Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

J. Banach zrezygnowała z kandydowania na prezydenta Gdańska

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 lipca 2014 16:50

altJolanta Banach w poniedziałek poinformowała na konferencji prasowej, że rezygnuje z kandydowania na prezydenta Gdańska. Powodem jest wycofanie poparcia przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.SLD na początku lipca zadecydował, że kandydatem partii w wyborach na prezydenta Gdańska będzie Jolanta Banach. Kilka dni później jedyna radna lewicy w gdańskiej Radzie Miasta przedstawiła własny komitet wyborczy "Lepszy Gdańsk Jolanty Banach". Następstwem tego było wycofanie poparcia SLD dla Jolanty Banach. W poniedziałek radna poinformowała, że rezygnuje z kandydowania. Winą za wycofanie swojej kandydatury obarczyła władze miejskie SLD, które wycofały swoje poparcie.


Banach na konferencji prasowej powiedziała, że chciała budować komitet wyborczy skupiony wokół SLD, ale "zrzeszający także środowiska różnorodnie politycznie, ugrupowania i kandydatów niezależnych o wrażliwości lewicowej".
- Nie mogę brać udziału w wyborach, w których przeciwko sobie startować będą bliskie sobie programowo komitety wyborcze, odbierające sobie nawzajem głosy i pozbawiające się tym samym szans na reprezentację w radzie miasta – stwierdziła Banach.


- Przykro mi, że Jolanta Banach, która przez blisko ćwierć wieku była związana z Sojuszem Lewicy Demokratycznej tak to odbiera - ocenił decyzję Jolanty Banach i jej uzasadnienie Jarosław Szczukowski, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. - Traktuję tą deklarację jako emocjonalną. Rada Miejska podejmując uchwałę o możliwości startu w formule komitetu wyborczego wyborców podjęła uchwałę niewykluczającą takiego startu. To jednak wymagało uzgodnień. Do nich jednak nie doszło. W społeczności Gdańska jest mnóstwo obywateli o lewicowej wrażliwości. Ci ludzie zasługują na ofertę programową, aksjologiczną ze strony Sojuszu Lewicy Demokratycznej i ze strony ugrupowań i środowisk lewicowych, a także na adekwatną reprezentację w Radzie Miasta Gdańska. W tym sensie formuła komitetu musi być spójna z punktu widzenia wartości, z punktu widzenia programu. Ta proponowana przez komitet pani Banach nie wydawała się do końca spójna. Celem startu czy tworzenia listy w wyborach samorządowych nie może być li tylko dostanie się jakichś konkretnych osób do Rady Miasta Gdańska na cztery lata, ale zabezpieczenie interesów mieszkańców o lewicowej wrażliwości. Na tym etapie rozmów propozycja sformułowana przez Jolantę Banach takich gwarancji nie dawała.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież