Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przynieś książkę – weź książkę czyli bookcrossing w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 czerwca 2016 18:45

XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek będzie miała miejsce 16 czerwca i odbywać się będzie pod hasłem „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania” i ma za zadanie zachęcić Polaków do uwalniania swoich książek i sięganie po te już wędrujące.


Bookcrossing dosłownie znaczy "krążąca książka" lub "książka w podróży" i jest to ogólnoświatowa forma popularyzacji czytelnictwa. W 2001 roku w Stanach Zjednoczonych zrodziła się idea, która polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych – w pociągach, parkach, sklepach, kawiarniach, galeriach i innych specjalnie przygotowanych regałach i półkach, tak, by znalazca mógł je przeczytać, a potem przekazać dalej. Do Polski idea ta zawitała w październiku 2003 roku i od tamtej pory wzbudza coraz większe zainteresowanie. Corocznie do akcji przyłącza się coraz więcej instytucji i coraz więcej jest miejsc, gdzie można zostawić książkę lub ją wziąć. Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup książek lub nie mają możliwości dotrzeć do tytułów, które nie są już wznawiane. To także forum dla tych, którzy wymieniają się informacjami o miejscach pozostawień książek, o tytułach pozycji, które można tam znaleźć. Idea bookcrossingu zatacza coraz szersze kręgi i coraz więcej szkół, uczeni, instytucji, bibliotek włącza się w działania promujące czytelnictwo.


altXIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek będzie miała miejsce 16 czerwca i odbywać się będzie pod hasłem „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania” i ma za zadanie zachęcić Polaków do uwalniania swoich książek i sięganie po te już wędrujące. Do obchodów tego święta włączyła się również Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, w której można zostawić książki i wziąć inne. Od ponad roku w bibliotece funkcjonuje półka książek uwolnionych na której można zostawić książki i z której można zabrać wybrane pozycje. Cieszy się ona coraz większą popularnością wśród odwiedzających co powoduje, iż książki przez nas uwolnione „wędrują” po nieomal całej Polsce.


altPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza do swojej siedziby przy  al. Gen. J. Hallera 14, nie tylko 16 czerwca, ale i  w pozostałe dni, gdzie półka książek uwolnionych jest ogólnodostępna. 16 czerwca przewidziane jest uwolnienie większej ilości książek, które powinny zainteresować tych, którzy lubią czytać i którzy mają  pozycje, które chcą uwolnić.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież