Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS podsumowali 4. lata prezydentury Aleksandry Dulkiewicz

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 marca 2023 14:44

Radni Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski i Andrzej Skiba podsumowali 4. lat prezydentury Aleksandry Dulkiewicz.


- Jesteśmy w przededniu czwartej rocznicy powołania Aleksandry Dulkiewicz na urząd Prezydenta Miasta Gdańska - powiedział radny Przemysław Majewski. - Widzimy i pokazujemy przez te lata problemy i niedociągnięcia gdańskiej władzy. Dziś chcemy podsumować je w postaci czterech grzechów gdańskiej władzy, które przez te cztery lata kadencji były popełniane. W dodatku niedawno pojawił się kolejny, o którym opowiemy. Pierwszy zarzut do wielkie nieudane inwestycje, pamiętacie Państwo system MEVO, kosztował kilkadziesiąt milionów złotych, Pani Prezydent odbierała za niego nagrody, a ostatecznie upadł z wielkim hukiem. Podobnie wygląda sprawa systemu FALA, który jeszcze nie ruszył, a już jest kojarzony z porażką. 150 milionów w tym 90 z Unii Europejskiej na skomplikowany i niefunkcjonalny system. Takich nieudolnych inwestycji już wystarczy.


- Kolejny problem, który jest przez nas podnoszony od lat to zły stan budynków komunalnych - powiedział radny Andrzej Skiba. - To jest miejska własność, a mamy wrażenie, że Pani Prezydent na niej nie zależy. To nieudolne remonty, ludzie czekający kilkanaście lat na lokal czy setki pustostanów, które nie służą gdańszczanom. To także sprawy w prokuraturze, co ciekawe niektóre z zawiadomienia Miasta co dobrze pokazuje patologie sytuacji. Takiego braku dbałości o mienie wspólne mamy już dość!


- Republika drwali i deweloperów - powiedział radny Majewski. - To co w największym stopniu zwracało uwagę mieszkańców w tej kadencji. To problem Prezydent Dulkiewicz i podległych jej służb z zielenią. Republika deweloperów była znana już w poprzedniej kadencji, teraz doszła republika drwali. Wycinki pod nowe osiedla mieszkaniowe, wycinki w parkach miejskich, tworzenie planów miejscowych, które zakładały ograniczenie zieleni to wszystko rzutuje na Gdańską władzę. W dodatku, służby odpowiedzialne za utrzymanie drzew nie wywiązują się z tej roli. Jeśli aktywiści oznaczają tabliczkami "pomniki martwych gdańskich drzew" to świadczy jak najgorzej o GZDIZ czy wydziale środowiska. Dla dobra mieszkańców, dla dobra zieleni, mówimy jednak kadencja Prezydent i już wystarczy.


- Poprzednie lata obfitowały w afery związane chociażby z ustawionym zamówieniem na wypas gdańskich owiec - powiedział radny Skiba. - Do tego podejrzenie mobbingu w urzędzie stanu cywilnego. Jak mają się czuć urzędnicy wykonujący sumiennie swoją pracę, jeśli widzą, że ich zgłoszenia odnośnie złego traktowania przez przełożonych są ignorowane. Jak mają się czuć gdy widzą podwyżki do 22 tysięcy złotych dla kadry kierowniczej, która dodatkowo zarabia setki tysięcy w organach miejskich spółek? To wszystko podsumowuje sytuacja ze 180. letnią palmą, która nie przetrwała rządów Aleksandry Dulkiewicz. Mamy obawy, że gdańszczanie kolejnej kadencji też nie wytrzymają. Dlatego mówimy, jedna kadencja i dość.


Te 4 grzechy gdańskiej władzy przez te 4. lata kadencji to okazuje się nie wszystko - powiedział radny Majewski. - W piąty rok wchodzimy z chaosem w komunikacji miejskiej. Tygodnie próśb, wniosków, od mieszkańców i radnych dzielnicy nie zmieniło zdania urzędników ZTM i gdańskiej władzy. Chaos związany z uruchomieniem Nowej Warszawskiej i zmienionymi rozkładami jazdy, właśnie się dzieje. Do tego motorniczy, którzy na początku miesiąca nadal nie znali grafiku pracy na cały miesiąc. Już tego chaosu wystarczy.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież