Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przynieś książkę – weź książkę czyli bookcrossing w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 czerwca 2016 18:45

XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek będzie miała miejsce 16 czerwca i odbywać się będzie pod hasłem „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania” i ma za zadanie zachęcić Polaków do uwalniania swoich książek i sięganie po te już wędrujące.


Bookcrossing dosłownie znaczy "krążąca książka" lub "książka w podróży" i jest to ogólnoświatowa forma popularyzacji czytelnictwa. W 2001 roku w Stanach Zjednoczonych zrodziła się idea, która polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych – w pociągach, parkach, sklepach, kawiarniach, galeriach i innych specjalnie przygotowanych regałach i półkach, tak, by znalazca mógł je przeczytać, a potem przekazać dalej. Do Polski idea ta zawitała w październiku 2003 roku i od tamtej pory wzbudza coraz większe zainteresowanie. Corocznie do akcji przyłącza się coraz więcej instytucji i coraz więcej jest miejsc, gdzie można zostawić książkę lub ją wziąć. Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup książek lub nie mają możliwości dotrzeć do tytułów, które nie są już wznawiane. To także forum dla tych, którzy wymieniają się informacjami o miejscach pozostawień książek, o tytułach pozycji, które można tam znaleźć. Idea bookcrossingu zatacza coraz szersze kręgi i coraz więcej szkół, uczeni, instytucji, bibliotek włącza się w działania promujące czytelnictwo.


altXIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek będzie miała miejsce 16 czerwca i odbywać się będzie pod hasłem „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania” i ma za zadanie zachęcić Polaków do uwalniania swoich książek i sięganie po te już wędrujące. Do obchodów tego święta włączyła się również Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, w której można zostawić książki i wziąć inne. Od ponad roku w bibliotece funkcjonuje półka książek uwolnionych na której można zostawić książki i z której można zabrać wybrane pozycje. Cieszy się ona coraz większą popularnością wśród odwiedzających co powoduje, iż książki przez nas uwolnione „wędrują” po nieomal całej Polsce.


altPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza do swojej siedziby przy  al. Gen. J. Hallera 14, nie tylko 16 czerwca, ale i  w pozostałe dni, gdzie półka książek uwolnionych jest ogólnodostępna. 16 czerwca przewidziane jest uwolnienie większej ilości książek, które powinny zainteresować tych, którzy lubią czytać i którzy mają  pozycje, które chcą uwolnić.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież