Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Płażyński pyta Dulkiewicz: Kto u Pani pracuje?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 marca 2023 18:05

Poseł Kacper Płażyński uprzejmie skierował do prezydent Dulkiewicz dotyczące zatrudniania przez gdańskie władze osób z wyrokami karnymi na wysokich dyrektorskich stanowiskach. O takim procederze niedawno publicznie powiadomił zwolniony zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku - Michał Szymański.


W dniu 1 marca 2023 roku na tamach serwisu Trojmiasto.pl pojawił się artykuł zatytułowany "Miasto będzie musiało wycofać dyscyplinarkę dla wicedyrektora GZDiZ", w którym przedstawione zostały nowe informacje dotyczące Pana Michała Szymańskiego, byłego Zastępcy Dyrektora w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

W związku z powyższym artykułem, w którym poruszane są wątki dotyczące funkcjonowania miejskich instytucji i spółek, działając na podstawie art. 19 i 20 ustawy o wykonywaniu mandatu posta i senatora, zwracam się do Pani z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy prawdziwe są słowa byłego wicedyrektora GZDiZ, w opinii którego na stanowiskach dyrektorskich (w Gdańsku) pracują w mieście osoby z zarzutami? Jeśli tak, to które osoby mają postawione takowe zarzuty? Jakie działania podjęła Pani Prezydent w stosunku do tych osób, po uzyskaniu informacji o ich statusie?

2. Ile osób wobec których wydane zostały wyroki skazujące pracuje w instytucjach podległych Miastu Gdańsk (w tym spółkach)?

3. W jaki sposób władze Gdańska weryfikują niekiedy zmieniającą się sytuację prawną osób pracujących w miejskich instytucjach, w tym spółkach? Czy procedura ta różni się wobec pracowników wykonujących funkcje zarządcze?

4. Jakie działania podejmują władze Gdańska po powzięciu informacji o postawieniu pracownikowi podległemu gdańskim instytucjom zarzutów lub skazaniu go wyrokiem karnym? Czy w tym zakresie obowiązuje jakaś miejska usystematyzowana polityka?

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież