Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Podatek od sprzedaży w sklepach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 czerwca 2016 17:28

Rząd PiS przyjął projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Premier Beata Szydło, uważa, że podatek od handlu oznacza równe szanse dla polskich firm.Projekt Ministerstwa Finansów zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku - 0,8 proc. od firm handlowych generujących przychody między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie oraz 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie.


Resort finansów szacuje, że w tym roku z tego tytułu do kasy państwa wpłynie 638,1 mln zł. W 2013 r. 175 sieci handlowych, które działały w sektorze sprzedaży detalicznej, wpłaciło łącznie podatki dochodowe w wysokości 440 mln zł. Kwota ta stanowiła 0,47 proc. przychodów.


Przedmiotem opodatkowania będzie przychód ze sprzedaży detalicznej, czyli na rzecz konsumentów (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej).  Projekt nie przewiduje opodatkowania sprzedaży dokonywanej przez internet. To ukłon w stronę młodszej grupy wiekowej, która dokonuje zakupu dóbr konsumpcyjnych w „sieci”. Podatek dotyczy nie tylko obrotu spożywczego, ale też np. AGD czy samochodów itd.  
Dla PiS ważny jest priorytet fiskalny.  
- Mogę powiedzieć, że udało się przygotować rozwiązanie, które w opinii przedsiębiorców, pracodawców, strony społecznej, i które w mojej ocenie, wypełnia oczekiwania zainteresowanych stron - powiedziała premier Szydło.


W toku negocjacji m.in. Forum Stowarzyszeń i Organizacji Kupieckich i Rzemieślniczych w Gdańsku rekomendowało projekt rozwiązania, które z jednej strony przeciwdziałało unikaniu płacenia podatku dochodowego przez sieci zagraniczne, z drugiej -  nie dotknie działających lokalnie i płacących podatki w kraju polskich handlowców.  


- Projekt rządowy bliski jest wizjom rodzącym się w toku konsultacji. Obieramy go jako podatek od sprzedaży detalicznej. Jego pierwotny zamysł z września ub.r. uległ gwałtownym przeobrażeniom co do nazewnictwa i sposobu opodatkowania rynku polskiego, na którym hipermarkety i discounty  zdominowały rynek detaliczny. Jednocześnie jest to akceptowalne rozwiązania przez nas co do formuły. Średnie i małe polskie podmioty działające w handlu detalicznym mają możliwość skorzystania z kwoty wolnej od podatku. Będzie to wsparcie dla najmniejszych i średnich firm, Te większe osiągając sukces osiągnęły też większą skalę obrotu i udziału w handlu detalicznym. Robiąc obroty na poziomie 3-4 miliardów złotych rocznie w części będą one partycypowały w pozyskaniu środków na cele i projekty społeczne, jak „500 plus” - mówi Marek Theus, prezes zarządu Grupy MerCo oraz członek Forum Stowarzyszeń i Organizacji Kupieckich i Rzemieślniczych. - Jest to pewne światełko w tunelu i pierwszy krok by wyrównywać różnice na rynku zachwianym przez ostatnie dwadzieścia kilka lat – dodaje Theus.


Zachowania patriotyczne w biznesie nie są anachronizmem, ale stanowią o sile gospodarki. Patriotyzm gospodarczy nie sprowadza się do kupowania polskich produktów, co wspiera rodzimych producentów i chroni miejsca pracy. To także polityka gospodarcza, wspierająca rodzimych wytwórców, promocja polskich marek, polityka podatkowa, ujednolicenie systemu finansowego.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież