Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc... Bardziej suwerenni... » Uroczystość otwarcia kanału żeglugowego na mierzei wiślanej miała niezwykle doniosły charakter. Obec... Upokorzona Gedania » Dalej mam wrażenie, że malowani działacze klubu, nic nie rozumieją z tragicznej historii Gedanii. Pr...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

J. Banach zrezygnowała z kandydowania na prezydenta Gdańska

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 lipca 2014 16:50

altJolanta Banach w poniedziałek poinformowała na konferencji prasowej, że rezygnuje z kandydowania na prezydenta Gdańska. Powodem jest wycofanie poparcia przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.SLD na początku lipca zadecydował, że kandydatem partii w wyborach na prezydenta Gdańska będzie Jolanta Banach. Kilka dni później jedyna radna lewicy w gdańskiej Radzie Miasta przedstawiła własny komitet wyborczy "Lepszy Gdańsk Jolanty Banach". Następstwem tego było wycofanie poparcia SLD dla Jolanty Banach. W poniedziałek radna poinformowała, że rezygnuje z kandydowania. Winą za wycofanie swojej kandydatury obarczyła władze miejskie SLD, które wycofały swoje poparcie.


Banach na konferencji prasowej powiedziała, że chciała budować komitet wyborczy skupiony wokół SLD, ale "zrzeszający także środowiska różnorodnie politycznie, ugrupowania i kandydatów niezależnych o wrażliwości lewicowej".
- Nie mogę brać udziału w wyborach, w których przeciwko sobie startować będą bliskie sobie programowo komitety wyborcze, odbierające sobie nawzajem głosy i pozbawiające się tym samym szans na reprezentację w radzie miasta – stwierdziła Banach.


- Przykro mi, że Jolanta Banach, która przez blisko ćwierć wieku była związana z Sojuszem Lewicy Demokratycznej tak to odbiera - ocenił decyzję Jolanty Banach i jej uzasadnienie Jarosław Szczukowski, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. - Traktuję tą deklarację jako emocjonalną. Rada Miejska podejmując uchwałę o możliwości startu w formule komitetu wyborczego wyborców podjęła uchwałę niewykluczającą takiego startu. To jednak wymagało uzgodnień. Do nich jednak nie doszło. W społeczności Gdańska jest mnóstwo obywateli o lewicowej wrażliwości. Ci ludzie zasługują na ofertę programową, aksjologiczną ze strony Sojuszu Lewicy Demokratycznej i ze strony ugrupowań i środowisk lewicowych, a także na adekwatną reprezentację w Radzie Miasta Gdańska. W tym sensie formuła komitetu musi być spójna z punktu widzenia wartości, z punktu widzenia programu. Ta proponowana przez komitet pani Banach nie wydawała się do końca spójna. Celem startu czy tworzenia listy w wyborach samorządowych nie może być li tylko dostanie się jakichś konkretnych osób do Rady Miasta Gdańska na cztery lata, ale zabezpieczenie interesów mieszkańców o lewicowej wrażliwości. Na tym etapie rozmów propozycja sformułowana przez Jolantę Banach takich gwarancji nie dawała.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież