem uchwały w dniu 17.07.2014 przez Zarząd Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gdańsku, bez wysłuchania mojego stanowiska, po raz kolejny wnoszę o sformułowanie przez przewodniczącego Jarosława Szczukowskiego potrzeb i oczekiwań zabezpieczających interes Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach samorządowych w Gdańsku. Uchwałą Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gdańsku z 03.07.2014 przewodniczący Jarosław Szczukowski został do tego zobowiązany, a do chwili obecnej nie podjął żadnych czynności definiujących te potrzeby. Oświadczam, że nie stwarzałam ze swojej strony żadnych problemów w komunikacji z przewodniczącym Jarosławem Szczukowskim, przeciwnie, to ja inicjowałam rozmowy telefoniczne.
Jolanta Banach

- Z mojego punktu widzenia tak jak ja rozumiałem uchwałę, której też byłem architektem, było tak, że Sojusz Lewicy Demokratycznej w Gdańsku poprze kandydaturę pani Jolanty Banach a szczegóły miały zostać uzgodnione z przewodniczącym Szczukowskim - powiedział Franciszek Potulski, były wiceminister edukacji. - To zobowiązanie uchwały nie było zobowiązaniem jednostronnym. Zobowiązanie było obustronne. Poparcie było związane z tym, że koleżanka Banach też wykaże w tej sprawie inicjatywę. Ponieważ sztab wyborczy Jolanty Banach podjął działania bez uzgodnień to na dobrą sprawę wypowiedział formułę umowy wcześniej zawartej. Sprawa jest złożona. Złożoność polega na tym, że gdy podejmowano decyzję o poparciu kandydaturę Jolanty Banach na prezydenta to Rada Miejska miała graniczne ograniczenie. Tym ograniczeniem jest to, że komitet jakby się nie nazywał ma być komitetem lewicy. Może być szerszy, ale lewicy. Ponieważ koledzy, aż dziw, że robią to również członkowie SLD, że lewica to dla nich za ciasne i przyjmą każdego nawet wroga tej lewicy to jest to kompletne nieporozumienie. Ponieważ podczas ogłaszania sztabu Jolanty Banach występowały osoby, które wyraźnie deklarują wrogość do SLD, a do przewodniczącego Leszka Millera w szczególności to jednym z naszych warunków byłoby usunięcie tych dla których lewica byłaby zbyt ciasna. Nie mogą występować w jakimkolwiek komitecie z udziałem SLD ci którzy lewicy nie akceptują.
Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież