Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i...
Reklama
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
czwartek, 28 września 2023 12:00
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
Krzysztof Kasprzak dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W tygodniku „Sieci”: Piekło płci na żądanie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lipca 2022 09:22

W najnowszym numerze „Sieci” szokująca prawda o forsowanym przez środowisko LGBT+ i opozycję podejściu do zmiany płci. Szaleni ideolodzy skazują zagubione dzieci i młodzież na wielkie, nieodwracalne cierpienia. Czy można zatrzymać tę tragedię?


W artykule „Nadchodzi burza o transpłciowość” Jakub Augustyn Maciejewski porusza temat transpłciowości, który był omawiany ostatnio również przez Jarosława Kaczyńskiego: na konwencji partii prezes PiS przekonywał: „Mamy elementarną wiedzę z biologii, wiemy, że płeć jest zdecydowana na poziomie chromosomów”. Autor zaznacza, że… politycy opozycji i komentatorzy z nią związani uznali, że słowa Kaczyńskiego są elementem cynicznej gry politycznej […]. W mainstreamowych mediach zakotłowało się od oburzenia. Publicysta wskazuje, że o tak poważnych kwestiach jak zmiana płci powinny decydować osoby dorosłe i eksperci.

Autor zwraca uwagę na reakcje środowiska LGBT: Każde zakwestionowanie mainstreamowej […] tezy o transpłciowości wywołuje reakcję aktywistów i oskarżenia o transfobię […]. Literka T w skrócie LGBT+ zaczyna się radykalizować coraz bardziej. Nie lubi też wspominać o dramatach nieudanych tranzycji i wielkim rozczarowaniu osób, które na Zachodzie przechodziły wszystkie etapy zmiany płci. […]. liberalny świat […] niechętnie sięga do informacji o detranzycji – powrotu do swojej biologicznej tożsamości […]. Problem z detranzycją jest taki, że nie jest ona w stanie przywrócić dawnego, naturalnego kształtu biologii organizmu […]. Aż trudno sobie wyobrazić, że nie prowadzi się badań określających, ile osób żałuje tej bezpowrotnej operacji usunięcia narządów płciowych.


Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Starcie przed startem” zauważają, że choć do wyborów parlamentarnych zostało jeszcze półtora roku, można odnieść wrażenie, że trwa zintensyfikowana kampania wyborcza. Jarosław Kaczyński miał już kilkanaście ważnych wystąpień. Po Polsce podróżuje także Donald Tusk, który robi wszystko, by ponownie znaleźć się u władzy. Jego działania komentują politycy PiS:
– Czy można w kampanii wyborczej zapowiadać, że PiS zakaże rozwodów? Środków antykoncepcyjnych? Czy całkowicie zakażemy aborcji? Donald Tusk to wszystko mówi. A nie można przytoczyć choćby jednego cytatu, by udowodnić, że coś takiego byłoby wolą naszej partii – mówił Jarosław Kaczyński 25 czerwca na spotkaniu we Włocławku.

– Tusk już się nie przejmuje, czy zostanie złapany na kłamstwie – może powiedzieć, że to on wymyślił 500+, może rzucać, że PiS zabroni rozwodów, może się wypierać wypowiedzi sprzed lat, iż nie ma guzika w sprawie inflacji. Ta strategia przekuje się za chwilę w ironiczne powiedzenie „wiarygodny jak Tusk” – mówi tygodnikowi „Sieci” Radosław Fogiel, rzecznik PiS.

– Zwróćmy uwagę, że opozycja zarządza jednym urzędem – Kancelarią Senatu. To powinna być ich perła w koronie. A mamy tam przecież jakieś sprawy o mobbing, wycieczki po świecie na koszt podatnika, a całą instytucją kieruje człowiek, wobec którego padają ciężkie oskarżenia o korupcję i za wszelką cenę unika on odpowiedzialności, zasłaniając się immunitetem – mówi tygodnikowi „Sieci” jeden z wiceministrów.


W artykule „Gra Kremla na destabilizację Europy” Marek Budzisz porusza kwestię trudnej sytuacji w Europie. Wskazuje, że… Władimir Putin wieści kryzys europejskich demokracji. W trakcie spotkania z liderami klubów parlamentarnych powiedział, grożąc Zachodowi, że Rosja „w gruncie rzeczy jeszcze niczego nie zaczęła”. Słowa te zostały odczytane jako zapowiedź możliwej eskalacji w wojnie z Ukrainą. Jednak wcześniej mówił o tym, że „mamy wielu zwolenników, […] a będzie ich coraz więcej, nie ma co do tego wątpliwości”, co raczej należy odczytywać jako zapowiedź polityki destabilizowania sytuacji wewnętrznej w państwach postrzeganych przez Moskwę w kategoriach wroga.

Autor opisuje niepokojące wydarzenia w krajach europejskich i zastanawia się, czy prorosyjski scenariusz właśnie się spełnia. Jednym z przytaczanych przykładów jest Wielka Brytania: Boris Johnson upadł „na własne życzenie”, po tym jak niemal 50 członków jego rządu […] złożyło dymisję w następstwie przyznania się premiera, że wiedział o oskarżeniach o molestowanie pod adresem Chrisa Pinchera. […] przez ponad tydzień Johnson twierdził coś zupełnie innego […]. Autor stawia pytanie: Czy to wynik rosyjskiej akcji? Nie ma na to dowodów, choć rosyjskie służby od lat penetrowały brytyjskie elity polityczne […]. Przyszłość zapewne przyniesie więcej informacji, ale […] w Moskwie cieszą się z upadku rządu Johnsona.


W nowym wydaniu „Sieci” również warta uwagi jest rozmowa Jacka Karnowskiego z Ryszardem Terleckim, wicemarszałkiem Sejmu, przewodniczącym klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości („Gramy o samodzielną większość”) a także artykuły: Stanisława Janeckiego „Krew na ulicach”, Konrada Kołodziejskiego „Papierowy sojusznik”, Jana Rokity „Wszyscy wrogowie Borisa Johnsona” czy Grzegorza Górnego „Kulisy watykańskiego procesu stulecia”.


W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Bronisława Wildsteina, Doroty Łosiewicz, Samuela Pereiry, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej, Andrzeja Rafała Potockiego, Wiktora Świetlika, Aliny Czerniakowskiej, Andrzeja Zybertowicza.

Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”.

Artykuły z bieżącego wydania dostępne online od 18 lipca br. w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież