Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS mają pomysł na problemy dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lipca 2022 15:56

Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Barbara Imianowska, Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości przedstawili swoje stanowisko w sprawie problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne i starsze oraz przedstawili pomysły na ich rozwiązanie.


- Jesteśmy w nieprzypadkowym miejscu, bowiem na ulicy Dyrekcyjnej 5 mieści się lokal Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności - powiedział Przemysław Majewski. - Jak widać, jest to budynek kompletnie nieprzystosowany dla inwalidów. Chcemy na jego przykładzie przedstawić ich problemy i pomysły na ich rozwiązanie.


- Zainteresowałam się sprawą MZOON kiedy stowarzyszenie inwalidów Solidarność musiało opuścić Europejskie Centrum Solidarności - powiedziała Barbara Imianowska. - Zaproponowano im lokal w tym budynku, a widać, że rozpadają się schody, brakuje podjazdu, winda jest zbyt mała dla wózków inwalidzkich, a wewnątrz co i rusz są schody.

alt


- Wiemy, że władze miasta znają problem - powiedział Andrzej Skiba. - Pytanie dlaczego nic z nim nie robią. Mam artykuł z portalu trojmiasto.pl. Widzimy, że już w czerwcu 2018 roku problem braku dostępności był znany Miastu, a pierwsze sygnały są z 2014 roku! Jesteśmy w lipcu 2022 roku i problem dalej istnieje! Pełnomocnik do spraw Osób niepełnosprawnych przy Prezydent Miasta, obiecała zająć się sprawą, efektów brak. Kolejna kwestia to pomysły Miasta, jeśli Prezydent Grzelak w lipcu 2019 proponuje Pakiet Dostępności, a dziś próżno szukać jakichkolwiek informacji o nim to stawia pytanie czy Miastu zależy na wprowadzeniu zmian w dostępności.


- Dlatego składamy dzisiaj interpelację w tej sprawie do Prezydent Dulkiewicz, chcemy spotkać się z pełnomocnik Prezydent do spraw Osób niepełnosprawnych by omówić nasze propozycje "Dostępnego Gdańska" czyli po pierwsze: audyt miejskich budynków pod względem dostępności dla osób z niepełnosprawnością i dostosowanie ich do potrzeb petentów - powiedział Przemysław Majewski. - Nie może być jak z budynkiem MZOON, który stawia bariery od samego wejścia. Po drugie komunikacja miejska infrastruktura przystankowa dostępna dla niepełnosprawnych, niewidomych oraz rozszerzenie przyjaznych plaż dla niepełnosprawnych o pozostałe Gdańskie plaże tak jak jest to w Brzeźnie. Trzecia kwestia to wydarzenia miejskie tworzone z uwzględnieniem potrzeb niepełnosprawnych tak aby mogli uczestniczyć w nich w jak największym stopniu, aktywnie i samodzielnie. Nasze pomysły są wstępem do dyskusji, mamy nadzieję, że uda się je wdrożyć i za 4 lata takie bariery jak budynek MZOON nie będą istniały w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież