Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni PiS podsumowali 4. lata prezydentury Aleksandry Dulkiewicz

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 marca 2023 14:44

Radni Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski i Andrzej Skiba podsumowali 4. lat prezydentury Aleksandry Dulkiewicz.


- Jesteśmy w przededniu czwartej rocznicy powołania Aleksandry Dulkiewicz na urząd Prezydenta Miasta Gdańska - powiedział radny Przemysław Majewski. - Widzimy i pokazujemy przez te lata problemy i niedociągnięcia gdańskiej władzy. Dziś chcemy podsumować je w postaci czterech grzechów gdańskiej władzy, które przez te cztery lata kadencji były popełniane. W dodatku niedawno pojawił się kolejny, o którym opowiemy. Pierwszy zarzut do wielkie nieudane inwestycje, pamiętacie Państwo system MEVO, kosztował kilkadziesiąt milionów złotych, Pani Prezydent odbierała za niego nagrody, a ostatecznie upadł z wielkim hukiem. Podobnie wygląda sprawa systemu FALA, który jeszcze nie ruszył, a już jest kojarzony z porażką. 150 milionów w tym 90 z Unii Europejskiej na skomplikowany i niefunkcjonalny system. Takich nieudolnych inwestycji już wystarczy.


- Kolejny problem, który jest przez nas podnoszony od lat to zły stan budynków komunalnych - powiedział radny Andrzej Skiba. - To jest miejska własność, a mamy wrażenie, że Pani Prezydent na niej nie zależy. To nieudolne remonty, ludzie czekający kilkanaście lat na lokal czy setki pustostanów, które nie służą gdańszczanom. To także sprawy w prokuraturze, co ciekawe niektóre z zawiadomienia Miasta co dobrze pokazuje patologie sytuacji. Takiego braku dbałości o mienie wspólne mamy już dość!


- Republika drwali i deweloperów - powiedział radny Majewski. - To co w największym stopniu zwracało uwagę mieszkańców w tej kadencji. To problem Prezydent Dulkiewicz i podległych jej służb z zielenią. Republika deweloperów była znana już w poprzedniej kadencji, teraz doszła republika drwali. Wycinki pod nowe osiedla mieszkaniowe, wycinki w parkach miejskich, tworzenie planów miejscowych, które zakładały ograniczenie zieleni to wszystko rzutuje na Gdańską władzę. W dodatku, służby odpowiedzialne za utrzymanie drzew nie wywiązują się z tej roli. Jeśli aktywiści oznaczają tabliczkami "pomniki martwych gdańskich drzew" to świadczy jak najgorzej o GZDIZ czy wydziale środowiska. Dla dobra mieszkańców, dla dobra zieleni, mówimy jednak kadencja Prezydent i już wystarczy.


- Poprzednie lata obfitowały w afery związane chociażby z ustawionym zamówieniem na wypas gdańskich owiec - powiedział radny Skiba. - Do tego podejrzenie mobbingu w urzędzie stanu cywilnego. Jak mają się czuć urzędnicy wykonujący sumiennie swoją pracę, jeśli widzą, że ich zgłoszenia odnośnie złego traktowania przez przełożonych są ignorowane. Jak mają się czuć gdy widzą podwyżki do 22 tysięcy złotych dla kadry kierowniczej, która dodatkowo zarabia setki tysięcy w organach miejskich spółek? To wszystko podsumowuje sytuacja ze 180. letnią palmą, która nie przetrwała rządów Aleksandry Dulkiewicz. Mamy obawy, że gdańszczanie kolejnej kadencji też nie wytrzymają. Dlatego mówimy, jedna kadencja i dość.


Te 4 grzechy gdańskiej władzy przez te 4. lata kadencji to okazuje się nie wszystko - powiedział radny Majewski. - W piąty rok wchodzimy z chaosem w komunikacji miejskiej. Tygodnie próśb, wniosków, od mieszkańców i radnych dzielnicy nie zmieniło zdania urzędników ZTM i gdańskiej władzy. Chaos związany z uruchomieniem Nowej Warszawskiej i zmienionymi rozkładami jazdy, właśnie się dzieje. Do tego motorniczy, którzy na początku miesiąca nadal nie znali grafiku pracy na cały miesiąc. Już tego chaosu wystarczy.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież