O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 15 marca 2023 16:51

Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.


- Jest to bardzo szczególny dla nas moment, ponieważ jest to nawiązanie współpracy z Grupą Energa - powiedział Romuald Wicza-Pokojski, dyrektor naczelny i artystyczny Opery Bałtyckiej. - Z radością powitaliśmy w gronie przyjaciół i mecenasów Opery Bałtyckiej Energę z Grupy ORLEN. Jestem przekonany, że nasza współpraca, oparta na modelu wzajemnych korzyści, zaowocuje wieloma wspaniałymi artystycznymi projektami. Dla nas to jest duże wyróżnienie i bardzo się cieszymy, że wspólnie będziemy realizować różne przedsięwzięcia. To jest bardzo istotny moment, kiedy jesteśmy w stanie wspólnie działać dla mieszkańców regionu. Dla nas to też jest ważne, że z tak istotnymi partnerami jesteśmy w stanie pokonywać kolejne wyzwania artystyczne. Mamy nadzieję, że to początek przyjaźni na długie lata.

alt


alt


- Jesteśmy w miejscu niezwykłym - powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. - Z ogromnym twórczym potencjałem i bogatą historią, która trwa już od 1646 roku, kiedy to odbył się pierwszy spektakl operowy. Opera Bałtycka jest największą instytucją kultury na Pomorzu i jest doceniana na całym świecie. Z tego, co mi wiadomo, w 2010 roku Opera Bałtycka została uznana przez BBC za jeden z 10 najlepszych teatrów operowych w Polsce. Energa z Grupy Orlen w ramach inicjatywy Orlen dla Pomorza współpracuje od tego roku z Operą Bałtycką i jesteśmy mecenasem pomorskiej kultury, który chce wspierać potencjał i rozwój Trójmiasta, jak i całego regionu. Tutaj prowadzimy swoją działalność biznesową i wychodzimy naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności. Wierzę, że nasza współpraca będzie z korzyścią dla obu stron, ale także z korzyścią dla mieszkańców Trójmiasta i całego regionu, ponieważ oni uwielbiają to miejsce.

alt


Po zakończonym briefingu przedstawiciele Energi z Grupy Orlen oraz dziennikarze mogli poznać Operę Bałtycką "od kuchni". Podczas zwiedzania można było obejrzeć z bliska instrumenty, scenę, a  także zobaczyć fragment próby baletowej.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież