Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD wycofuje poparcie dla J. Banach

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
sobota, 19 lipca 2014 17:17

alt17 lipca Zarząd Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystąpił do Rady Miejskiej SLD o wycofanie poparcia dla Jolanty Banach jako kandydatki na prezydenta Gdańska. W sobotę , 19 lipca, J. Banach wydała oświadczenie, w którym zarzuca brak chęci współpracy kierownictwo partii.3 lipca gdański SLD zadecydował, że kandydatem partii w wyborach na prezydenta Gdańska będzie Jolanta Banach. Nie całe dwa tygodnie później obecna radna lewicy w gdańskiej Radzie Miasta ogłosiła, że do wyborów wystartuje z własnego komitetu "Lepszy Gdańsk". W czwartek Zarząd Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gdańsku wystąpił do Rady Miejskiej SLD o uchylenie od porozumienia z początku lipca.

W sobotę, 19 lipca, J. Banach wydała oświadczenie:
W związku z podjęciem uchwały w dniu 17.07.2014 przez Zarząd Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gdańsku, bez wysłuchania mojego stanowiska, po raz kolejny wnoszę o sformułowanie przez przewodniczącego Jarosława Szczukowskiego potrzeb i oczekiwań zabezpieczających interes Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach samorządowych w Gdańsku. Uchwałą Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gdańsku z 03.07.2014 przewodniczący Jarosław Szczukowski został do tego zobowiązany, a do chwili obecnej nie podjął żadnych czynności definiujących te potrzeby. Oświadczam, że nie stwarzałam ze swojej strony żadnych problemów w komunikacji z przewodniczącym Jarosławem Szczukowskim, przeciwnie, to ja inicjowałam rozmowy telefoniczne.
Jolanta Banach

- Z mojego punktu widzenia tak jak ja rozumiałem uchwałę, której też byłem architektem, było tak, że Sojusz Lewicy Demokratycznej w Gdańsku poprze kandydaturę pani Jolanty Banach a szczegóły miały zostać uzgodnione z przewodniczącym Szczukowskim - powiedział Franciszek Potulski, były wiceminister edukacji. - To zobowiązanie uchwały nie było zobowiązaniem jednostronnym. Zobowiązanie było obustronne. Poparcie było związane z tym, że koleżanka Banach też wykaże w tej sprawie inicjatywę. Ponieważ sztab wyborczy Jolanty Banach podjął działania bez uzgodnień to na dobrą sprawę wypowiedział formułę umowy wcześniej zawartej. Sprawa jest złożona. Złożoność polega na tym, że gdy podejmowano decyzję o poparciu kandydaturę Jolanty Banach na prezydenta to Rada Miejska miała graniczne ograniczenie. Tym ograniczeniem jest to, że komitet jakby się nie nazywał ma być komitetem lewicy. Może być szerszy, ale lewicy. Ponieważ koledzy, aż dziw, że robią to również członkowie SLD, że lewica to dla nich za ciasne i przyjmą każdego nawet wroga tej lewicy to jest to kompletne nieporozumienie. Ponieważ podczas ogłaszania sztabu Jolanty Banach występowały osoby, które wyraźnie deklarują wrogość do SLD, a do przewodniczącego Leszka Millera w szczególności to jednym z naszych warunków byłoby usunięcie tych dla których lewica byłaby zbyt ciasna. Nie mogą występować w jakimkolwiek komitecie z udziałem SLD ci którzy lewicy nie akceptują.
Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież