Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Płażyński pyta Dulkiewicz: Kto u Pani pracuje?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 marca 2023 18:05

Poseł Kacper Płażyński uprzejmie skierował do prezydent Dulkiewicz dotyczące zatrudniania przez gdańskie władze osób z wyrokami karnymi na wysokich dyrektorskich stanowiskach. O takim procederze niedawno publicznie powiadomił zwolniony zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku - Michał Szymański.


W dniu 1 marca 2023 roku na tamach serwisu Trojmiasto.pl pojawił się artykuł zatytułowany "Miasto będzie musiało wycofać dyscyplinarkę dla wicedyrektora GZDiZ", w którym przedstawione zostały nowe informacje dotyczące Pana Michała Szymańskiego, byłego Zastępcy Dyrektora w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

W związku z powyższym artykułem, w którym poruszane są wątki dotyczące funkcjonowania miejskich instytucji i spółek, działając na podstawie art. 19 i 20 ustawy o wykonywaniu mandatu posta i senatora, zwracam się do Pani z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy prawdziwe są słowa byłego wicedyrektora GZDiZ, w opinii którego na stanowiskach dyrektorskich (w Gdańsku) pracują w mieście osoby z zarzutami? Jeśli tak, to które osoby mają postawione takowe zarzuty? Jakie działania podjęła Pani Prezydent w stosunku do tych osób, po uzyskaniu informacji o ich statusie?

2. Ile osób wobec których wydane zostały wyroki skazujące pracuje w instytucjach podległych Miastu Gdańsk (w tym spółkach)?

3. W jaki sposób władze Gdańska weryfikują niekiedy zmieniającą się sytuację prawną osób pracujących w miejskich instytucjach, w tym spółkach? Czy procedura ta różni się wobec pracowników wykonujących funkcje zarządcze?

4. Jakie działania podejmują władze Gdańska po powzięciu informacji o postawieniu pracownikowi podległemu gdańskim instytucjom zarzutów lub skazaniu go wyrokiem karnym? Czy w tym zakresie obowiązuje jakaś miejska usystematyzowana polityka?

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież