Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańszczanie z całego świata spotkają się po raz czwarty

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 lipca 2014 17:44

W dniach 25-27 lipca na 4 Światowy Zjazd Gdańszczan zjadą gdańszczanie z całego świata.Światowy Zjazd Gdańszczan adresowany osób rozproszonych po całym świecie, ale sercem związanych nadal z Gdańskiem. Służy pielęgnowaniu tradycji miasta otwartego i słynącego z gościnności. Gdańsk otwiera swoje bramy dla wszystkich tych, którzy chcą identyfikować się z tym miejscem bądź przez swoje pochodzenie, bądź też z czystej sympatii.


altPierwszy Zjazd odbył się w 2002 roku i od tamtej pory jest organizowany co 4 lata. W sumie w trzech poprzednich w około 230 imprezach wzięło udział ponad 50 000 osób, które przyjechały do Gdańska specjalnie na Zjazd. Tradycyjnie podczas Zjazdu wykonane zostanie wspólne zdjęcie gdańszczan (niedziela 27 lipca godz. 13.00 Długi Targ).


Poprzednie Zjazdy odbywały się pod koniec maja (1 i 3 Zjazd) lub na początku czerwca (2 Zjazd). - W tym roku zmieniliśmy termin, dostosowaliśmy go do otwarcia Jarmarku Świętego Dominika. To był zabieg celowy - wyjaśnił Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska. - Takie też były głosy naszych stałych uczestników, którzy przyznali, że wolą okres wakacyjny, bo to okres kiedy gdańszczanie Polonusi projektują wyjazdy do Gdańska.


alt


Wśród nowości Zjazdu są Kongres Gedanistyczny organizowany przez Fundację Gdańską - tematem głównym będą gdańskie rody; "Potańcówka na Węglowym" na którą zaprasza Dorota Kolak - przez trzy dni gdańszczanie będą się bawić w rytmie walca (w piątek 25 lipca), rock and rolla (sobota 26 lipca) i największych hitów polskiej muzyki z ostatniego 40-lecia (niedziela 27 lipca), Noc Sztuki - z soboty na niedzielę instytucje kultury będą czynne od godziny 19 do 1 w nocy. Oficjalnie zainaugurowana zostanie internetowa wersja Encyklopedii Gdańska - Gedanopedii.


- To pierwszy Zjazd finansowany w większości przez partnerów biznesowych - powiedziała Anna Czekanowicz-Drążewska, dyrektor biura prezydenta Gdańska ds. kultury. - Miasto Gdańsk angażuje w całości w działania związane z przygotowaniem Zjazdu Gdańszczan i wizytami gości kwotę niecałych 100 tysięcy złotych. Większość środków pochodzi od sponsorów. To są głównie SAUR Neptun Gdańsk, Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna, Lotos, EDF.


PROGRAM


Tomasz Łunkiewicz

Fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież