Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Podatek od sprzedaży w sklepach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 czerwca 2016 17:28

Rząd PiS przyjął projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Premier Beata Szydło, uważa, że podatek od handlu oznacza równe szanse dla polskich firm.Projekt Ministerstwa Finansów zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku - 0,8 proc. od firm handlowych generujących przychody między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie oraz 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie.


Resort finansów szacuje, że w tym roku z tego tytułu do kasy państwa wpłynie 638,1 mln zł. W 2013 r. 175 sieci handlowych, które działały w sektorze sprzedaży detalicznej, wpłaciło łącznie podatki dochodowe w wysokości 440 mln zł. Kwota ta stanowiła 0,47 proc. przychodów.


Przedmiotem opodatkowania będzie przychód ze sprzedaży detalicznej, czyli na rzecz konsumentów (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej).  Projekt nie przewiduje opodatkowania sprzedaży dokonywanej przez internet. To ukłon w stronę młodszej grupy wiekowej, która dokonuje zakupu dóbr konsumpcyjnych w „sieci”. Podatek dotyczy nie tylko obrotu spożywczego, ale też np. AGD czy samochodów itd.  
Dla PiS ważny jest priorytet fiskalny.  
- Mogę powiedzieć, że udało się przygotować rozwiązanie, które w opinii przedsiębiorców, pracodawców, strony społecznej, i które w mojej ocenie, wypełnia oczekiwania zainteresowanych stron - powiedziała premier Szydło.


W toku negocjacji m.in. Forum Stowarzyszeń i Organizacji Kupieckich i Rzemieślniczych w Gdańsku rekomendowało projekt rozwiązania, które z jednej strony przeciwdziałało unikaniu płacenia podatku dochodowego przez sieci zagraniczne, z drugiej -  nie dotknie działających lokalnie i płacących podatki w kraju polskich handlowców.  


- Projekt rządowy bliski jest wizjom rodzącym się w toku konsultacji. Obieramy go jako podatek od sprzedaży detalicznej. Jego pierwotny zamysł z września ub.r. uległ gwałtownym przeobrażeniom co do nazewnictwa i sposobu opodatkowania rynku polskiego, na którym hipermarkety i discounty  zdominowały rynek detaliczny. Jednocześnie jest to akceptowalne rozwiązania przez nas co do formuły. Średnie i małe polskie podmioty działające w handlu detalicznym mają możliwość skorzystania z kwoty wolnej od podatku. Będzie to wsparcie dla najmniejszych i średnich firm, Te większe osiągając sukces osiągnęły też większą skalę obrotu i udziału w handlu detalicznym. Robiąc obroty na poziomie 3-4 miliardów złotych rocznie w części będą one partycypowały w pozyskaniu środków na cele i projekty społeczne, jak „500 plus” - mówi Marek Theus, prezes zarządu Grupy MerCo oraz członek Forum Stowarzyszeń i Organizacji Kupieckich i Rzemieślniczych. - Jest to pewne światełko w tunelu i pierwszy krok by wyrównywać różnice na rynku zachwianym przez ostatnie dwadzieścia kilka lat – dodaje Theus.


Zachowania patriotyczne w biznesie nie są anachronizmem, ale stanowią o sile gospodarki. Patriotyzm gospodarczy nie sprowadza się do kupowania polskich produktów, co wspiera rodzimych producentów i chroni miejsca pracy. To także polityka gospodarcza, wspierająca rodzimych wytwórców, promocja polskich marek, polityka podatkowa, ujednolicenie systemu finansowego.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież