Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Święto Truskawki Kaszubskiej po raz drugi

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
sobota, 12 lipca 2014 20:52

Na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Rajskiej 2 zorganizowano po raz drugi Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza.


Mimo niezbyt sprzyjającej pogody - w sobotę prawie cały dzień padało - na teren Polskiego Związku Wędkarskiego przybywali chętni do skosztowania truskawek.
- Święto Truskawki organizujemy po raz drugi - powiedział Michał Turek, Fundacja Plaster. - Okazało się, że nie tylko Kartuzy i tamto zagłębie truskawkowe truskawką stoi, bo stoi też Gdańsk. Zaprosiliśmy plantatorów truskawek z, podobno, stolicy Kaszub - Kartuz, do stolicy administracyjnej Kaszub, którą jest Gdańsk, żeby pokazali to najpiękniejszą truskawkę kaszëbskô malëne. Można ją kupić w różnych postaciach. Oczywiście króluje świeża, ale jest też truskawka w formie dżemu, koktajli. Są z nami uczniowie Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej z Gdańska Wrzeszcza, którzy zaprezentują Live Cooking, do którego użyją truskawki. Będą pokazywali jak smakuje najbardziej bałtycka ryba dorsz z dressingiem truskawkowym. Do tego dodadzą pistacji, będzie kozi ser. Zaprosiliśmy też twórców regionalnych, bo nie chcemy zrobić imprezy, że można tylko zjeść i się napić, ale pokazać, że Pomorze nie tylko tradycyjną żywnością stoi. Stoi też różnego rodzaju ozdobami, rzeźbami, wyrobami artystycznymi. Bawimy się przez dwa dni.


alt


Na kilkunastu stoiskach można kupić truskawkę w różnych postaciach: świeżą, przerobioną na dżemy, soki, herbaty i chutneje. Kto nie skorzystał w sobotę ma jeszcze okazję w niedzielę w godz. 11.00-19.00.


alt


altCzym wyróżnia się kaszubska truskawka?
- Charakteryzuje się smakiem. Jest najlepsza - bez wahania wyznała Weronika Kostuch z Chmielna z Kaszubskiego Stowarzyszenia Truskawki. - Jest najsłodsza pewnie dzięki swojemu położeniu. Dzięki jeziorom, lasom i wzniesieniom jest najlepsza i najsłodsza. Największe owoce zbiera się w końcówce czerwca, na początku lipca.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież