Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
środa, 04 maja 2022 18:31
Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
Politycy KO i PSL, tworzący zarząd województwa pomorskiego

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
sobota, 07 maja 2022 20:46
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
W niedzielę o godz. 14.00 w Landshut rozpocznie się mecz Trans MF
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
sobota, 14 maja 2022 21:24
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
W ostatnim meczu w sezonie 2021/2022 przed swoją publicznością

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
poniedziałek, 09 maja 2022 14:41
Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
W końcu po 83 latach nastąpi niebawem powrót do Polski obrazów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

J. Banach zrezygnowała z kandydowania na prezydenta Gdańska

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 lipca 2014 16:50

altJolanta Banach w poniedziałek poinformowała na konferencji prasowej, że rezygnuje z kandydowania na prezydenta Gdańska. Powodem jest wycofanie poparcia przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.SLD na początku lipca zadecydował, że kandydatem partii w wyborach na prezydenta Gdańska będzie Jolanta Banach. Kilka dni później jedyna radna lewicy w gdańskiej Radzie Miasta przedstawiła własny komitet wyborczy "Lepszy Gdańsk Jolanty Banach". Następstwem tego było wycofanie poparcia SLD dla Jolanty Banach. W poniedziałek radna poinformowała, że rezygnuje z kandydowania. Winą za wycofanie swojej kandydatury obarczyła władze miejskie SLD, które wycofały swoje poparcie.


Banach na konferencji prasowej powiedziała, że chciała budować komitet wyborczy skupiony wokół SLD, ale "zrzeszający także środowiska różnorodnie politycznie, ugrupowania i kandydatów niezależnych o wrażliwości lewicowej".
- Nie mogę brać udziału w wyborach, w których przeciwko sobie startować będą bliskie sobie programowo komitety wyborcze, odbierające sobie nawzajem głosy i pozbawiające się tym samym szans na reprezentację w radzie miasta – stwierdziła Banach.


- Przykro mi, że Jolanta Banach, która przez blisko ćwierć wieku była związana z Sojuszem Lewicy Demokratycznej tak to odbiera - ocenił decyzję Jolanty Banach i jej uzasadnienie Jarosław Szczukowski, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. - Traktuję tą deklarację jako emocjonalną. Rada Miejska podejmując uchwałę o możliwości startu w formule komitetu wyborczego wyborców podjęła uchwałę niewykluczającą takiego startu. To jednak wymagało uzgodnień. Do nich jednak nie doszło. W społeczności Gdańska jest mnóstwo obywateli o lewicowej wrażliwości. Ci ludzie zasługują na ofertę programową, aksjologiczną ze strony Sojuszu Lewicy Demokratycznej i ze strony ugrupowań i środowisk lewicowych, a także na adekwatną reprezentację w Radzie Miasta Gdańska. W tym sensie formuła komitetu musi być spójna z punktu widzenia wartości, z punktu widzenia programu. Ta proponowana przez komitet pani Banach nie wydawała się do końca spójna. Celem startu czy tworzenia listy w wyborach samorządowych nie może być li tylko dostanie się jakichś konkretnych osób do Rady Miasta Gdańska na cztery lata, ale zabezpieczenie interesów mieszkańców o lewicowej wrażliwości. Na tym etapie rozmów propozycja sformułowana przez Jolantę Banach takich gwarancji nie dawała.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #4 Ewita 2014-07-26 16:59
Nie rozśmieszajcie intertnautów i proszę nie pisać o wrażliwośći lewicy, przecież to szaleństwo. Ta partia widzi jedynie swój nos i nosy członków swojej partii. Oni wcale się nie zmienili, charakterki mają wciąż takie same czyli niereformalne.
Cytować
 
 
0 #3 Obserwator 2014-07-22 09:29
Tę lewicową wrażliwość p. Banach pokazała gdy jako minister w imieniu SLD zabierała dopłaty do barów mlecznych i ulgowe bilety dla studentów więc nic tylko prywata w jej wykonaniu. Teraz jako pracownik liberała Adamowicza kombinuje jak dalej osłabiać LEWICĘ do której nigdy chyba nie miała serca a całe Jej życie polityczne to jeden wielki bleff . Jak SLD był mocny to Jola bardzo "kochała" lewicę a dziś z odmieńcami ze swego sztabu ponownie rozbija SLD!! dobrze więc że Gdański SLD się wreszcie obudził
Cytować
 
 
0 #2 Karol 2014-07-22 08:11
Bredzi o lewicowej wrażliwości, kto tam wśród tych sldowskich dinozaurów ma lewicową wrażliwość? Mieliście szansę jedyną w swoim rodzaju a teraz pójdziecie na dno. I bardzo dobrze, SLD się kończy. Agonia będzie jeszcze trochę trwala.
Cytować
 
 
+3 #1 smakosz 2014-07-21 20:09
Panie Jarku,czy pan nic nie rozumie,plecie pan jakies androny na temat programu,a pani Bnach chciala was zwyczajnie wykiwac do pustej bramki niech pan zobaczy sobie zdjecie z konfy siedza obok iej dwaj dzialacze sdpl przefalncowani do sld tylko po to zeby joli bylo dobrze a pan cos gledzi o programach i innych duperaelach wez pan sie w garsc
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież