Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czego nie ma w oświadczeniu. Nie tylko moto-zagadka Dulkiewicz

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 lipca 2022 17:20

Czy prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, ma samochód, którego nie ma? W 9 punkcie jej ostatnich oświadczeń majątkowych nie ma żadnej wzmianki o prywatnym aucie. Dopiero gdy portal "Gdańsk Strefa Prestiżu" ujawnił problemy z niewłaściwym parkowaniem białego fiata 500 na podwórku w centrum miasta...


Okazało się, że referat prasowy urzędu, kierowany tymczasowo przez Izabelę Kozicką-Prus, oficjalnie potwierdził, że "z powodu remontu dachu WŁAŚCICIELE samochodów zostali poproszeni o ich przestawienie(...) AUTO PREZYDENT parkowało w miejscu, które zgodnie z umową przeznaczone jest pod postój samochodów".


Objaśniając portalowi "Gdańsk Strefa Prestiżu" nieskomplikowaną kwestię jakości parkowania na podwórku, referat urzędu swoim oświadczeniem skomplikował lekturę oświadczeń majątkowych A. Dulkiewicz. I, jak zauważyli autorzy tekstu, wątpliwości budzi nadto aktywność urzędników, skoro sprawa nie dotyczy auta służbowego i ma charakter prywatny.

alt


Zgodnie z instrukcją wypełniania oświadczeń majątkowych w punkcie 9 należy wpisywać ruchome dobra trwałe o wartości powyżej 10 tys. złotych, w tym samochody prywatne posiadane wspólnie, obciążone zastawem lub wykorzystywane w działalności gospodarczej. Posługiwanie się przez zwierzchniczkę gdańskiego samorządu samochodem, który do niej formalnie nie należy jest specyficznym przejawem transparentności lokalnej władzy. Czy auto jest tajonym prezentem od rodziny, kolegów, interesariuszy miasta, łaskawego leasingodawcy, kredytodawcy?


Za kierownicą fiata 500 spotkać można gdańską prezydent, gdy w otoczeniu ochrony udaje się na prywatne zajęcia rekreacyjne, na zakupy do sklepu lub oficjalne uroczystości, na przykład pogrzeb b. rektora AWFiS. Nie jest to motoryzacyjna znajomość incydentalna, a problemy z parkowaniem przy kamienicy w centrum Gdańska ujawnione przez "Gdańską Strefę Prestiżu" tylko dezorientację co do jakości oświadczenia majątkowego pogłębiają.

alt


Tym bardziej, że z tegorocznego dokumentu majątkowego A. Dulkiewicz nie można się dowiedzieć, że prezydent zasiada w radzie fundacji Kolegium Europy Wschodniej im. J. Nowaka-Jeziorańskiego w Wojnowicach. Fundacja zajmuje się organizacją i finansowaniem międzynarodowej współpracy z Litwą, Białorusią, Ukrainą, Mołdawią. W statucie jest zapis o nieprowadzeniu działalności gospodarczej, ale ze sprawozdania za ostatnio rok wynika zgoła co innego. Zarząd informuje, że przychód ze sprzedaży wydawnictwa "New Eastern Europe" "odnotował niewielki spadek w porównaniu do 2019 roku" ale "dzięki kampanii promocyjnej udało się zwiększyć sprzedaż bezpośrednią pojedynczych numerów".


W radzie tej fundacji, prowadzącej sprzedaż ale nieprowadzącej działalności gospodarczej, A. Dulkiewicz obraduje nad jakością pracy zarządu m.in. z Rafałem Dutkiewiczem i Jackiem Sutrykiem - byłym i obecnym prezydentem Wrocławia, Pawłem Kowalem, Andrzejem Papierzem, Krystyną Zachwatowicz-Wajdą i Jerzym Koźmińskim.


Zasiada tez we władzach obficie finansowanej przez samorządy fundacji Unia Metropolii Polskich, która co prawda wedle statutu nie prowadzi działalności gospodarczej, ale... sponsoruje inicjatywy samorządowe, funkcjonowanie samorządowych banków informacji, sponsoruje badania i analizy, szkolenia i działalność wydawniczą na temat roli miast w kulturze i cywilizacji. Z oficjalnej strony fundacji UMP można się dowiedzieć, że prezydent Gdańska zasiada jednocześnie i w radzie fundacji, i w jej zarządzie co można w przyszłości przenieść na grunt miejski.


Rozmyślając nieustannie o ustroju samorządu i modelu demokracji lokalnej, trudno skupić się na wypełnianiu oświadczeń i parkowaniu pod blokiem samochodem, którego się nie posiada...

(gg,stm)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież