Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS mają pomysł na problemy dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lipca 2022 15:56

Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Barbara Imianowska, Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości przedstawili swoje stanowisko w sprawie problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne i starsze oraz przedstawili pomysły na ich rozwiązanie.


- Jesteśmy w nieprzypadkowym miejscu, bowiem na ulicy Dyrekcyjnej 5 mieści się lokal Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności - powiedział Przemysław Majewski. - Jak widać, jest to budynek kompletnie nieprzystosowany dla inwalidów. Chcemy na jego przykładzie przedstawić ich problemy i pomysły na ich rozwiązanie.


- Zainteresowałam się sprawą MZOON kiedy stowarzyszenie inwalidów Solidarność musiało opuścić Europejskie Centrum Solidarności - powiedziała Barbara Imianowska. - Zaproponowano im lokal w tym budynku, a widać, że rozpadają się schody, brakuje podjazdu, winda jest zbyt mała dla wózków inwalidzkich, a wewnątrz co i rusz są schody.

alt


- Wiemy, że władze miasta znają problem - powiedział Andrzej Skiba. - Pytanie dlaczego nic z nim nie robią. Mam artykuł z portalu trojmiasto.pl. Widzimy, że już w czerwcu 2018 roku problem braku dostępności był znany Miastu, a pierwsze sygnały są z 2014 roku! Jesteśmy w lipcu 2022 roku i problem dalej istnieje! Pełnomocnik do spraw Osób niepełnosprawnych przy Prezydent Miasta, obiecała zająć się sprawą, efektów brak. Kolejna kwestia to pomysły Miasta, jeśli Prezydent Grzelak w lipcu 2019 proponuje Pakiet Dostępności, a dziś próżno szukać jakichkolwiek informacji o nim to stawia pytanie czy Miastu zależy na wprowadzeniu zmian w dostępności.


- Dlatego składamy dzisiaj interpelację w tej sprawie do Prezydent Dulkiewicz, chcemy spotkać się z pełnomocnik Prezydent do spraw Osób niepełnosprawnych by omówić nasze propozycje "Dostępnego Gdańska" czyli po pierwsze: audyt miejskich budynków pod względem dostępności dla osób z niepełnosprawnością i dostosowanie ich do potrzeb petentów - powiedział Przemysław Majewski. - Nie może być jak z budynkiem MZOON, który stawia bariery od samego wejścia. Po drugie komunikacja miejska infrastruktura przystankowa dostępna dla niepełnosprawnych, niewidomych oraz rozszerzenie przyjaznych plaż dla niepełnosprawnych o pozostałe Gdańskie plaże tak jak jest to w Brzeźnie. Trzecia kwestia to wydarzenia miejskie tworzone z uwzględnieniem potrzeb niepełnosprawnych tak aby mogli uczestniczyć w nich w jak największym stopniu, aktywnie i samodzielnie. Nasze pomysły są wstępem do dyskusji, mamy nadzieję, że uda się je wdrożyć i za 4 lata takie bariery jak budynek MZOON nie będą istniały w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież