Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 15 marca 2023 16:51

Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.


- Jest to bardzo szczególny dla nas moment, ponieważ jest to nawiązanie współpracy z Grupą Energa - powiedział Romuald Wicza-Pokojski, dyrektor naczelny i artystyczny Opery Bałtyckiej. - Z radością powitaliśmy w gronie przyjaciół i mecenasów Opery Bałtyckiej Energę z Grupy ORLEN. Jestem przekonany, że nasza współpraca, oparta na modelu wzajemnych korzyści, zaowocuje wieloma wspaniałymi artystycznymi projektami. Dla nas to jest duże wyróżnienie i bardzo się cieszymy, że wspólnie będziemy realizować różne przedsięwzięcia. To jest bardzo istotny moment, kiedy jesteśmy w stanie wspólnie działać dla mieszkańców regionu. Dla nas to też jest ważne, że z tak istotnymi partnerami jesteśmy w stanie pokonywać kolejne wyzwania artystyczne. Mamy nadzieję, że to początek przyjaźni na długie lata.

alt


alt


- Jesteśmy w miejscu niezwykłym - powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. - Z ogromnym twórczym potencjałem i bogatą historią, która trwa już od 1646 roku, kiedy to odbył się pierwszy spektakl operowy. Opera Bałtycka jest największą instytucją kultury na Pomorzu i jest doceniana na całym świecie. Z tego, co mi wiadomo, w 2010 roku Opera Bałtycka została uznana przez BBC za jeden z 10 najlepszych teatrów operowych w Polsce. Energa z Grupy Orlen w ramach inicjatywy Orlen dla Pomorza współpracuje od tego roku z Operą Bałtycką i jesteśmy mecenasem pomorskiej kultury, który chce wspierać potencjał i rozwój Trójmiasta, jak i całego regionu. Tutaj prowadzimy swoją działalność biznesową i wychodzimy naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności. Wierzę, że nasza współpraca będzie z korzyścią dla obu stron, ale także z korzyścią dla mieszkańców Trójmiasta i całego regionu, ponieważ oni uwielbiają to miejsce.

alt


Po zakończonym briefingu przedstawiciele Energi z Grupy Orlen oraz dziennikarze mogli poznać Operę Bałtycką "od kuchni". Podczas zwiedzania można było obejrzeć z bliska instrumenty, scenę, a  także zobaczyć fragment próby baletowej.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież