Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni PiS mają pomysł na problemy dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lipca 2022 15:56

Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Barbara Imianowska, Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości przedstawili swoje stanowisko w sprawie problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne i starsze oraz przedstawili pomysły na ich rozwiązanie.


- Jesteśmy w nieprzypadkowym miejscu, bowiem na ulicy Dyrekcyjnej 5 mieści się lokal Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności - powiedział Przemysław Majewski. - Jak widać, jest to budynek kompletnie nieprzystosowany dla inwalidów. Chcemy na jego przykładzie przedstawić ich problemy i pomysły na ich rozwiązanie.


- Zainteresowałam się sprawą MZOON kiedy stowarzyszenie inwalidów Solidarność musiało opuścić Europejskie Centrum Solidarności - powiedziała Barbara Imianowska. - Zaproponowano im lokal w tym budynku, a widać, że rozpadają się schody, brakuje podjazdu, winda jest zbyt mała dla wózków inwalidzkich, a wewnątrz co i rusz są schody.

alt


- Wiemy, że władze miasta znają problem - powiedział Andrzej Skiba. - Pytanie dlaczego nic z nim nie robią. Mam artykuł z portalu trojmiasto.pl. Widzimy, że już w czerwcu 2018 roku problem braku dostępności był znany Miastu, a pierwsze sygnały są z 2014 roku! Jesteśmy w lipcu 2022 roku i problem dalej istnieje! Pełnomocnik do spraw Osób niepełnosprawnych przy Prezydent Miasta, obiecała zająć się sprawą, efektów brak. Kolejna kwestia to pomysły Miasta, jeśli Prezydent Grzelak w lipcu 2019 proponuje Pakiet Dostępności, a dziś próżno szukać jakichkolwiek informacji o nim to stawia pytanie czy Miastu zależy na wprowadzeniu zmian w dostępności.


- Dlatego składamy dzisiaj interpelację w tej sprawie do Prezydent Dulkiewicz, chcemy spotkać się z pełnomocnik Prezydent do spraw Osób niepełnosprawnych by omówić nasze propozycje "Dostępnego Gdańska" czyli po pierwsze: audyt miejskich budynków pod względem dostępności dla osób z niepełnosprawnością i dostosowanie ich do potrzeb petentów - powiedział Przemysław Majewski. - Nie może być jak z budynkiem MZOON, który stawia bariery od samego wejścia. Po drugie komunikacja miejska infrastruktura przystankowa dostępna dla niepełnosprawnych, niewidomych oraz rozszerzenie przyjaznych plaż dla niepełnosprawnych o pozostałe Gdańskie plaże tak jak jest to w Brzeźnie. Trzecia kwestia to wydarzenia miejskie tworzone z uwzględnieniem potrzeb niepełnosprawnych tak aby mogli uczestniczyć w nich w jak największym stopniu, aktywnie i samodzielnie. Nasze pomysły są wstępem do dyskusji, mamy nadzieję, że uda się je wdrożyć i za 4 lata takie bariery jak budynek MZOON nie będą istniały w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież